Wall Street

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wall Street (Film (1987) Reż.Oliver Stone) ,

Artykuły - Wall Street (810)

 • Hossa na Wall Street. Wielkie pieniądze i "fałszerstwa"

  Hossa na Wall Street. Wielkie pieniądze i "fałszerstwa"

  Euforia zapanowała na giełdach w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich. Bank of America donosi, że w USA przez ostatnie pięć miesięcy inwestorzy ulokowali więcej pieniędzy w funduszach akcyjnych niż w ciągu wcześniejszych 12 lat. Z drugiej strony, wielu uczestników rynku po aferze z manipulowaniem kursem GameStop nabrało przekonania, że giełda jest "fałszowana" przez dużych graczy.
 • Na Wall Street znowu wzrosty i nowe rekordy

  Na Wall Street znowu wzrosty i nowe rekordy

  Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację wzrostów i nowe rekordy głównych indeksów. Rynki oceniają najnowsze dane gospodarcze oraz liczbę nowych przypadków COVID-19 na świecie.
 • Wall Street na szczytach. "Doktor Zagłada" ostrzega

  Wall Street na szczytach. "Doktor Zagłada" ostrzega

  Indeks amerykańskiej giełdy S&P500 jest na rekordowym poziomie 4080 punktów. Analitycy Credit Suisse spodziewają się wzrostu do 4200 punktów, eksperci z Deutsche Banku zapowiadają raczej konsolidację (czyli stagnację), a Nouriel Roubini, znany jak "Doktor Zagłada", jest zdania, że inwestorzy podejmują nadmierne ryzyko.
 • Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie spadki części głównych indeksów. Inwestorzy analizują najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za luty w USA, które były poniżej oczekiwań. Rynki czekają też na środowe posiedzenie Fed.
 • Spadki na nowojorskich giełdach, inwestorzy analizują dane spółek

  Spadki na nowojorskich giełdach, inwestorzy analizują dane spółek

  Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła najmocniejsze spadki od października 2020 roku, a indeks Dow Jones stracił w jej trakcie ponad 550 pkt. Inwestorzy analizują najnowsze dane makro oraz wyniki spółek za czwarty kwartał.
 • Sesja na Wall Street pod znakiem zmian

  Sesja na Wall Street pod znakiem zmian

  ​Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem mocnych spadków, ale po wystąpieniu prezesa Fed Jerome'a Powella, który uciszył obawy przed wzrostem inflacji, nastroje wyraźnie się poprawiły i część głównych indeksów zakończyła dzień na niewielkich plusach.
 • Optymizm na Wall Street, hossa na konopiach

  Optymizm na Wall Street, hossa na konopiach

  Środowa sesja na Wall Street nie przyniosła istotnych zmian głównych indeksów. Dotychczasowy rekord minimalnie poprawił Dow Jones. Inwestorzy analizują raporty finansowe firm za czwarty kwartał i najnowsze dane o inflacji w USA.
 • Wall Street: Indeksy przerwały serię sześciu dni wzrostów

  Wall Street: Indeksy przerwały serię sześciu dni wzrostów

  Wtorek na Wall Street przyniósł minimalne spadki części głównych indeksów, które tym samym przerwały serię sześciu wzrostowych sesji z rzędu. Zyskał jedynie Nasdaq, który kolejny raz w ostatnich dniach ustanowił rekord. Inwestorzy analizują wyniki spółek i informacje o nowych przypadkach Covid-19.
 • USA: Nowy szef komisji papierów wartościowych ma zrobić porządek na Wall Street

  USA: Nowy szef komisji papierów wartościowych ma zrobić porządek na Wall Street

  Na Wall Street pojawi się nowy, surowy szeryf w czasie, gdy zrobił się tam nowy bałagan - pisze "Financial Times". Na stanowisko szefa komisji papierów wartościowych (SEC) nominowany został Gary Gensler. Będzie on najważniejszym regulatorem rynku USA i zapewne świata.
 • Drugi dzień mocnych wzrostów na Wall Street

  Drugi dzień mocnych wzrostów na Wall Street

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację mocnych wzrostów z poprzedniego dnia. Rynki koncentrują się na wynikach spółek oraz perspektywach wprowadzenia nowego pakietu fiskalnego w USA.

Filmy - Wall Street (3)

 • Czy giełda zapewni prezydentowi reelekcję

  W USA rozpoczęła się już kampania wyborcza i prezydent D.Trump chwali się sukcesami w amerykańskiej gospodarce. Rekordy na Wall Street mogą jednak obrócić się przeciw jego planom dotyczącym reelekcji. Amerykańska giełda w ostatnim czasie niemal codziennie jest bliska historycznych maksimów lub te maksima zdobywa, co prezydent USA chętnie traktuje jako swój wyjątkowy sukces.
 • Z gospodarką coraz gorzej, a jednak giełdowe indeksy pobiły historyczne rekordy

  Koniec października przyniósł rekordowe poziomy na Wall Street. Indeksy poszybowały, pomimo coraz gorszych informacji o światowej koniunkturze gospodarczej. Dwa z trzech najważniejszych indeksów giełdowych odnotowały poziomy nigdy nie widziane wcześniej. A chodzi o S&P500 i NASDAQ 100, który zawiera w sobie najważniejsze spółki technologiczne, takie jak Google czy Facebook.
 • Debiut Alibaby może być największy na świecie

  16 września na Wall Street ma zadebiutować Alibaba, czyli chiński odpowiednik eBaya. Analitycy szacują, że może to być największe IPO w historii, gdyż spółka ma szansę zebrać nawet 26 mld dolarów. – Przede wszystkim jest to firma, która praktycznie od samego początku zarabia i to kolosalne pieniądze, podczas gdy Facebook bardzo długo szukał jakiegoś modelu biznesowego, żeby zarabiać te pieniądze. Dlatego inwestujący w Alibabę mogą czuć się dużo bardziej komfortowo w związku z tym, że ich biznes jest dużo bardziej sprawdzony i wiarygodny od Facebooka. Oczywiście pytanie, czy wartość tej firmy to jest 100 mld dolarów czy 200 mld dolarów, to jest zawsze bardzo trudne do oszacowania – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Marcin Majewski, wiceprezes zarządu Augeo Ventures, firmy doradczej specjalizującej się m.in. w doradztwie transakcyjnym przy emisji akcji na giełdzie.