ursus

Artykuły - Ursus (38)

  • Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI

    Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI

    W trakcie II edycji Kongresu 590 spółka Ursus zaprezentowała prototyp pierwszego w pełni polskiego, elektrycznego samochodu dostawczego ELVI. Stoisko lubelskiej firmy odwiedził prezydent Andrzej Duda, który usiadł na fotelu kierowcy.
  • Ursus Bus stawia na autobusy elektryczne

    Chcemy się specjalizować w elektrycznych autobusach - mówił PAP przewodniczący rady nadzorczej Ursus Bus Maciej Srebro. Jego zdaniem to niesamowity moment dla branży, wszyscy - bez względu na tradycję - startują z tego samego poziomu.
  • Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS

    17 marca 2017 r. URSUS podpisał porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką DOBRE HOLDINGS z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów i pojazdów specjalnych.
  • Umowa współpracy Ursusa i KARMAG INDUSTRIE

    17 marca 2017 r. Ursus podpisał porozumienie o współpracy przemysłowo-handlowej z KARMAG INDUSTRIE. Umowa dotyczy ustanowienia spółki joint - venture z siedzibą w Algierii, której przedmiotem działalności będzie montaż, sprzedaż, dystrybucja i serwis ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i innych rynkach afrykańskich. Ursus jest obecny w Afryce od 2013 r. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa spółka to Etiopia i Tanzania.
  • Ursus koncentruje się na najbardziej perspektywicznych obszarach

    29 grudnia 2016 r. Ursus SA zawarł z turecką firmą Clean Energy&Renewable Sources umowę sprzedaży 100% akcji Bioenergii Invest SA za kwotę ponad 22 mln zł.
  • Prezes Ursusa: To długo wyczekiwana zmiana

    Karol Zarajczyk, prezes Ursusa w rozmowie z Interią komentuje "Konstytucję dla biznesu". - Jest to obiecujące nowe otwarcie w relacjach między przedsiębiorstwami a urzędami - podkreśla Zarajczyk.
  • Ursus - reaktywacja

    Ursus - reaktywacja

    Przed wojną marka Ursus, obok maszyn rolniczych, produkowała także motocykle, autobusy i samochody dla wojska. Wejściem w produkcję pojazdów elektrycznych sięgamy do korzeni i najlepszych czasów rozwoju spółki, odpowiadając przy tym na zapotrzebowanie rynku - twierdzi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.
  • Bank Ochrony Środowiska wchodzi we współpracę z Ursusem

    Bank Ochrony Środowiska wchodzi we współpracę z marką URSUS. Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych, w tym z ogniwem wodorowym.
  • Ursus chce być konkurencją Solarisa

    Ursus chce być konkurencją Solarisa

    Autobusy pod marką Ursusa jeżdżą już po Lublinie, a wkrótce trafią też do Warszawy i Torunia.
  • Ursus wygrał przetarg na dostawę autobusów dla Torunia

    Ursus SA, wygrał przetarg na dostawę autobusów niskopodłogowych dla Torunia. Podstawowy zakres kontraktu obejmuje dostarczenie 3 autobusów MAXI i 2 autobusów MIDI za kwotę 4,7 mln zł, zaś maksymalny zakres to 8 autobusów MAXI i 2 autobusy MIDI za 9,4 mln zł. Dostawy mają być realizowane w 2016 r.

Filmy - Ursus (1)