VOD

Artykuły - VOD (48)

 • Po pandemii kina wrócą do gry, ale na innych warunkach

  Po pandemii kina wrócą do gry, ale na innych warunkach

  Pogłoski, jakoby kino zmarło na COVID-19, były przesadzone. Zmienia się jednak model jego koegzystencji z serwisami wideo.
 • Disney+ na ośmiu kolejnych rynkach. Kiedy w Polsce?

  Disney+ na ośmiu kolejnych rynkach. Kiedy w Polsce?

  Usługa streamingowa Disney+ została 15 września br. uruchomiona w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji i Portugalii. Nadal nie jest dostępna na polskim rynku, mimo iż w pierwszej wersji komunikatu prasowego Disneya z 6 marca br. obok wyżej wymienionych krajów widniała również Polska. Słowo "Poland" zostało jednak szybko usunięte z komunikatu.
 • CANAL+ telewizja przez internet zastąpi wkrótce nc+ GO?

  CANAL+ telewizja przez internet zastąpi wkrótce nc+ GO?

  Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł satkurier.pl, wynika, że CANAL+ planuje udostępnienie w niedługim czasie usługi CANAL+ telewizja przez internet abonentom platformy satelitarnej CANAL+. Aktualnie mają oni dostęp jedynie do przestarzałego serwisu nc+ GO, a jeśli chcą skorzystać z CANAL+ TPI, muszą się osobno zarejestrować.
 • Podatek od Netfliksa obowiązuje od 1 lipca

  Podatek od Netfliksa obowiązuje od 1 lipca

  Do ustawy o kinematografii dodane zostały przepisy, regulujące m.in. wysokość i zasady dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przez podmioty dostarczające audiowizualne usługi medialne na żądanie oraz zwolnienia z obowiązku wpłat. Nowy podatek audiowizualny obowiązuje takie podmioty jak Netflix, Cyfrowy Polsat i TVN Discovery Polska.
 • Rakuten TV - internetowa wypożyczalnia filmów

  Rakuten TV - internetowa wypożyczalnia filmów

  Serwisy VoD zyskują na popularności. Wśród kilku platform, coraz częściej pojawia się wypożyczalnia o nazwie Rakuten TV, jej logo znajdziemy nawet na koszulkach zawodników klubu FC Barcelona. Co to jest Rakuten TV? Ile kosztuje Rakuten TV? Jakie filmy można na nim obejrzeć?
 • Premiery CANAL+ startuje usługa VoD Canal+

  Premiery CANAL+ startuje usługa VoD Canal+

  CANAL+ otwiera swoje biblioteki VOD dla całego rynku i uruchamia nową usługę PREMIERY CANAL+ działającą w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet
 • "Podatek od Netfliksa" - Piotr Gliński o daninie od dostawców VOD

  "Podatek od Netfliksa" - Piotr Gliński o daninie od dostawców VOD

  Minister kultury Piotr Gliński pytany o 1,5-proc. opłatę od przychodów, którą rząd planuje nałożyć na dostawców VOD, odpowiedział, że chodzi o wzmocnienie polskiego rynku filmowego.
 • Minister kultury o daninie od dostawców VOD

  Minister kultury o daninie od dostawców VOD

  Chodzi o to, żeby wzmacniać polski rynek filmowy, żeby nasi artyści, reżyserzy mieli większe możliwości tworzenia filmów - mówił w środę, 29 kwietnia, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński pytany o 1,5 proc. daninę od przychodu, którą rząd planuje nałożyć na dostawców VOD.
 • 15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  Przyjęty 28 kwietnia projekt uzupełniający tarczę antykryzysową przewiduje nałożenie na dostawców usług VOD obowiązek dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miałaby to być kwota odpowiadająca 1,5 proc. przychodu danego operatora. W efekcie przykładowo Netflix musiałby przekazać na rzecz PISF aż 6,44 mln zł.
 • YouTube zmienia domyślną jakość materiałów wideo na 480p

  YouTube zmienia domyślną jakość materiałów wideo na 480p

  Od dzisiaj na popularnym serwisie YouTube filmy będą domyślnie odtwarzane w standardowej rozdzielczości na całym świecie, a nie tylko w Europie.

Filmy - VOD (1)

 • "Przyjaciółki", odcinek 137

  Robert chce płacić Indze niższe alimenty. Swój zamiar argumentuje tym, że jego zdaniem, Inga wydaje te pieniądze głównie na siebie. Inga podejrzewa, że Robert ma nową partnerkę i dlatego potrzebuje więcej pieniędzy. Inga nadal ma problemy z porozumieniem się z Hanią. Natomiast Paweł pije coraz więcej. Uważa, że w jego obecnym trybie życia nie ma nic złego, stał się zobojętniały i pasywny. Nie przeszkadza mu nawet, gdy jego matka wytyka mu błędy. Miarka się przebiera, gdy pijany wsiada do samochodu z małym Oliwierem. Jasiek i Stefa obawiają się o zdrowie Zuzy. Zuza jest całkowicie pochłonięta przygotowaniami do ślubu, bagatelizuje swoje zdrowie. Patrycja angażuje się w przygotowania do ślubu Zuzy i Jaśka. Nie chce, by przyjaciółka po raz kolejny rozmyśliła się w ostatnim momencie i uciekła sprzed ołtarza. Kinga, która potajemnie podkochuje się w Tadku, powoduje coraz to nowe usterki w salonie fryzjerskim, by jak najczęściej się z nim widywać.