Wall Street

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wall Street (Film (1987) Reż.Oliver Stone) ,

Artykuły - Wall Street (780)

 • USA. Na nowojorskich giełdach solidny wzrost

  USA. Na nowojorskich giełdach solidny wzrost

  Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty części głównych indeksów, na czele z Dow Jones. Inwestorzy liczą na szybkie uzgodnienie pakietu stymulacyjnego przez Kongres USA. Liderem poniedziałkowych zwyżek był koncern Boeing.
 • Wall Street w górę trzeci dzień z rzędu

  Wall Street w górę trzeci dzień z rzędu

  ​Wtorkowa sesja trzeci raz z rzędu przyniosła wzrosty, chociaż w pierwszej części dnia indeksy znajdowały się pod kreską. Rynki śledzą najnowsze wyniki finansowe spółek oraz informacje dotyczące kolejnego pakietu stymulacyjnego w USA.
 • Giełdy: Apple i Levi Strauss w centrum uwagii

  Wczorajsza sesja ​ na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami głównych indeksów. Zdaniem analityków rynek ma obecnie trochę spokoju. Akcje Apple wzrosły o 2,3 proc., do najwyższego poziomu w historii 381,37 USD.
 • Mocne wzrosty na Wall Street; Amazon i Netflix z nowymi rekordami

  Mocne wzrosty na Wall Street; Amazon i Netflix z nowymi rekordami

  Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami, a Dow Jones zyskał 460 punktów. Na rynkach panuje optymizm, bowiem inwestorzy liczą na odbicie w gospodarce oraz opracowanie szczepionki na koronawirusa. Akcje Amazona i Netflixa zanotowały historyczne szczyty notowań.
 • Potężne spadki na Wall Street

  Potężne spadki na Wall Street

  Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się potężną wyprzedażą akcji, giełdy zanotowały najgorszy dzień od marca. Indeks Dow Jones stracił 6,90 proc., a S&P 500 5,89 proc. Rynki obawiają się drugiej fali pandemii koronawirusa, która może zatrzymać ożywienie gospodarki.
 • Wzrosty na Wall Street

  Wzrosty na Wall Street

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła mocne wzrosty. S&P 500 przekroczył,po raz pierwszy od 5 marca, poziom 3000 pkt., a Dow Jones zyskał ponad 500 punktów. Rynki liczą na odbicie w gospodarce światowej i szybkie wprowadzenie szczepionki na koronawirusa.
 • Pandemia koronawirusa. Znaczne spadki na Wall Street

  Pandemia koronawirusa. Znaczne spadki na Wall Street

  Giełdy na Wall Street zakończyły piątkową sesję wyraźnymi spadkami głównych indeksów, kończąc serię trzech sesji z mocnymi zwyżkami z rzędu. Na rynki powróciła niepewność co do dalszego rozwoju pandemii koronawirusa.
 • ​Pandemia koronawirusa. Mocny wzrost na Wall Street

  ​Pandemia koronawirusa. Mocny wzrost na Wall Street

  Inwestorzy mają nadzieję, że pakiet stymulacyjny w Stanach Zjednoczonych złagodzi negatywne efekty pandemii koronawirusa dla gospodarki. Dlatego też czwartkowa sesja na Wall Street skończyła się solidnym wzrostem głównych indeksów.
 • USA: Wzrost na Wall Street

  USA: Wzrost na Wall Street

  Czwartkowa sesja na Wall Street miała zmienny przebieg, zaczęła się od spadków, a na koniec dnia indeksy zanotowały solidne wzrosty. Rynki zastanawiają się nad skutecznością programów pomocowych dla gospodarek podjętych przez rządy i banki centralne. Mocno rosły zwłaszcza spółki technologiczne.
 • Niespokojna sesja giełdowa w USA

  Niespokojna sesja giełdowa w USA

  Z powodu gwałtownych spadków w środę, po raz czwarty w tym miesiącu, zawieszono notowania na nowojorskiej giełdzie. Po wznowieniu sesji indeks Dow Jones stracił 10 proc. Na końcu tekstu wykres online indeksu DJIA.

Filmy - Wall Street (3)

 • Czy giełda zapewni prezydentowi reelekcję

  W USA rozpoczęła się już kampania wyborcza i prezydent D.Trump chwali się sukcesami w amerykańskiej gospodarce. Rekordy na Wall Street mogą jednak obrócić się przeciw jego planom dotyczącym reelekcji. Amerykańska giełda w ostatnim czasie niemal codziennie jest bliska historycznych maksimów lub te maksima zdobywa, co prezydent USA chętnie traktuje jako swój wyjątkowy sukces.
 • Z gospodarką coraz gorzej, a jednak giełdowe indeksy pobiły historyczne rekordy

  Koniec października przyniósł rekordowe poziomy na Wall Street. Indeksy poszybowały, pomimo coraz gorszych informacji o światowej koniunkturze gospodarczej. Dwa z trzech najważniejszych indeksów giełdowych odnotowały poziomy nigdy nie widziane wcześniej. A chodzi o S&P500 i NASDAQ 100, który zawiera w sobie najważniejsze spółki technologiczne, takie jak Google czy Facebook.
 • Debiut Alibaby może być największy na świecie

  16 września na Wall Street ma zadebiutować Alibaba, czyli chiński odpowiednik eBaya. Analitycy szacują, że może to być największe IPO w historii, gdyż spółka ma szansę zebrać nawet 26 mld dolarów. – Przede wszystkim jest to firma, która praktycznie od samego początku zarabia i to kolosalne pieniądze, podczas gdy Facebook bardzo długo szukał jakiegoś modelu biznesowego, żeby zarabiać te pieniądze. Dlatego inwestujący w Alibabę mogą czuć się dużo bardziej komfortowo w związku z tym, że ich biznes jest dużo bardziej sprawdzony i wiarygodny od Facebooka. Oczywiście pytanie, czy wartość tej firmy to jest 100 mld dolarów czy 200 mld dolarów, to jest zawsze bardzo trudne do oszacowania – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Marcin Majewski, wiceprezes zarządu Augeo Ventures, firmy doradczej specjalizującej się m.in. w doradztwie transakcyjnym przy emisji akcji na giełdzie.