Valve

Artykuły - Valve (240)

 • Valve uspokaja: Czas pobierania gry nie wpływa na możliwość jej zwrotu

  Valve uspokaja: Czas pobierania gry nie wpływa na możliwość jej zwrotu

  ​Osoby decydujące się na zakup Microsoft Flight Simulator w wersji cyfrowej stoją przed całkiem sporym wyzwaniem: koniecznością pobrania około 127 GB danych. Na Steamie jest tylko klient, który zajmuje skromne 532 MB, a po jego włączeniu musimy właśnie ściągnąć wszystkie pozostałe pliki.
 • Gogle VR nowej generacji

  Gogle VR nowej generacji

  HP, Microsoft i Valve wspólnie pracują nad nowymi goglami do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie ma być wygodniejsze i zapewniać jeszcze bardziej wciągająca zabawę.
 • Valve chce zatrudnić psychologów, aby tworzyć lepsze gameplaye

  Valve chce zatrudnić psychologów, aby tworzyć lepsze gameplaye

  ​A także ekonomów i statystyków, żeby przenieść swoje produkcje na zupełnie nowy poziom, nadając opowiadanym historiom bardziej wiarygodnego charakteru.
 • Najnowszy zestaw VR od Valve wyprzedany w niemal wszystkich krajach

  Najnowszy zestaw VR od Valve wyprzedany w niemal wszystkich krajach

  ​Nie od dzisiaj wiadomo, że każde urządzenie przeznaczone do grania potrzebuje tak zwanego "system sellera", czyli produkcji, która zainteresuje graczy na tyle, by ci zdecydowali się na zakup sprzętu. W świecie rzeczywistości wirtualnej dotychczas czegoś takiego brakowało. Aż za prace wzięło się Valve.
 • Valve usuwa nazistowskie profile na Steamie

  Valve usuwa nazistowskie profile na Steamie

  ​Valve niekiedy "czyści" Steam z przeróżnych symboli nienawiści, lecz robi to najczęściej w odpowiedzi na jakąś większą krytykę ze strony mediów. Dlatego też przez większość czasu ekstremalnie prawicowe organizacje mogą działać na platformie bez większych przeszkód.
 • Wielokrotnie włamywał się do siedziby Valve. Wyniósł towar o wartości ponad 40 tys. USD

  Wielokrotnie włamywał się do siedziby Valve. Wyniósł towar o wartości ponad 40 tys. USD

  ​Wygląda na to, że nic nie jest w stanie poróżnić Valve i jego fanów, bo twórcy Steama mogą liczyć na oddanie fanów w każdej sytuacji.
 • Valve pobiera zbyt wysokie prowizje od twórców? Nie do końca...

  Valve pobiera zbyt wysokie prowizje od twórców? Nie do końca...

  ​Epic Games Store często argumentuje swoje wejście na rynek platform do dystrybucji gier wideo na PC faktem, że Steam od Valve - obecny lider - pobiera zbyt wysoką prowizję od twórców, opiewającą na 30 procent przychodów. Ale czy to faktycznie zbyt dużo, czy też mamy do czynienia z normą?
 • Valve zamierza walczyć z Unią Europejską

  Valve zamierza walczyć z Unią Europejską

  ​Pięciu wydawców zdecydowało się na ugody, lecz Valve nie zamierza odpuszczać i wkracza na wojenną ścieżkę sądową z Unią Europejską. Wszystko to w związku z opcją blokowania regionalnego wewnątrz Unii, która to funkcja w oczach urzędników powinna być absolutnie niedozwolona.
 • Epic Games Store wprowadza nowe funkcje

  Epic Games Store wprowadza nowe funkcje

  ​Epic Games Store krytykowany jest często za brak podstawowych funkcji, które na Steamie są obecnie standardem. Przeciwnicy takiego argumentu wskazują, że Valve rozwija swoją platformę od lat, więc Epic ma jeszcze sporo czasu na wprowadzenie rozwiązań. Teraz otrzymaliśmy kilka nowości.
 • Valve zarabia 30% na każdej grze? Nic z tego

  Valve zarabia 30% na każdej grze? Nic z tego

  ​Jednym z argumentów przemawiających za przejściem z Valve na rzecz Epic Games Store jest niższa prowizja, jaką pobiera Epic Games - około 12 procent. Właściciele Steama życzą sobie za to 30 procent. Ale czy aby na pewno jest to takie proste? Ostatnie wyliczenia wskazują, że nie do końca.