urzędnicy

Artykuły - Urzędnicy (512)

Filmy - Urzędnicy (4)

 • Mieszkanie "skurczyło" się o połowę. Urzędnicza magia w Gryfinie

  Jadwiga Lampa z Gryfina żyje w ścisku wraz z siedmioosobową rodziną na 38 metrach kwadratowych mieszkania. Kobieta walczy z urzędnikami o drugą, większą część lokalu. Wiele lat temu, po śmierci rodziców, podzieliła się stumetrowym mieszkaniem z bratem i poprosiła urzędników, by rozdzielili im czynsz. Ci twierdzą teraz, że to dwa oddzielne lokale. Reportaż programu "Interwencja".
 • Urzędnicy chcą decydować, w którym sklepie robimy zakupy

  Urzędnicy nie powinni decydować, w którym sklepie robimy zakupy. Jednak do tego właśnie prowadzą różne propozycje rządu, w których próbuje się preferować małe sklepy kosztem dużych. Takie działania są niekorzystne dla konsumentów, ale także dla budżetu państwa: - Osoba zatrudniona w dużej firmie generuje trzy razy większe wpływy dla finansów publicznych niż osoba pracująca w mikroprzedsiębiorstwie - mówi Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
 • Właściciele działek mają nowe kłopoty z urzędnikami

  Od 30 kwietnia obowiązuje nowelizacja ustawy o lasach państwowych. Ogranicza możliwości sprzedaży działek, które mogą być uznane za leśne. Lasom Państwowym przysługuje prawo ich pierwokupu, a ich urzędnicy będą mieli wpływ na ceny takich gruntów. Ceny będą też ustalane w sądach. Kto ma dom czy willę na takiej działce, ma teraz kłopot. W tym samym terminie wprowadzona została ustawa ograniczająca obrót gruntami rolnymi. Obie przygotowano, aby utrudnić nabywanie gruntów przez cudzoziemców. I obie spowodują spadek cen. Rolnicy stracili, podobnie będzie z działkami leśnymi.
 • Horror w polskim urzędzie!

  Cała prawda o absurdach polskiej biurokracji. Jak powszechnie wiadomo, potrafi ona wykończyć człowieka... A już niedługo trzeba będzie rozliczyć PIT-y...