wakacje 2016

Artykuły - Wakacje 2016 (5)

 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Dominikana odkryta przez Polaków

  Dominikana odkryta przez Polaków

  Dominikana odnotowała w pierwszej połowie bieżącego roku znaczący roczny wzrost liczby turystów. Od lutego do sierpnia kraj odwiedziły 4 562 254 turystów, co stanowi o 7,24 procent więcej niż w ubiegłym roku.
 • Madera, czyli kraina wiecznej wiosny

  Madera, czyli kraina wiecznej wiosny

  Oszałamiające widoki, odurzające kolorami i zapachami kwiaty wyrastające z każdego skrawka ziemi, urokliwe miasteczka, mnogość atrakcji i pyszne jedzenie sprawiają, że Madera to idealne miejsce na wakacje. Zdjęcie, które było przedmiotem fotozagadki nr 5, przedstawiało właśnie Maderę.
 • Tylko połowa Polaków wybiera się na wakacje

  Tylko połowa Polaków wybiera się na wakacje

  Ponad 17 mln Polaków, czyli blisko 1,5 mln więcej niż rok temu, wyjedzie w tym roku na letnie wakacje. Zdecydowana większość urlop spędzi w kraju. Najpopularniejsze kierunki zagraniczne to Hiszpania, Chorwacja Włochy i Bułgaria. Spada w rankingach Grecja, z pierwszej ligi wyjazdowej wypadły Niemcy.
 • Wakacje 2016: Najpopularniejsze Hiszpania i Chorwacja, Oman zamiast Egiptu

  Wakacje 2016: Najpopularniejsze Hiszpania i Chorwacja, Oman zamiast Egiptu

  Jak poinformowała "Rzeczpospolita", najpopularniejszymi kierunkami tegorocznych wakacji będą Hiszpania i Chorwacja, gdzie tylko podczas urlopowego szczytu Polacy wydali rok temu miliard złotych.

Filmy - Wakacje 2016 (13)

 • Zagrożenie terroryzmem zwiększyło zainteresowanie obozami wakacyjnymi w Polsce

  Rośnie popularność krajowej oferty obozów dla dzieci i młodzieży. Warszawskie biuro Almatur zanotowało wzrost sprzedaży o ok. 1 tys. miejsc na polskich kierunkach, a spadek o kilkaset tysięcy na kierunkach zagranicznych – przyznaje Michał Karpiński, pracownik tego biura podróży. Spośród 60 kierunków i 70 tematów wyjazdów największą popularnością cieszą się obozy sportowe. Przeciętnie na krajowy wypoczynek dziecka trzeba wydać od 1–1,8 tys. – Analizując wyniki sprzedaży obozów za granicą, widzimy spadek o kilkaset miejsc, i to tylko w oddziale Almaturu w Warszawie. Z kolei na polskich kierunkach jest wzrost o ponad tysiąc miejsc na dany okres. Sądzę, że może mieć to dużo wspólnego z obecną sytuacją w Europie – podkreśla Michał Karpiński, pracownik biura podróży Almatur z Warszawy. Zagrożenie zamachami sprawiło, że chętniej wybieramy morze, Mazury i polskie góry. Jak jednak przekonuje pracownik Almaturu, destynacja jest tylko jednym z czynników decydujących o wyjeździe.
 • Malownicze wyspy to istny raj na ziemi

  Malownicze Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to niezwykle urokliwe miejsce położone w Zatoce Gwinejskiej. To maleńkie państwo afrykańskie, słynące niegdyś w produkcji kakao, powoli otwiera się na turystów. - To istny raj na ziemi. Turystów jest mało, co przemawia na korzyść tej wyspy. Mimo biedy, którą wszędzie widać, ludzie są tutaj bardzo sympatyczni – zachwala turystka z Portugalii, która zdecydowała się spędzić urlop na Wyspie Świętego Tomasz. – Jest to także bardzo bezpieczny kraj - dodaje. Jednak na wyspy wciąż niełatwo dotrzeć z powodu małej liczby połączeń lotniczych. Inwestorzy narzekają natomiast na wysokie oprocentowanie kredytów i brak wykwalifikowanych pracowników.
 • Poznaj wzór, który odnajdzie najwspanialsze wakacyjne trasy

  Droga Atlantycka w Norwegii została wskazana jako najpiękniejsza trasa na wakacje. Nie był to jednak ranking, a efekt matematycznych obliczeń. Powstał bowiem wzór, który umożliwia indywidualne wyszukanie najlepszej dla nas trasy. Stworzenie formuły miało na celu pomóc kierowcom doświadczyć niezapomnianych wrażeń podczas wyjazdu na tegoroczne wakacje. The Ultimate Summer Drive (USD) ((P+T) x (R+SC)) : (SS+AT+W) x 100/21.3333 T = Rodzaj drogi (Type of Road) SS = Nachylenia (Slope and Skew) AT = Natężenie ruchu (Amount of Traffic) P = Postoje (Stopping Points) R = Odległość od głównych dróg (Remoteness of Road) SC = Otaczająca sceneria (Surrounding Scenery) W = Pogoda (Weather) Pozostałe z pięciu najwspanialszych dróg (Ultimate Summer Drive) to: Estoril Ocean Drive, Portugalia Jezioro Como, Włochy Peloponez, Grecja The North Coast 500, Szkocja
 • Szukasz pomysłu na wakacje? Wybierz rejs katamaranem

  Wylegiwanie się całymi dniami na plaży? Długie górskie spacery? A czemu by tym razem nie spróbować czegoś nowego? Swój urlop możesz spędzić również inaczej – żeglując. Z roku na rok przekonuje się do tego coraz więcej polskich turystów. Latem najczęściej wyjeżdżamy żeglować do Chorwacji i Grecji, w dalszej kolejności do Włoch oraz Hiszpanii. W zimie największe zainteresowanie wzbudzają u nas Karaiby, Seszele i Tajlandia. – Po ciepłych wodach pływamy na jachtach jednokadłubowych lub katamaranach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza katamarany. Są to niesamowicie wygodne jednostki, które standardami przypominają hotele. Dostarczają może mniej radości typowym żeglarzom, ale świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych rejsów, kiedy zależy nam na wspólnym wypoczynku – mówi Maciej Olszewski z firmy Blue Sails. Aby móc kierować jachtem, potrzebujemy patentu żeglarskiego. Jeśli nie mamy uprawnień, oprócz jachtu będziemy musieli wynająć skippera. Poprowadzi on dla nas statek i zajmie się sprawami technicznymi, a ponadto do pewnego stopnia wcieli się w rolę przewodnika.