wanilia

Artykuły - Wanilia (4)

 • Wanilia pachnąca drożyzną

  Wanilia pachnąca drożyzną

  W tym roku, wcześniej niż zazwyczaj, powracają niepokojące amatorów wanilii informacje o możliwym wzroście cen ulubionych przez nich przysmaków zawierających aromatyczny ekstrakt z tej rośliny. Ich obawy znów są uzasadnione, ale tylko częściowo z tego powodu. Pozostałe składniki do produkcji choćby popularnych lodów tanieją, a niektóre są wręcz darmowe, zaś decydujące o cenie bywają zwykle okoliczności zakupu i konsumpcji.
 • Dodajemy wanilię

  Dodajemy wanilię

  Sprawdź, czy warto wprowadzić wanilię do jadłospisu maluszka.
 • Sos angielski

  Sos angielski

  Klasyczny sos waniliowy do deserów.
 • Dżem w dwóch smakach

  Dżem w dwóch smakach

  Imbir i wanilia.

Filmy - Wanilia (6)

 • Przepis na waniliową piankę z musem owocowym

  Lubisz deser panna cotta? W takim razie zakochasz się w waniliowej piance z musem owocowym. Rozpływający się w ustach mus oraz słodko-kwaśny smak owoców sprawia, że trudno jej się oprzeć. Waniliową piankę z musem owocowym szczególnie kochają dzieci, ale też przepadają za nią dorośli. Dowiedz się, jak zrobić doskonałą waniliową piankę z musem owocowym.
 • Przepis na ucierany biszkopt waniliowy

  Nic nie może równać się ze smakiem domowych, samodzielnie przygotowanych ciast! Pieczenie wbrew pozorom jest dosyć prostą czynnością - to żadna wiedza tajemna i niemal każdy, stosując się do przepisów, poradzi sobie z domowymi wypiekami! Przygotowaliśmy dla was przepis na domowy ucierany biszkopt waniliowy - to proste, ale smakowite ciasto, które świetnie sprawdzi się jako dodatek do popołudniowej kawy! Przygotujecie je dosłownie w parę chwil - zobaczcie!
 • Ciemna strona najbardziej pożądanej przyprawy

  Blisko 80 proc. światowej produkcji wanilii pochodzi z Madagaskaru. Popyt na tę przyprawę od lat przewyższa podaż. Rosną więc ceny wanilii. W tym roku za kilogram trzeba zapłacić ok. 600 dolarów. Wysoka cena przyczynia się do wzrostu przestępczości. Rolnicy, którzy uprawiają wanilię, muszą pilnować plantacji w dzień i w nocy. W każdej chwili mogą zginąć...
 • Jak zrobić krem cytrynowo-waniliowy?

  Przepis na krem cytrynowo-waniliowy to doskonały sposób na przygotowywanie wybornego nadzienia do mocnych, zwartych ciast, ale też zrobienie wyjątkowego deseru, w którym zasmakuje każdy! Domowe wypieki nie istnieją bez takiego kremu! Przygotowywanie go nie musi oznaczać żmudnego, długiego ucierania kremu - zobaczcie nasz sprytny sposób, jak go zrobić!