Wałęsa. Człowiek z nadziei

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wałęsa. Człowiek z nadziei (Film (2013) Reż.Andrzej Wajda) ,

Artykuły - Wałęsa. Człowiek z nadziei (56)

 • Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku

  Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku

  "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy otworzy w czwartek, 8 maja, dziesiąty Festiwal Filmów Polskich w Anthology Film Archives na nowojorskim Manhattanie. Impreza potrwa do 11 maja.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Moskwie

  "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Moskwie

  Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy wyświetlono we wtorek, 28 stycznia, w Moskwie. Projekcja odbyła się w legendarnym kinie Chudożestwiennyj na Arbacie. Był to pierwszy pokaz dzieła Wajdy w stolicy Rosji.
 • Film Wajdy o Wałęsie wypadł z rywalizacji o Oscara

  Film Wajdy o Wałęsie wypadł z rywalizacji o Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała w piątek listę dziewięciu filmów, które przeszły do kolejnego etapu rywalizacji o Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. W tej dziewiątce nie znalazł się obraz Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Owacje na stojąco dla Wałęsy

  Owacje na stojąco dla Wałęsy

  Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła Lecha Wałęsę po pokazie filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w środę, 4 grudnia, w Kongresie USA. Były prezydent apelował do Amerykanów, by budować nowy świat w oparciu o wartości i krytykował dzisiejszy kapitalizm.
 • Wałęsa w Kongresie USA. Pokaz filmu Wajdy

  Wałęsa w Kongresie USA. Pokaz filmu Wajdy

  W amerykańskim Kongresie odbył się pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Gościem honorowym uroczystości był sam Lech Wałęsa. Oprócz byłego przywódcy Solidarności na Kapitolu pojawili się między innymi senator Barbara Mikulski, były senator Chris Dodd oraz Zbigniew Brzeziński.
 • Wałęsa i Więckiewicz w Kongresie USA

  Wałęsa i Więckiewicz w Kongresie USA

  Już dzisiaj, 4 grudnia, w Kongresie USA w Waszyngtonie odbędzie się uroczysty pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Gościem specjalnym wieczoru będzie Lech Wałęsa. Obecny będzie też aktor, który wcielił się w lidera Solidarności - Robert Więckiewicz.

Filmy - Wałęsa. Człowiek z nadziei (2)