USA - wybory prezydenckie 2008

Artykuły - USA - wybory prezydenckie 2008 (184)

 • Duża rysa na amerykańskiej demokracji

  Jak donosi agencja AP, jeden na cztery głosy złożone przez Amerykanów żyjących poza ojczyzną oraz przez amerykańskich żołnierzy pełniących służbę poza granicami kraju mogły zostać nie przeliczone.
 • Obama znów zapomniał o swoich obietnicach

  Obama znów zapomniał o swoich obietnicach

  Prezydent USA Barack Obama nawiązał do masakry Ormian, ale - wbrew temu, co obiecywał w kampanii wyborczej - nie nazwał jej ludobójstwem. Wspomniał ofiary i opowiedział się za "sprawiedliwym uznaniem faktów".
 • Dokumenty podważające legalność prezydentury Obamy przekazane

  Dokumenty podważające legalność prezydentury Obamy przekazane

  Konserwatywna organizacja "Defend Our Freedoms" poinformowała, że przekazała do Sądu Najwyższego i Ministerstwa Sprawiedliwości dokumenty kwestionujące legalność prezydentury Baracka Obamy.
 • "Obama jak Nixon sporządził listę wrogów"

  Tematem ostrych polemik między Białym Domem a republikańską opozycją stała się osoba Rusha Limbaugh, popularnego prawicowego komentatora radiowego, który ponad tydzień temu powiedział w swym programie, że życzy prezydentowi Obamie, aby "poniósł porażkę".
 • Gregg nie chce pracować dla Obamy

  Gregg nie chce pracować dla Obamy

  Biały Dom poinformował, że senator Judd Gregg (z Partii Republikańskiej) zrezygnował z nominacji na ministra handlu.
 • Obama ogłasza politykę popierania klasy średniej

  Obama ogłasza politykę popierania klasy średniej

  Prezydent USA Barack Obama zapowiedział politykę odbudowy amerykańskiej klasy średniej i popierania szerszego awansu do tej klasy mas pracujących przez wzmocnienie związków zawodowych. Wezwał też ponownie do energicznej walki z recesją i bezrobociem.
 • "Obama musi odejść od szatańskiej polityki"

  "Obama musi odejść od szatańskiej polityki"

  Afgańscy talibowie zaapelowali do prezydenta USA Baracka Obamy by odszedł od "szatańskiej polityki" swego poprzednika George'a W. Busha.
 • Kreatywne dziecko

  Kreatywne dziecko

  Kreatywność, tworzenie, otwartość czyni człowieka szczęśliwym. Co tak naprawdę oznacza bycie kreatywnym? Z pewnością krąży na ten temat wiele stereotypów: sztuka, przedsiębiorczość, przebojowość, muzyka, malarstwo, biznes - wreszcie sukces. Ale czy tak naprawdę o to chodzi? Skąd bierze się człowiek otwarty, kreatywny?
 • Senat zatwierdził Hillary Clinton na sekretarza stanu

  Senat zatwierdził Hillary Clinton na sekretarza stanu

  Senat USA zatwierdził wczoraj stosunkiem głosów 94 do 2 Hillary Clinton na stanowisko sekretarza stanu USA w nowej administracji prezydenta Baracka Obamy.
 • Brak reperkusji pomyłek w zaprzysiężeniu Obamy

  Brak reperkusji pomyłek w zaprzysiężeniu Obamy

  Pomyłki w recytowaniu formuły przysięgi prezydenckiej Baracka Obamy, powstałe z winy przyjmującego ją prezesa Sądu Najwyższego USA Johna Robertsa, nie mają większych reperkusji po inauguracji nowego prezydenta.

Filmy - USA - wybory prezydenckie 2008 (1)