wampiry

Artykuły - Wampiry (40)

 • "Mroczna bohaterka" - fenomen nastolatki i jej opowieści o wampirach

  "Mroczna bohaterka" - fenomen nastolatki i jej opowieści o wampirach

  "Mroczna bohaterka", początkowo publikowana przez autorkę w odcinkach na literackim portalu Wattpad, pobiła wszelkie rekordy popularności - debiutancka powieść nastolatki stała się internetową sensacją z siedemnastoma milionami odsłon. Abigail stała się prawdziwym fenomenem - nastolatka samodzielnie publikująca w internecie wyruszyła na podbój świata, a jej kontrakt z brytyjskim wydawcą opiewa na sześciocyfrową kwotę.
 • Na Górnym Śląsku odkryto groby wampiryczne

  Na budowie Drogowej Trasy Średnicowej, arterii łączącej największe miasta Górnego Śląska, odkryto groby wampiryczne - informuje "Dziennik Zachodni". Znalezione w Gliwicach 4 szkielety spoczywały w ziemi i pozbawione były głów, które umieszczono w nogach.
 • Burmistrz Zarożja ostrzega mieszkańców przed wampirem

  Jedzcie czosnek! - apeluje do mieszkańców burmistrz Zarożja w zachodniej Serbii. Ma to być najlepsza ochrona przed grasującym jakoby po mieście... wampirem.
 • Wampirzy lifting - nowy eliksir młodości

  Wampirzy lifting - nowy eliksir młodości

  Krew, jako recepta na młodość - to prawdziwe osiągnięcie medycyny. Zastrzyki z czynnikami wzrostu z własnej krwi potrafią ponoć zdziałać cuda!
 • Hurts obrazili Rumunki?

  Hurts obrazili Rumunki?

  Mało dyplomatyczna wypowiedź wokalisty duetu Hurts, Theo Hutchcrafta. Frontman próbował zabłysnąć żartem o Rumunii.
 • Kate Beckinsale znów w akcji

  Kate Beckinsale znów w akcji

  Kate Beckinsale, decydując się w 2003 roku na zagranie roli Selene - dzikiej, seksownej, odzianej w skórzany kostium błękitnookiej wampirzycy z filmu "Underworld" - traktowała tę propozycję jak swoisty aktorski eksperyment; szansę na zdobycie nowych doświadczeń.
 • Wampir romantyczny? Nie tym razem!

  Wampir romantyczny? Nie tym razem!

  Od 2 września w kinach w Polsce oglądać będziemy "Postrach nocy" - nowy film grozy, do tego w 3D! To powrót do klasycznego horroru z 1985 r. pod tym samym tytułem.
 • Czytaj, a staniesz się wampirem

  Czytaj, a staniesz się wampirem

  Z najnowszych badań wynika, że podczas czytania "psychologicznie stajemy się częścią opisywanej społeczności, bez względu na to, czy składa się ona ze średniowiecznych mnichów, czy wilkołaków".
 • Kolejny serial o wampirach

  Kolejny serial o wampirach

  Rozrywkowo kanał telewizyjny iTV w grudniu powiększy swoją ramówkę o nowy serial. "Split" to mroczna opowieść o wampirach XXI wieku.
 • Nowa bohaterka w "Czystej krwi"

  Nowa bohaterka w "Czystej krwi"

  Niedługo rozpoczną się zdjęcia do czwartego sezonu "Czystej krwi". Jedną z nowych twarzy w serialu będzie bohaterka grana przez Courtney Ford.

Filmy - Wampiry (7)

 • "Akademia wampirów"

  Rose Hathaway jest Dhampirem i szkoli się w Akademii Św. Vladimira na strażnika. Jej spuścizna to ochrona Morojów przed krwiożerczymi wampirami, nieśmiertelnymi Strzygami.
 • Przebrał się za wampira i straszy przechodniów!

  Myślicie, że przeciwnicy Halloween daliby się wystraszyć takiemu żartownisiowi?
 • Sam Riley o "Byzantium"

  Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości poznają sekret dwóch tajemniczych kobiet, które zatrzymały się w lokalnym ośrodku. O filmie opowiada - grający Darvella - Sam Riley.
 • Jest matką i... potrafi wypić 2 litry krwi!

  Z pozoru zwykła żona i mama. Ma jednak mroczne hobby - lubuje się w piciu ludzkiej krwi! Miesięcznie wypija jej około 2 litrów. Julia Caples z Pensylwanii, 45-letnia fanka wampiryzmu, pije ludzką krew tzw. "darczyńców" od 30 lat. Twierdzi, że jest od niej uzależniona. Zdradza, że na świecie jest wielu ludzi, którzy praktykują podobne zachowania. W związku z szerzącym się kultem wampira w popkulturze, sympatycy wampiryzmu zaznali "odrodzenia w piciu krwi". Dzieje się tak ze względu na ostatnią falę serii o wampirach w filmach i serialach takich jak "Zmierzch" czy "True Blood". "Darczyńców" - osób, które oddają własną krew - jest ponoć niemało. Podczas sesji Julia starannie tnie skórę wolontariusza nożem do sterylizacji, który osobiście zaprojektowała. Uważa, że krew jest siłą napędową jej życia, dodaje jej energii i poczucia młodości.