uwaga

Artykuły - Uwaga (31)

 • Rolnicy: Uwaga na jakość nawozów!

  Rolnicy: Uwaga na jakość nawozów!

  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą śledztwo, które dotyczy m.in. sprowadzania nawozów sztucznych spoza Unii Europejskiej, nie spełniających wymogów unijnych i wprowadzania ich do obrotu na podstawie certyfikatów jakości wydanych niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 • Uwaga na "cudowne" anteny odbierające wszystko

  Od jakiegoś czasu redakcja "SAT Kuriera" przygląda się bardzo sprytnym reklamom na Facebooku oraz stronom internetowym, które zachwalają "cudowne" anteny, które mają odbierać podobno wszystko, w tym także kanały płatnej telewizji. Jak to możliwe? Twórcy stron twierdzą, że kablówki mają obowiązek nadawania na "tajnej" częstotliwości wszystkich kanałów ze swojej oferty i to jeszcze w wersji niekodowanej (FTA). Większej bajki już dawno nie słyszeliśmy!
 • Uwaga na pestycydy w płatkach śniadaniowych!

  Uwaga na pestycydy w płatkach śniadaniowych!

  Organizatorzy akcji FoodRentgen wzięli pod lupę 197 rodzajów płatków śniadaniowych, które można kupić w polskich sklepach i przeanalizowali ich skład. Do etapu badań laboratoryjnych zostało zakwalifikowanych 26, z czego 10 okazało się czyste. Efektem jest szczegółowy, pierwszy taki w Polsce raport, który każdy może pobrać na stronie akcji.
 • Uwaga: Od lipca nowe zasady segregacji śmieci!

  Uwaga: Od lipca nowe zasady segregacji śmieci!

  Szkło do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a resztki kuchenne do brązowego - tak od 1 lipca będą wyglądać minimalne standardy segregacji odpadów w gminach. MŚ argumentuje, że zmiany spowodowane są niskim poziomem recyklingu śmieci w Polsce.
 • Kowalczyk: Z szefem resortu finansów skonsultujemy z branżą uwagi do podatku od sklepów

  Kowalczyk: Z szefem resortu finansów skonsultujemy z branżą uwagi do podatku od sklepów

  - W przyszłym tygodniu razem z ministrem finansów będziemy rozmawiać z przedsiębiorcami o wniesionych przez nich uwagach do projektu ustawy o podatku od marketów; do końca grudnia chcemy wypracować ostateczne stanowisko - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
 • Uwaga: PIS ostrzega przed makrelą!

  Uwaga: PIS ostrzega przed makrelą!

  Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wydała ostrzeżenie dotyczące makreli wędzonej sprzedawanej w sklepach sieci Carrefour, Żabka i Czerwona Torebka. W produkcie wykryto obecność bakterii chorobotwórczych Salmonelli.
 • Uwaga! Piramidy finansowe ewoluują

  Uwaga! Piramidy finansowe ewoluują

  Miało być tak: elitarna inwestycja i krociowe zyski. Zamiast tego pozostał wstyd, niedowierzanie i pusty portfel. Piramidy finansowe pojawiają się i znikają z mniejszym bądź większym hukiem, pozostawiając za sobą ludzi na finansowych zgliszczach. Piramidy cały czas ewoluują i nabierają kolejne rzesze klientów. Sprawdź jak je zdemaskować i nie paść ofiarą (nomen omen) piramidalnego oszustwa.
 • Decyzja podjęta? Uwaga na formalności

  Decyzja podjęta? Uwaga na formalności

  Już tylko do końca lipca możemy zdecydować, czy składki na naszą przyszłą emeryturę gromadzone będą wyłącznie w ZUS, czy także w OFE. Prawo do takiego wyboru mamy od 1 kwietnia br.
 • Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe dla programu MdM

  Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe dla programu MdM

  Publikowane kwartalnie wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m kw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, to podstawa wyliczenia dofinansowania wkładu własnego oraz maksymalnej ceny nieruchomości nabywanej w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jak zmieniały się wartości wskaźników dla miast?
 • Uwaga: Rozpoczął się strajk w PKS-ie!

  Uwaga: Rozpoczął się strajk w PKS-ie!

  Strajk w ostródzkim PKS-ie objął kierowców, którzy jednak wyjechali na trasy.

Filmy - Uwaga (14)