wakacyjne kadry

Artykuły - Wakacyjne kadry (8)

 • Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  W dniach 8-12 lipca w Cieszynie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Filmowego Wakacyjne Kadry. W programie imprezy znalazło się 20 tegorocznych polskich premier filmów fabularnych, m.in. "Tatarak" Andrzeja Wajdy, "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej czy "Afonia i pszczoły" Jakuba J. Kolskiego.
 • Szyc i Brodzik najlepsi w Cieszynie

  Szyc i Brodzik najlepsi w Cieszynie

  Najlepszymi aktorami zakończonego w niedzielę w Cieszynie festiwalu "Wakacyjne kadry" wybrani zostali Borys Szyc i Joanna Brodzik.
 • Cieszyn. Film. Festiwal

  Cieszyn. Film. Festiwal

  W dniach 7-15 lipca w Cieszynie odbędzie się druga edycja festiwalu filmowego "Wakacyjne Kadry". Atrakcją tegorocznej imprezy jest przegląd dokumentów Jacka Bławuta.
 • Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Wakacyjne Kadry w Cieszynie

  Druga edycja festiwalu filmowego "Wakacyjne kadry" odbędzie się w lipcu w Cieszynie. Pokazanych zostanie prawie pół tysiąca filmów, organizatorzy spodziewają się 25 tys. widzów. Festiwalowym jury będzie publiczność, która wybierze najlepszy polski film fabularny ostatnich kilku lat i najlepszy serial telewizyjny.
 • "Jasminum" i "Kurc" najlepsze w Cieszynie

  "Jasminum" i "Kurc" najlepsze w Cieszynie

  "Jasminum" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego został uznany za najlepszy film fabularny zakończonego w niedzielę, 16 lipca w Cieszynie Festiwalu Filmowego "Wakacyjne kadry". Główny laur wśród dokumentów przypadł Borysowi Lankoszowi za film "Kurc". Nagrody - Złote Podkowy - przyznawała publiczność.
 • Ruszyły "Wakacyjne Kadry"

  Ruszyły "Wakacyjne Kadry"

  Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara zainaugurował oficjalnie w środę w Cieszynie (12 lipca) I Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry". Orkiestra Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka przypomniała publiczności kompozycje z kilku filmów, do których muzykę napisał polski kompozytor, między innymi: "Draculi" Francisa Forda Coppoli oraz "Pana Tadeusza" i "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy.
 • Festiwalowa wojna między Cieszynem a Wrocławiem?

  Festiwalowa wojna między Cieszynem a Wrocławiem?

  12 lipca w Cieszynie startuje pierwsza edycja Festiwalu Filmowego "Wakacyjne Kadry" pod patronatem "Dziennika Zachodniego". Impreza zajęła miejsce największego polskiego przeglądu "Era Nowe Horyzonty", który przez cztery lata odbywał się w Cieszynie, jednak jego twórca Roman Gutek dogadał się z Wrocławiem i przeniósł tam swoją imprezę (odbędzie się w dniach 20-30 lipca) - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".
 • Nowy festiwal filmowy w Cieszynie

  Nowy festiwal filmowy w Cieszynie

  Specjalne nagrody za montaż filmowy oraz warsztaty montażu dla widzów znalazły się w programie pierwszej edycji festiwalu "Wakacyjne Kadry", który w połowie lipca odbędzie się w Cieszynie. Festiwal rozpocznie się 12 lipca i potrwa pięć dni. "Wakacyjne Kadry" będą konkursowym przeglądem aktualnej polskiej twórczości filmowej i telewizyjnej, a wśród obrazów ubiegających się o nagrody znajdą się fabularne debiuty i premiery, filmy dokumentalne i animowane oraz etiudy studenckie.