Vangelis

Synonimy:
Evangelos Papathanassiou,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Vangelis (6)

 • Recenzja Vangelis "Rosetta": W kosmosie wszystko gra

  Recenzja Vangelis "Rosetta": W kosmosie wszystko gra

  Kosmos nie po raz pierwszy stanowi inspirację dla twórcy muzyki. Dla Vangelisa to już chleb powszedni i trzeba przyznać, że radzi sobie z tą materią nieźle, ale na dłużej zatrzyma tylko najwierniejszych fanów.
 • Łaka, łaka, Euro spoko

  Łaka, łaka, Euro spoko

  Stadiony stoją i są piękne. Dworce wypucowane. A2 przejezdna. Gościnni Polacy witają uśmiechniętych kibiców chlebem, solą i piwem. Jedyne, czego mistrzostwom w Polsce i na Ukrainie brakuje, to dobrej oficjalnej piosenki. Takiej, która w kolejnych latach przypominałaby Niemcom, Włochom czy Anglikom o Euro 2012.
 • Vangelis Wielki

  Vangelis Wielki

  Słynny kompozytor Vangelis, znany głównie jako autor muzyki filmowej i połowa duetu Jon & Vangelis (stworzonego z Jonem Andersonem z grupy Yes), napisał muzykę do nowej superprodukcji "Aleksander". Film w reżyserii Oliviera Stone'a w polskich kinach pojawi się na początku stycznia 2005. Płyta z ścieżką dźwiękową ma mieć premierę na początku listopada.
 • Robbie Williams widzi duchy

  Robbie Williams widzi duchy

  Robbie Williams obcował z duchami. Wszystko zdarzyło się w domu Ringo Starra, w którym to piosenkarz mieszkał w czasie pobytu w Los Angeles. Ponoć widział ducha starej kobiety.
 • Anastacia i Vangelis: Hymn mistrzostw świata w piłce nożnej

  Anastacia i Vangelis: Hymn mistrzostw świata w piłce nożnej

  Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, odbędzie się losowanie grup zespołów, które zagrają przeciwko sobie na przyszłorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbędą się w Korei i Japonii. Uroczystość odbędzie się w Busan, w Korei Południowej, a przy okazji po raz pierwszy zostanie zaprezentowana piosenka "Boom" towarzysząca imprezie, którą wykona na żywo znana amerykańska wokalistka Anastacia.
 • Vangelis na Marsie, Jarre na Akropolu

  Vangelis na Marsie, Jarre na Akropolu

  Vangelis, jeden z najsłynniejszych twórców muzyki elektronicznej w historii, nagra płytę, która ukaże się w sierpniu, równolegle z wystrzeleniem kolejnej sondy na Marsa. Z kolei Jean-Michel Jarre, inna znakomitość instrumentów elektronicznych, zagra kolejny wielki koncert w swojej karierze. Tym razem świadkami jedynego w swoim rodzaju spektaklu dźwiękowo-wizualnego będą zgromadzeni na stadionie położonym u stóp Akropolu w Atenach.

Filmy - Vangelis (1)

 • Romans z elektroniką

  Styl muzyczny, który reprezentuje płyta "New World", to elektroniczny pop - mówi Lauri, który wśród swoich inspiracji wymienia Vangelisa, Daft Punk i Pet Shop Boys.