ustawa o KRS

Filmy - Ustawa o KRS (10)

 • "Bierne, mierne, ale wierne". B. Budka o rekomendowaniu do SN sędziów niespełniających wymagań

  - To typowe dla Prawa i Sprawiedliwości działanie. Wsadza do różnych instytucji osoby, które skompromitowały się we wcześniejszej działalności - ocenił wiceszef PO Borys Budka. Odniósł się do zarekomendowania przez Krajową Radę Sądownictwa na sędziów Sądu Najwyższego osób, które - jak się okazuje - nie spełniają kryteriów ustawy. - Takie osoby wiedzą, że ich kariera zależy wyłącznie od polityków PiS i takie osoby zrobią wszystko, by udowodnić swoją przydatność – dodał były minister sprawiedliwości. (TVN24/x-news)
 • Policja usunęła grupę Obywateli RP. Blokowali wjazd do budynku obrad KRS

  Policja siłą usunęła kilku członków ruchu Obywatele RP, którzy próbowali zablokować wjazd do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa mieszczącej się w budynku należącym do SGGW. Przedstawiciele ruchu zarzucają Krajowej Radzie Sądownictwa upolitycznienie nowego składu Sądu Najwyższego. Trzymali transparent z napisem "Nie ma wolności, jeśli władza sędziowska nie jest oddzielona od prawodawczej i wykonawczej". (TVN24/x-news)
 • Policja wyniosła protestujących. Obywatele RP blokowali wejście do sali obrad nowej KRS

  Funkcjonariusze policji wynieśli protestujących, którzy blokowali wejście do sali obrad Krajowej Rady Sądownictwa. Obrady nowej KRS próbowała uniemożliwić kilkunastoosobowa grupa reprezentująca ruch Obywateli RP. Przedstawiciele ruchu zarzucają Krajowej Radzie upolitycznienie nowego składu. Protestujący przynieśli ze sobą transparent z napisem "Zatrzymajcie się". Po interwencji policjantów rada wznowiła posiedzenie plenarne. (TVN24/x-news)
 • "Kandydatury są już właściwie opracowane". KRS przyspiesza w sprawie Sądu Najwyższego, przesłuchania do końca sierpnia

  Przewodniczący nowej, wyłonionej przez polityków Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Leszek Mazur, zwołał posiedzenie Rady na 23, 24, 27 i 28 sierpnia. W tych dniach KRS ma zająć się wyborem nowych sędziów Sądu Najwyższego. Wcześniej mówiono o zwołaniu posiedzeń we wrześniu. (TVN24/x-news)