Fakty - Volkswagen

Synonimy:
Volkswagen, VW
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Volkswagen (8)

 • Sześciu policjantów rannych w wypadku

  Sześciu policjantów zostało rannych po tym, jak ich radiowóz staranował osobowy volkswagen, którym uciekali podejrzewani o włamania i kradzieże.
 • Jan Kulczyk na żywo

  Dobry wieczór Państwu! Witam z krakowskiego Klubu Pod Jaszczurami, skąd transmitujemy na żywo przebieg spotkania z dr. Janem Kulczykiem, najbogatszym Polakiem. Spotkanie odbywa się w ramach stałego cyklu Salon Polityki w Klubie Pod Jaszczurami. Poprowadzi je red. Janina Paradowska z "Polityki".
 • Metalowcy strajkują, Volkswagen nie produkuje

  Z powodu strajku wschodnioniemieckich metalowców kolejny koncern samochodowy w Niemczech zachodnich musi przerwać produkcję. Montaż samochodów wstrzymują dzisiaj zakłady Volkswagena w Wolfsburgu. Wcześniej to samo zrobił koncern BMW.
 • Biskup Jan Chrapek nie żyje

  Biskup Jan Chrapek nie żyje

  Dzisiaj w wypadku samochodowym niedaleko Radomia, zginął biskup Jan Chrapek. Na razie nie są znane szczegóły tragedii. - Do wypadku doszło około godziny 17.30 w Białobrzegach niedaleko Radomia - powiedział Zbigniew Matwiej z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Wiadomo, że biskup jechał sam. Jego volkswagen golf zderzył się czołowo ze starem.
 • Volkswagen: Związki zawodowe górą

  Walka związków zawodowych z pracodawcą może czasem zakończyć się wielkim zwycięstwem. Wskazuje na to przykład niemieckiego Volkswagena. Nie dość, że działające tam związki wynegocjowały podwyżki, to na dodatek firma zatrudni nowych pracowników.
 • Volkswagen chce inwestować w Polsce

  Czy niemiecki potentat samochodowy rozpocznie w Polsce produkcję samochodu dostawczego? Wszystko zależy od wyniku negocjacji z koncernem Daewoo a przede wszystkim od tego czy uda mu się przejąć udziały w brytyjskiej firmie LDV produkującej minivany.
 • Volkswagen skazany za łamanie zasad konkurencji

  Koncern samochodowy Volkswagen ma zapłacić 90 milionów euro kary za łamanie zasad konkurencji - orzekł dzisiaj sąd pierwszej instancji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
 • VW kupuje udziały Scanii, DaimlerChrysler inwestuje w Mitsubishi

  Niemiecki Volkswagen nareszcie osiągnął swój od dawna upragniony cel - wszedł do sektora gigantycznych ciężarówek. Stało się to możliwe poprzez wykup części udziałów w szwedzkiej Scanii. Układ ze Scanią sprawi, że Volkswagen stanie się drugim co do wielkości producentem ciężarówek w zachodniej Europie.