wady

Artykuły - Wady (216)

 • Rozliczenie zwrotne po uznaniu reklamacji

  Rozliczenie zwrotne po uznaniu reklamacji

  Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie handlu ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność wobec kupujących za wady sprzedawanego przez nich towaru. Wynika ona z kodeksowych przepisów o rękojmi. Jednak przedsiębiorcy, który uwzględni reklamację wadliwego towaru, przysługują roszczenia zwrotne wobec dostawców towaru.
 • Mieszkanie pełne usterek? Nie jesteś bezbronny

  Mieszkanie pełne usterek? Nie jesteś bezbronny

  Co zrobić, jeśli kupiłeś mieszkanie, które ma wady? Nie jesteś bezbronny. Możesz dochodzić swoich praw od dewelopera i żądać naprawy usterek - niezależnie od tego, czy zostały wykryte na etapie odbioru mieszkania, czy też później.
 • Zalety oraz wady mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego

  Podczas zakupu mieszkania lub domu już na pierwszym etapie, przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonego lokum, pojawia się konieczność wyboru - pomiędzy rynkiem wtórnym i pierwotnym. Jak pokazują badania, 55 proc. osób nawet nie rozważa zakupu mieszkania z rynku wtórnego, a kolejne 24 proc. wolałoby kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, a nie na wtórnym. Jednak jak wiadomo, każda z opcji ma swoje zalety i wady.
 • Wynajem mieszkania: Wady i zalety

  Wynajem mieszkania: Wady i zalety

  W całej debacie o tym, czy lepiej jest mieszkanie kupić czy wynająć, często zapomina się o najważniejszym: mieszkanie służy przede wszystkim do zaspokajania potrzeby mieszkaniowej, a kwestia tego w jaki sposób zostanie to rozwiązane zależy od oczekiwań i stylu życia danej osoby. Home Broker bierze pod lupę najem lokalu i analizuje jego wady i zalety.
 • Do kiedy można się domagać od dewelopera odszkodowania za wady mieszkania?

  Do kiedy można się domagać od dewelopera odszkodowania za wady mieszkania?

  Jeżeli mieszkanie lub dom ma wady, można dochodzić od firmy budowlanej ich usunięcia w ramach rękojmi. Inną kwestią jest możliwość dochodzenia odszkodowania od dewelopera za wady kupionego mieszkania lub domu. Wątpliwości w praktyce wywołuje to, od kiedy i do kiedy można się o nie ubiegać.
 • TNS Polska: Bezrobocie i zubożenie społeczeństwa - wady zmian po 1989 r.

  TNS Polska: Bezrobocie i zubożenie społeczeństwa - wady zmian po 1989 r.

  W przeprowadzonym w kwietniu badaniu TNS Polska poproszono respondentów, by wymienili wady oraz zalety poprzedniego i obecnego systemu.
 • Rozszyfruj swojego szefa i naucz się z nim żyć

  Rozszyfruj swojego szefa i naucz się z nim żyć

  Każdy przełożony ma własną, niepowtarzalną taktykę rządzenia. Poznaj mocne i słabe strony swojego szefa! Łatwiej ci będzie go zrozumieć i... przetrwać w pracy.
 • Dieta bez pszenicy dr Williama Davisa. Schudniesz 5 kg w dwa tygodnie

  Dieta bez pszenicy dr Williama Davisa. Schudniesz 5 kg w dwa tygodnie

  Przybywa im coraz więcej fanów, bo są skuteczne. Mają też więcej zalet – można stracić „pszenny brzuszek”, obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi.
 • Metoda 100 Jorge Cruise'a. Schudniesz 9 kg w dwa tygodnie

  Metoda 100 Jorge Cruise'a. Schudniesz 9 kg w dwa tygodnie

  Gdy nauczysz się nowego postrzegania kalorii, sukces w postaci szczupłej sylwetki przyjdzie błyskawicznie. Nie musisz liczyć wszystkich kalorii, wystarczy mieć pod kontrolą tylko te, od których tyjesz. Zdaniem J. Cruise’ a, autora diety, pochodzą z cukrów.
 • Dieta 3D chili. Schudniesz 8 kg w 4 tygodnie

  Dieta 3D chili. Schudniesz 8 kg w 4 tygodnie

  Trójwymiarowe spalanie kalorii, czyli na trzech płaszczyznach: przyspieszenie metabolizmu, lepsze trawienie, sprawna praca jelit. Wszystko to dzięki trzem grupom specjalnie dobranych przypraw, którymi doprawiamy każde danie. Tak najkrócej można określić 28-dniową dietę 3D chili. Jesz smacznie, bez liczenia kalorii.