wakacje kredytowe

Artykuły - Wakacje kredytowe (30)

 • Wakacje kredytowe nie zawsze korzystne!

  Wakacje kredytowe nie zawsze korzystne!

  W dobie pandemii COVID-19, a w ślad za tym kryzysu gospodarczego i na rynku pracy skutkujących często utratą lub obniżeniem dochodów, wielu kredytobiorców stanęło w obliczu problemów z bieżącą obsługą comiesięcznych zobowiązań, w tym zwłaszcza kredytowych. Dla banku niespłacany kredyt jest również nie lada problemem, więc trudno się dziwić, że instytucje kredytowe wyszły temu problemowi naprzeciw, oferując wakacje kredytowe. Termin ten nie zawsze jednak oznacza to samo, a już na pewno nie skutkuje częściowym umorzeniem kredytu. Co gorsza, wakacje kredytowe, jak każde inne, mogą po prostu kosztować.
 • To będzie kredytowy problem banków

  To będzie kredytowy problem banków

  Wysokie kredyty konsumpcyjne mogą okazać się dużym problemem dla banków. Niejedynym, ale akurat przed tym ryzykiem eksperci ostrzegali już wcześniej, zanim nadeszło widmo pandemii.
 • Wakacje kredytowe: Ulga dla kredytobiorców coraz bliżej

  Wakacje kredytowe: Ulga dla kredytobiorców coraz bliżej

  W zeszłym tygodniu Sejm przyjął kolejną, już czwartą, a jednocześnie ostatnią odsłonę tarczy antykryzysowej. Znalazły się w niej przepisy kierowane m.in. do konsumentów, takie jak możliwość zawieszenie spłaty kredytu na okres do 3 miesięcy. Teraz ustawą zajmie się Senat.
 • Najczęściej zawieszamy spłatę kredytów gotówkowych i hipotecznych

  Najczęściej zawieszamy spłatę kredytów gotówkowych i hipotecznych

  Po wybuchu pandemii banki umożliwiły tzw. wakacje kredytowe, czyli czasowe zawieszenia spłaty rat kredytowych i skorzystali z tego masowo zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Najczęściej dotyczy to kredytów gotówkowych.
 • Tarcza antykryzysowa: komu należą się wakacje kredytowe

  Tarcza antykryzysowa: komu należą się wakacje kredytowe

  W kolejnej odsłonie tarczy antykryzysowej będą ustawowe wakacje kredytowe, bez dodatkowych odsetek, ale tylko dla tych, którzy stracili pracę lub źródło dochodów. Okres spłaty całego kredytu wydłuży się o czas "wakacji", ale nie będą naliczane odsetki ani inne opłaty poza ubezpieczeniem.
 • Wakacje kredytowe: Przełomowe postanowienie sądu

  Wakacje kredytowe: Przełomowe postanowienie sądu

  Przełomowe postanowienie sądu w sprawie nieuczciwych zapisów we wnioskach o wakacje kredytowe. Chodzi o trzy- lub sześciomiesięczną przerwę w spłacaniu kredytu.
 • Fundusz Wsparcia Kredytobiorców dla zadłużonych

  Fundusz Wsparcia Kredytobiorców dla zadłużonych

  O potrzebie uruchomienia wakacji kredytowych zaczęło się mówić w marcu. Część osób, która wtedy o nie zawnioskowała, już w czerwcu znów będzie musiała zacząć spłacać raty. Jeśli ktoś spłaca kredyt hipoteczny i wierzy, że w ciągu maksymalnie trzech lat jego sytuacja finansowa się poprawi, to może skorzystać z preferencyjnej pożyczki na spłatę rat. Można ją uzyskać z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK).
 • Zapisy z wakacji kredytowych skierowane do sądu

  Zapisy z wakacji kredytowych skierowane do sądu

  Rzecznik Finansowy zwraca się do sądu z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa poprzez zakazanie Santander Bank Polska stosowania nieuczciwej praktyki. Chodzi o zapisy w aneksach dotyczących "wakacji kredytowych".
 • Pandemia podwójnie uderza we frankowiczów. Mogą liczyć tylko na wakacje kredytowe

  Pandemia podwójnie uderza we frankowiczów. Mogą liczyć tylko na wakacje kredytowe

  Osoby posiadające kredyty złotowe płacą niższe raty dzięki obniżce stóp procentowych w Polsce. W gorszej sytuacji są frankowicze. Szwajcarska waluta osiągnęła najwyższe notowania w historii, co przełożyło się na wzrost zobowiązań z tytułu spłacanych kredytów. W przypadku utraty pracy lub cięć płac mogą liczyć tylko na wakacje kredytowe.
 • ZBP: blisko 700 tys. wniosków o odroczenie rat kredytów

  ZBP: blisko 700 tys. wniosków o odroczenie rat kredytów

  Do banków trafiło do tej pory blisko 700 tysięcy wniosków klientów indywidualnych i firm o odroczenie rat kredytów. Banki odroczyły raty kredytów o łącznej wartości ponad 42 mld zł - poinformował we wtorek Związek Banków Polskich.