Uwaga!

Artykuły - Uwaga! (1160)

 • Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe dla programu MdM

  Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe dla programu MdM

  Publikowane kwartalnie wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m kw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, to podstawa wyliczenia dofinansowania wkładu własnego oraz maksymalnej ceny nieruchomości nabywanej w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jak zmieniały się wartości wskaźników dla miast?
 • Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że niektóre firmy nie dbają nawet o podstawowe prawa swoich pracowników. Takim jest prawo do urlopu.
 • Jak się leczyć bezpłatnie gdy nie masz pracy

  Jak się leczyć bezpłatnie gdy nie masz pracy

  Można zapewnić sobie dostęp do opieki lekarskiej za darmo, gdy tracimy zatrudnienie. Prawnik Przemysław Gronowski podpowiada, co warto zrobić, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych nam osób.
 • Uwaga! Ten pokarm jest z padliny

  Uwaga! Ten pokarm jest z padliny

  Zwierzęta hodowlane w Polsce są masowo karmione zakazaną mączką mięsno-kostną, czyli spalonymi szczątkami zwierząt - to ustalenia dziennikarskiego śledztwa "Uwagi!" TVN.
 • Uwaga na telemarketerów! Mogą cię oszukać

  Uwaga na telemarketerów! Mogą cię oszukać

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega: uważajcie na telemarketerów, bo w wielu przypadkach wprowadzają klientów w błąd. UOKiK nie tylko alarmuje, ale i nakłada kary. Na początek - 180 tysięcy złotych na spółkę Remedium - Doradcy Finansowi z Olsztyna.
 • Uwaga! Sekty bogacą się na przepowiedni Majów

  Uwaga! Sekty bogacą się na przepowiedni Majów

  Działające w Hiszpanii sekty bogacą się na przepowiedni Majów interpretowanej jako koniec świata, który ma nastąpić jutro - ostrzega tamtejsza policja. Informuje, że sekty zapewniają przetrwanie kataklizmu w zamian za darowanie im dóbr i kosztowności.
 • Uwaga! Lokaty realnie tracą od roku

  Uwaga! Lokaty realnie tracą od roku

  Ponad dwie trzecie rocznych depozytów terminowych z lutego 2011 roku przyniosło realne straty. Zarobili tylko klienci, którzy ulokowali w banku oszczędności ze stawką powyżej 5,3 proc. brutto.
 • Decyzja FOMC w centrum uwagi

  Podczas sesji w Stanach Zjednoczonych euro umocniło się w stosunku do dolara do poziomu 1,3190. Impuls do wzrostów dał szef Eurogrupy Jean-Claude Junker, który na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów finansów strefy euro poinformował, że drugi program ratunkowy dla Grecji został zatwierdzony oraz, że jest szansa na spadek relacji długu publicznego do PKB do poziomu 117 proc. w 2020 roku.
 • FED w centrum uwagi w tym tygodniu

  Poniedziałkową sesję azjatycką eurodolar rozpoczął od spadków. Czynnikiem spychającym notowania poniżej poziomu 1,31 były weekendowe informacje z Chin, gdzie odnotowano największych deficyt handlowy od ponad dekady. Kurs pary EUR/USD dotarł do poziomu wsparcia na 1,3080, gdzie nastąpiła próba odbicia, która nie trwała jednak długo i nie miała zbyt dużego zasięgu.
 • Decyzja ISDA w centrum uwagi

  W piątek ISDA zadecyduje, czy w związku z sytuacją, kiedy nie wszyscy wierzyciele zgłosili się do wymiany greckich obligacji, miało miejsce zdarzenie kredytowe. Niepokój inwestorów widoczny jest na rynku eurodolara oraz na rynku złotego do głównych walut.

Filmy - Uwaga! (11)

 • Chłopiec zmarł po wdychaniu oparów dezodorantu - część 1

  11-letni Wiktor mieszkał razem z rodzeństwem, matką oraz jej partnerem w bloku socjalnym na obrzeżach Jeleniej Góry. - Był normalnym, spokojnym dzieckiem. Złotych gór tam nie ma, normalne mieszkanie, pokój dzielony z bratem. Jego matka się starała jak mogła, robiła obiady - mówi babcia 11-latka. - On nigdy mi się nie zwierzał z problemów w rodzinie. Ja też go nigdy o to nie pytałam. Na pewno nie wyglądał na dzieciaka - chuligana. Był pełen radości, nie był smutny – opowiada jego koleżanka. Do tragedii doszło 16 listopada. - Mój ojciec, który podszedł do okna zauważył, że jakiś chłopiec biegł i upadł na twarz. Podbiegła do niego jakaś dziewczynka, szarpała go i próbowała go podnieść, ale bezskutecznie. Podbiegliśmy do niego, odwróciłem go, ułożyłem w pozycji bezpiecznej, w między czasie zadzwoniłem na pogotowie – opowiada Rafał Szukiel, który mieszka obok pustostanu. (Uwaga!TVN/x-news)
 • EuroparlTV: Uwaga na groźną chorobę!

  Początek wiosny to wzrost zagrożenia chorobami przenoszonymi przez insekty, atakującymi zwierzęta hodowlane. Jedną z nich jest choroba niebieskiego języka...
 • Uwaga na kieszonkowców!

  Przedświąteczna gorączka zakupów i wzmożony ruch w środkach komunikacji sprzyja kieszonkowcom. Jak ustrzec się przed kradzieżą?
 • EuroparlTV: Nie ma bezpiecznych elektrowni?

  Japoński kryzys jądrowy sparaliżował Europejczyków. Uwaga skierowana jest obecnie na elektrownie jądrowe na terenie Unii Europejskiej.