warszawski

Artykuły - Warszawski (11)

 • Warszawskie byki boją się Ukrainy

  Nasi inwestorzy nerwowo zareagowali na zaostrzenie sytuacji na Ukrainie. Nie całkiem uspokoili się po braku eskalacji wydarzeń z upływem terminu ukraińskiego ultimatum i stosunkowo stonowanym oświadczeniu ze strony Rosji. Warszawskie indeksy traciły najmocniej, plasując się zaraz po rynkach obu krajów zaangażowanych w konflikt i tracącym ponad 3 proc. wskaźniku w Atenach.
 • Spadki na warszawskiej giełdzie

  Spadki na warszawskiej giełdzie

  Mocne spadki na głównych giełdach europejskich, silna przecena w Warszawie i Budapeszcie, panika na parkietach w Moskwie i Kijowie. Taki obraz prezentowały rynki w reakcji na wydarzenia na Ukrainie. Osłabienie rubla zmusiło rosyjski bank centralny do podniesienia stóp procentowych i interwencji na rynku walutowym.
 • W piątek warszawska giełda odrabia straty

  W piątek warszawska giełda odrabia straty

  - W piątek warszawski parkiet odrabia straty, które przez dwa dni były konsekwencją przedstawienia przez rząd proponowanych zmian w systemie emerytalnym. WIG20 ok. godz. 15.30 zyskuje 2,13 proc. To dzień bez Otwartych Funduszu Emerytalnych - mówią ekonomiści.
 • Uniwersytet Warszawski ma najlepsze prawo

  Uniwersytet Warszawski okazał się najlepszy w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej". Tuż za nim uplasowały się Uniwersytet Jagielloński i zwycięzca ubiegłorocznego rankingu - Uniwersytet w Białymstoku.
 • Pierwsze oznaki wiosny w warszawskim ZOO

  Pogoda jeszcze niepewna, jednak zwierzęta z warszawskiego Ogrodu Zoologicznego już czują, że nadchodzi wiosna. Ciepłe, słoneczne dni to zastrzyk energii dla wszystkich mieszkańców stolicy - także dla tych futrzanych i opierzonych.
 • Warszawski parkiet odporny na złe dane

  Nasze indeksy nie zareagowały na informacje o przekraczającym 10 proc. spadku produkcji przemysłowej i zmniejszeniu zatrudnienia. Trudno to jednak uznać za przejaw siły warszawskiej giełdy.
 • Po interwencji policji kupcy opuścili warszawski ratusz

  Po interwencji policji kupcy opuścili warszawski ratusz

  Kupcy, którzy od poniedziałku okupowali gabinet prezydent Warszawy, po interwencji policji opuścili we wtorek wieczorem stołeczny ratusz. Protestujący chcą anulowania decyzji przyznającej spółce WPP prawo do zarządzania podziemiami przy Dworcu Centralnym.
 • Relatywna siła warszawskiego parkietu

  Wczorajsze zakończenie sesji w Stanach Zjednoczonych zapewne mogło spowodować pewne zakłopotanie w kręgu inwestorów, którzy na wtorkowej sesji ochoczo przystąpili do zakupu akcji na warszawskim parkiecie.
 • Stare Powązki - najstarsza warszawska nekropolia

  Stare Powązki - najstarsza warszawska nekropolia

  Warszawski Cmentarz Powązkowski to miejsce pochówku wielu wybitnych postaci, zasłużonych dla kultury i narodu. Szacuje się, że od założenia tej zabytkowej nekropolii w 1790 roku na Starych Powązkach pochowano milion osób.