Wałęsa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lech Wałęsa (Lech) ,

Artykuły - Wałęsa (33)

Filmy - Wałęsa (6)

 • "Wałęsa" i "Drogówka" zdominowały polskie kino w 2013 roku

  W 2013 roku nie brakowało ciekawych premier filmowych. Szczególnie koniec roku był atrakcyjny dla fanów kina. Widzowie i krytycy wyjątkowo zgodnie z dużym entuzjazmem ocenili dzieło Petera Greengrassa "Kapitan Philips". W polskim kinie królowały filmy "Wałęsa" oraz "Drogówka". Rok 2013 okazał się bardzo obfity w dobre polskie produkcje filmowe. Tegoroczne premiery dają nadzieję, że rodzime kino idzie w dobrym kierunku. - Nasze podwórko zdominowały dwa tytuły. To była "Drogówka" Wojtka Smarzowskiego i oczywiście "Wałęsa" Andrzeja Wajdy. Jest to film, na który wszyscy czekaliśmy i który miał być podsumowaniem i zwieńczeniem rocznej produkcji filmowej. Jeden z najdroższych filmów, przynajmniej w tym roku - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle krytyk filmowy Artur Cichmiński.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Doskonały Więckiewicz

  Jest pewne, że gra Roberta Więckiewicza w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" przejdzie do historii, nie tylko kina. Po pokazie prasowym jego kreację oceniano jako "lepszą od oryginału". Najnowszy zwiastun filmu ujawnia kolejne sceny z udziałem Więckiewicza. Lech Wałęsa w jego wykonaniu to kreacja na miarę Oscara.
 • Mirosław Baka po stronie stoczniowców

  Mirosław Baka w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" zagrał dyrektora gdańskiej stoczni, Klemensa Gniecha. - Z przekazów wiem, że był to człowiek, który dla Wałęsy był partnerem do rozmów. Stał po stronie stoczniowców - mówi aktor.
 • "Wałęsa": Tego nikt się nie spodziewał!

  Film "Wałęsa" pojawi się w kinach dopiero 4 października, a już teraz każda informacja o filmie rozpala fora internetowe do czerwoności. Na pewno olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich będzie najnowszy zwiastun filmu. Zamiast politycznej laurki - prywatna, niemal intymna relacja dwojga kochających się osób - Danuty i Lecha Wałęsów. Wielka historia w filmie, pokazana zostaje z perspektywy ich domu i codziennych problemów.