ustawa o PPK

Artykuły - Ustawa o PPK (11)

 • Drugi etap programu PPK będzie trudniejszy

  Drugi etap programu PPK będzie trudniejszy

  Zdaniem ekspertów w pierwszym etapie do pracowniczych planów kapitałowych przystąpiło 39 proc. pracowników firm zatrudniających co najmniej 250 osób. Przed programem obecnie trudniejszy etap bo trwający podczas pandemii. II etap PPK obejmie łącznie 3,7 mln pracowników
 • Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK odbyło się płynnie i skutecznie dzięki ponadprogramowemu zaangażowaniu instytucji finansowych, a TFI i PTE chwalą współpracę z KNF i PFR - wynika z badania IZFiA i IGTE.
 • W PPK kluczowa decyzja pracodawcy

  W PPK kluczowa decyzja pracodawcy

  W drugim etapie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych podpisano 4,8 tys. umów, czyli z około jedną czwartą firm w tym przedziale - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys podczas środowej prezentacji. Jak wskazał, drugi etap wdrażania PPK obejmuje ok. 20 tys. firm, zatrudniających ok. 2 mln pracowników.
 • Emerytalna rewolucja! Miliony zapłacą większe składki

  Emerytalna rewolucja! Miliony zapłacą większe składki

  Zgodnie z ustawą o PPK, fundusze należące do programu będą musiały być "funduszami zdefiniowanej daty". To oznacza, że muszą odpowiednio dzielić swój portfel, biorąc pod uwagę wiek uczestnika. Ustawa o PPK zapewnia pracownikom możliwość rezygnacji z uczestnictwa. Mogą z tej możliwość skorzystać na przykład ci, którzy uznają, że wynagrodzenie w przypadku przynależności do programu maleje za bardzo.
 • Plusy ujemne i minusy dodatnie ustawy o PPK

  Plusy ujemne i minusy dodatnie ustawy o PPK

  Przeciwnicy PPK przypominają o planowanym sfinansowaniu z tych środków PPK inwestycji infrastrukturalnych, ale z drugiej strony przez ostatnie 20 lat nikt nie zaproponował skutecznego sposobu gromadzenia dodatkowych środków na jesień życia - podkreśla Marcin Wojewódka, członek zarządu Instytutu Emerytalnego.
 • Rewolucja emerytalna w Polsce. Ustawa o PPK może być niezgodna z konstytucją

  Rewolucja emerytalna w Polsce. Ustawa o PPK może być niezgodna z konstytucją

  W dniu 17 lipca 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji został upubliczniony zaktualizowany Projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) będący jednym z najważniejszych elementów rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Planowana rewolucja systemu emerytalnego w Polsce wzbudza uzasadnione kontrowersje wśród przedsiębiorców, na których nowe przepisy nałożą jeszcze większe obowiązki. Czy w związku z zapowiedzianymi zmianami firmy będą rozważać ucieczkę z biznesem poza granice Polski?
 • Rząd przyjął projekt ustawy o PPK

  Rząd przyjął projekt ustawy o PPK

  - Rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych - poinformował we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
 • Tchórzewski wnioskuje o wyłączenie górników z PPK

  Tchórzewski wnioskuje o wyłączenie górników z PPK

  Krzysztof Tchórzewski, minister energii, wnioskuje o wyłączenie spółek górniczych z Pracowniczych Planów Kapitałowych - wynika z opinii do projektu ustawy o PPK. Według wyliczeń ME, dla osoby zarabiającej w granicach 3 tysięcy zł brutto, sama składka podstawowa to kwota 60 złotych.