urząd skarbowy

Synonimy:
Urządz skarbowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Urząd skarbowy (477)

 • Trzeba się umówić na wizytę w urzędzie skarbowym

  Trzeba się umówić na wizytę w urzędzie skarbowym

  W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty - przypomina Ministerstwo Finansów.
 • Rosną uprawnienia urzędów skarbowych

  Rosną uprawnienia urzędów skarbowych

  Naczelnik urzędu skarbowego będzie mógł prowadzić kontrolę podatkową i czynności sprawdzające na terenie całego województwa, a nie tylko gminy czy powiatu - zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów.
 • Nie tylko e-PIT. Ministerstwo Finansów i KAS uruchamiają e-Urząd Skarbowy

  Nie tylko e-PIT. Ministerstwo Finansów i KAS uruchamiają e-Urząd Skarbowy

  Projekt pełnego wdrożenia e-US, współfinansowany ze środków unijnych, zakończyć ma się we wrześniu 2022 r. Ale już dzisiaj podatnik i płatnik dostaje do dyspozycji nowe funkcjonalności, m.in. możliwość zapłaty online mandatów, których poborem zajmuje się resort finansów.
 • Tadeusz Kościński: Uruchamiamy e-Urząd Skarbowy

  Tadeusz Kościński: Uruchamiamy e-Urząd Skarbowy

  - Wchodzimy na wyższy poziom skarbowości, uruchamiamy e-Urząd Skarbowy. To jedna z największych w ostatnich latach zmian w działaniu skarbówki - powiedział na poniedziałkowej konferencji minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
 • Obowiązek informowania o strategii podatkowej. Mętne przepisy, klarowne kary

  Obowiązek informowania o strategii podatkowej. Mętne przepisy, klarowne kary

  Przedsiębiorcy, którzy osiągnęli obrót wyższy niż 50 mln euro, oraz podatkowe grupy kapitałowe, będą publikować informacje o realizowanej strategii podatkowej. Jak dowiedział się "DGP", już za ten rok, czyli do końca 2021 r.
 • ​Podatki. Wyspecjalizowany urząd skarbowy obsłuży największe firmy

  ​Podatki. Wyspecjalizowany urząd skarbowy obsłuży największe firmy

  Powstanie jeden wyspecjalizowany urząd skarbowy o zasięgu krajowym, który obsłuży największe firmy - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.
 • KAS: Usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" dostępna w całej Polsce

  KAS: Usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" dostępna w całej Polsce

  Jak poinformowała ​Krajowa Administracja Skarbowa, usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników od dzisiaj są dostępne w całej Polsce. KAS podkreśla, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.
 • Nawet pomimo korzystnych dla przedsiębiorców wyroków fiskus potrafi latami wstrzymywać należne im zwroty VAT, wnosząc skargi do NSA

  Nawet pomimo korzystnych dla przedsiębiorców wyroków fiskus potrafi latami wstrzymywać należne im zwroty VAT, wnosząc skargi do NSA

  "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Cytat z kultowej komedii "Sami swoi" wpisuje się w podejmowane przez organy podatkowe działania wobec przedsiębiorców w kwestii niezwracania im należnych środków z tytułu nadpłaconego VAT, mimo uzyskania przez tych przedsiębiorców korzystnych dla siebie wyroków sądów. Cynicznie przyznając się do świadomości co do zapadłych wyroków uchylających postanowienia o przedłużaniu terminu zwrotu VAT, organy nie zamierzają zwracać pieniędzy. Zamiast tego, tłumacząc się oczekiwaniem na uprawomocnienie wyroku, wydają kolejne postanowienia wstrzymujące zwrot.
 • Wizytę w urzędzie skarbowym umówimy przez internet

  Wizytę w urzędzie skarbowym umówimy przez internet

  Fiskus chce uporządkować przyjmowanie podatników w urzędach skarbowych. Dzisiaj, w pięciu województwach rusza nowa usługa KAS dla podatników - możliwość umówienia, np. przez internet, wizyty w urzędzie skarbowym. W listopadzie obejmie ona cały kraj.
 • "Gazeta Wyborcza": Superurząd skarbowy

  "Gazeta Wyborcza": Superurząd skarbowy

  ​Resort finansów szykuje reformę administracji skarbowej. Mają na niej skorzystać duże firmy, ale też drobni przedsiębiorcy. Docelowo wszystkie kwestie podatkowe mamy załatwiać elektronicznie - pisze w sobotę "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Urząd skarbowy (13)

 • Walka z luką VAT może uderzać też w uczciwy biznes

  Dane pokazują, że luka VAT w Polsce sukcesywnie się zmniejsza, ale w walce o uszczelnianie systemu nierzadko rykoszetem dostaje też uczciwy biznes. Jedną z głośnych medialnie spraw jest przypadek gliwickiej spółki Marketing, której urząd skarbowy od dwóch lat wstrzymuje zwrot podatku VAT na kwotę blisko 17 mln zł, choć kolejne postępowania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W efekcie firma zaczęła mieć problemy z płynnością finansową i musiała wstrzymać działalność, a w tej chwili jest już na skraju bankructwa. Podobne sprawy dość często trafiają do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
 • Fiskus chce wiedzieć jeszcze więcej o podatkach dużych firm i wprowadza nowy obowiązek

  Polskie firmy będą musiały podawać do publicznej wiadomości transakcje z podmiotami z rajów podatkowych. Wymusza to nowe zobowiązanie dla firm, dotyczące publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej.
 • Fiskus chce wiedzieć jeszcze więcej o podatkach dużych firm i wprowadza nowy obowiązek

  Polskie firmy będą musiały podawać do publicznej wiadomości transakcje z podmiotami z rajów podatkowych. Wymusza to nowe zobowiązanie dla firm, dotyczące publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej.
 • Czy podatnik powinien podpisać umowę o współdziałaniu z fiskusem

  Od 1 lipca 2020 r. wejdą w życie przepisy o współdziałaniu podatnika z organami Krajowej Administracji Skarbowej. Program ten jest dobrowolny. Umowę o współdziałaniu będą mogli zawrzeć podatnicy, których przychód z poprzedniego roku stanowi równowartość co najmniej 50 mln euro