Viggo Mortensen

Synonimy:
Mortensen Viggo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Viggo Mortensen (26)

 • Viggo Mortensen w nowym filmie twórcy "Green Book"

  Viggo Mortensen w nowym filmie twórcy "Green Book"

  Poprzednia współpraca duetu Viggo Mortensen i Peter Farrelly zakończyła się Oscarem dla najlepszego filmu. Chodzi rzecz jasna o „Green Book”. Teraz obaj panowie przystąpią do realizacji kolejnego projektu. Oparty na faktach film nie ma jeszcze tytułu.
 • Wiele twarzy Viggo Mortensena

  Wiele twarzy Viggo Mortensena

  Nominowanego do Oscara Viggo Mortensena zobaczymy w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni - "Green Booku" Petera Farrelly'ego - który wejdzie na ekrany kin 8 lutego.
 • Viggo Mortensen: Kochanek, morderca, król

  Viggo Mortensen: Kochanek, morderca, król

  Świat usłyszał o nim około 2000 roku, gdy Peter Jackson powierzył mu rolę Aragorna w trylogii "Władca Pierścieni", ale obchodzący 20 października 2018 roku 60. urodziny Viggo Mortensen rozpoczął karierę wiele lat wcześniej, z całych sił starając się trafić do aktorskiej pierwszej ligi Hollywood.
 • Viggo Mortensen tęskni za Aragornem

  Viggo Mortensen tęskni za Aragornem

  Viggo Mortensen wciąż wierzy, że Peter Jackson zaprosi go na plan swojej trylogii "Hobbit". Drogi tych dwóch panów skrzyżowały się na planie "Władcy Pierścieni", gdzie aktor wcielił się w rolę Aragorna.
 • Mortensen i Stewart: Czyżby razem?

  Mortensen i Stewart: Czyżby razem?

  Viggo Mortensen (trylogia "Władca Pierścieni") i Kristen Stewart (saga "Zmierzch") prawdopodobnie spotkają się na jednym planie. Oboje dołączą do ekipy Ruperta Sandersa, realizującej najnowszą adaptację baśni o królewnie Śnieżce, "Snow White and the Huntsman".
 • Tomasz Kot rosyjskim gangsterem

  Tomasz Kot rosyjskim gangsterem

  Fani Viggo Mortensena znają na pewno film "Wschodnie obietnice" (2007) Davida Cronenberga, w którym amerykański aktor koncertowo zagrał rosyjskiego gangstera Nikolaia. Teraz z podobnym zadaniem mierzy się Tomasz Kot ("Testosteron", "Ciacho", "Randka w ciemno"), który gra w kręconym właśnie filmie sensacyjnym "Yuma" w reż. Piotra Mularuka.
 • Viggo Mortensen "w drodze"

  Viggo Mortensen "w drodze"

  Viggo Mortensen dołączył do obsady najnowszego filmu Waltera Sallesa - ekranizacji kultowej powieści Jacka Kerouaca "W drodze" - poinformował serwis Deadline.
 • Nowocześni Freud i Jung

  Nowocześni Freud i Jung

  David Cronenberg rozpoczął pracę nad filmem o historycznej dwójce przyjaciół - Zygmuncie Freudzie i Gustawie Jungu. W głównych rolach zobaczymy Viggo Mortensena, Michaela Fassbendera i Keirę Knightley.
 • Viggo Mortensen rzuca aktorstwo

  Viggo Mortensen rzuca aktorstwo

  Viggo Mortenesena, czyli Aragorna z "Władcy Pierścieni" nie zobaczymy już na ekranach kin? Wszystko na to wskazuje, bo aktor myśli o porzuceniu swojej pracy.
 • Co porusza Aragorna?

  Co porusza Aragorna?

  Dla niektórych człowiek renesansu, dla innych jeden z najprzystojniejszych aktorów Hollywood. Maluje, fotografuje, pisze poezję, zna kilka języków, a w międzyczasie gra. Na swoim koncie ma zarówno ambitne projekty i artystyczne filmy jak "Historia przemocy" Davida Cronenberga czy "Ewangelia wg Harry'ego" Lecha Majewskiego, ale również takie "perełki" jak "Hidalgo - ocean ognia". Dzięki jednej roli - Aragorna we "Władcy pierścieni" - Viggo Mortensen stał się rozpoznawalny na całym świecie. W czasie festiwalu Camerimage odebrał nagrodę specjalną dla aktora ze szczególną wrażliwością wizualną. Do Łodzi przyjechał z dwoma nowymi filmami - westernem w reżyserii Eda Harrisa "Apaloosa" i dramatem wojennym "Good". W rozmowie z Martyną Olszowską opowiada o swoich reżyserskich marzeniach, przygotowaniach do roli w "Good" i dlaczego byłoby straszne, gdyby na Łódź nagle zrzucono bombę...