urząd skarbowy

Synonimy:
Urządz skarbowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Urząd skarbowy (466)

 • W czasie epidemii kontrole i postępowania podatkowe będą dalej prowadzone

  W czasie epidemii kontrole i postępowania podatkowe będą dalej prowadzone

  W czasie epidemii kontrole i postępowania podatkowe będą dalej prowadzone. Nie ma też co liczyć na przedawnienie przestępstw i wykroczeń skarbowych.
 • Urzędy skarbowe zamknięte do 27 marca

  Urzędy skarbowe zamknięte do 27 marca

  ​Ze względu na rozprzestrzenianie się koronowirusa, od piątku 13 marca do 27 marca br. urzędy skarbowe będą zamknięte - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek. Kontakt z fiskusem będzie możliwy przez telefon bądź internet.
 • Wyspecjalizowane urzędy skarbowe pod lupą. Eksperci: Szczególnie widać wysoki poziom dochodów z CIT

  Wyspecjalizowane urzędy skarbowe pod lupą. Eksperci: Szczególnie widać wysoki poziom dochodów z CIT

  W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wpływy z CIT, zrealizowane przez tzw. wyspecjalizowane urzędy skarbowe, wyniosły ponad 35 mld zł. Z kolei w przypadku VAT, Krajowa Administracja Skarbowa informuje o kwocie przeszło 77 mld zł.
 • Zobacz, skąd skarbówka bierze o tobie informacje

  Zobacz, skąd skarbówka bierze o tobie informacje

  Od lipca 2019 r. wszystkie urzędy skarbowe są podłączone do systemu Poltax Plus. Informacje o rozliczeniach w zakresie PIT, CIT i VAT są już w jednym miejscu.
 • Urząd skarbowy właściwy w sprawie PIT za 2018 r.

  Urząd skarbowy właściwy w sprawie PIT za 2018 r.

  PIT za 2018 r. należy przekazać do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podatnika na ostatni dzień 2018 r. Inne kryteria obowiązują w przypadku zeznań podatkowych składanych przez nierezydentów oraz zarządców sukcesyjnych rozliczających zmarłego przedsiębiorcę. Wybór urzędu skarbowego nie zależy od tego, czy rozliczenie przekazywane jest w formie papierowej, czy elektronicznej.
 • Składanie sprawozdań finansowych za 2017 r. tylko po nowemu

  Składanie sprawozdań finansowych za 2017 r. tylko po nowemu

  Jednostki, których rok obrotowy tożsamy jest z rokiem kalendarzowym, mają czas na zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2017 r. do końca czerwca 2018 r. Po zatwierdzeniu roczne sprawozdanie finansowe należy przekazać odpowiednim instytucjom, m.in. do sądu rejestrowego oraz urzędu skarbowego. Począwszy od sprawozdań finansowych za 2017 r. podlega ono złożeniu do KRS wyłącznie drogą elektroniczną.
 • Ranking Urzędów Skarbowych. Zobacz, gdzie fiskus jest najbardziej pracowity i nieomylny

  Ranking Urzędów Skarbowych. Zobacz, gdzie fiskus jest najbardziej pracowity i nieomylny

  Najlepsze urzędy skarbowe w Polsce są w Kamiennej Górze, Jaworznie i Warszawie. To one zwyciężyły w klasyfikacji generalnej.
 • Ile wyniesie w 2018 r. kara za ignorowanie urzędu skarbowego?

  Ile wyniesie w 2018 r. kara za ignorowanie urzędu skarbowego?

  Znana jest wysokość kary porządkowej, jaką organ podatkowy może wymierzyć za niestawiennictwo, niezłożenie zeznań lub wyjaśnień oraz nieokazanie dokumentów.
 • Rodzina nie może sobie pomagać za plecami fiskusa

  Rodzina nie może sobie pomagać za plecami fiskusa

  Dziecko, które wzięło pieniądze od rodziców, musi to zgłosić do urzędu skarbowego. W przeciwnym wypadku zapłaci sankcyjny 20-proc. podatek - wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie dał się on przekonać do teorii, że rodzina, niczym spółka cywilna, działa na rzecz osiągnięcia wspólnego celu. I że w związku z tym pomoc finansowa między rodzicami i dziećmi powinna się odbywać bez wiedzy fiskusa.
 • "Puls Biznesu" Skarbówka ma być szybka i uczciwa

  "Puls Biznesu" Skarbówka ma być szybka i uczciwa

  Koniec z przeciąganiem kontroli, domniemaniem winy przedsiębiorcy i dążeniem do ukarania go za wszelką cenę - takie wytyczne dostała skarbówka. Informuje o tym "Puls Biznesu".

Filmy - Urząd skarbowy (12)

 • Czy podatnik powinien podpisać umowę o współdziałaniu z fiskusem

  Od 1 lipca 2020 r. wejdą w życie przepisy o współdziałaniu podatnika z organami Krajowej Administracji Skarbowej. Program ten jest dobrowolny. Umowę o współdziałaniu będą mogli zawrzeć podatnicy, których przychód z poprzedniego roku stanowi równowartość co najmniej 50 mln euro
 • Dziedziczenie długów w ZUS i US

  To, czy krewni dziedziczą długi zmarłego, zależy od wielu czynników. Dziedziczenie możliwe jest na podstawie przepisów określonych w rozdziale 15 ordynacji podatkowej „Odpowiedzialność podatkowa osób trzecich”. Nie oznacza to, że automatycznie w skład spadku wchodzą prawa i obowiązki podatkowe zmarłego, który np. prowadził działalność gospodarczą.
 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo wejść na prywatne konto bankowe?

  Czy Urząd Skarbowy ma prawo bez uprzedzenia i wyjaśnienia sprawy pobrać pieniądze z prywatnego konta? Dlaczego przed zajęciem środków urząd nie próbował wyjaśnić sprawy? Adwokat Eliza Kuna wyjaśniła w jaki sposób działa Urząd Skarbowy i kiedy możemy spodziewać się kontroli skarbowej. Czy w przypadku spadku lub darowizny musimy odprowadzać podatek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wesela pod lupą urzędu skarbowego. Dlaczego skarbówka pisze do nowożeńców?

  Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosił pary, które brały ślub w 2016 roku, o przedstawienie kosztów organizacji wesela. W ten sposób chciał skontrolować podmioty organizujące wesela. Wiele par było jednak zaniepokojonych takim wezwaniem. Sprawę w "Dzień Dobry TVN" wyjaśniła dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Elżbieta Duszyc. - To, że urząd skarbowy komunikuje się z podatnikiem, jest normalną sprawą. W chwili obecnej jesteśmy bardzo otwarci na komunikację z podatnikami i w sytuacji, kiedy przed nami zbliża się okres składania zeznań podatkowych, musimy się do tego przyzwyczaić, że ta komunikacja będzie bardzo często, różnymi kanałami - wyjaśniła. - Nie należy się tego bać, ale trzeba zareagować - dodała Duszyc.