ursus

Artykuły - Ursus (72)

 • Ursus zawiadamia jest wniosek o upadłość!

  Ursus zawiadamia jest wniosek o upadłość!

  PKO BP złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa - poinformował Ursus w komunikacie. Spółka ma odnieść się do wniosku po jego otrzymaniu, ale ocenia, że brak jest przesłanek do jego uwzględnienia.
 • "Rzeczpospolita". Samorządy rzuciły się na elektryki

  "Rzeczpospolita". Samorządy rzuciły się na elektryki

  Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", od początku roku na 737 zarejestrowanych autobusów miejskich 28 proc. (203 pojazdy) miało napęd ekologiczny, z czego 124 sztuki dysponowały napędem CNG, 37 to autobusy elektryczne, a 42 hybrydowe. W sierpniu zakupy okazały się znacznie słabsze aż o 27,6 proc., sięgając zaledwie 163 autobusów.
 • 1976: Lato gniewnych ludzi

  1976: Lato gniewnych ludzi

  ​W lipcu 1976 roku obywatele PRL-u po raz pierwszy od dwudziestu trzech lat otrzymali wraz z wypłatą tak zwane bilety towarowe. Pod tą oficjalnie brzmiącą nazwą kryły się kartki na cukier - sygnał gwałtownie pogarszającej się sytuacji gospodarczej socjalistycznego państwa oraz niechlubna "pamiątka" po dramatycznych protestach robotników w Radomiu, Ursusie i Płocku.
 • Ursus Bus w poważnych tarapatach. "To była ostatnia nitka, która trzymała ich przy życiu"

  Ursus Bus w poważnych tarapatach. "To była ostatnia nitka, która trzymała ich przy życiu"

  Fiasko wielkiego przetargu na zaprojektowanie i dostawę dla polskich miast elektrycznych autobusów. Finalista wpadł w tarapaty finansowe.
 • Komornik w Ursusie w interesie klientów PKO BP

  Komornik w Ursusie w interesie klientów PKO BP

  Działający na wniosek PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie dokonał zajęcia ruchomości Urususa obciążonych zastawami rejestrowymi.
 • Ursus Bus idzie na sprzedaż

  Ursus Bus idzie na sprzedaż

  Ursus zawarł ze spółką PG Energy Capital Management, należącą do znanego menedżera Pawła Gricuka, warunkową umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł - poinformował Ursus w komunikacie.
 • Ursus SA: omówienie wyników za rok 2017

  Ursus SA uzyskała pozytywną opinię audytora odnośnie rocznego raportu jednostkowego oraz skonsolidowanego zaprezentowanego przez spółkę w dniu 30.04.2018 r.
 • Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI

  Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI

  W trakcie II edycji Kongresu 590 spółka Ursus zaprezentowała prototyp pierwszego w pełni polskiego, elektrycznego samochodu dostawczego ELVI. Stoisko lubelskiej firmy odwiedził prezydent Andrzej Duda, który usiadł na fotelu kierowcy.
 • Ursus Bus stawia na autobusy elektryczne

  Chcemy się specjalizować w elektrycznych autobusach - mówił PAP przewodniczący rady nadzorczej Ursus Bus Maciej Srebro. Jego zdaniem to niesamowity moment dla branży, wszyscy - bez względu na tradycję - startują z tego samego poziomu.
 • Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS

  17 marca 2017 r. URSUS podpisał porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką DOBRE HOLDINGS z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów i pojazdów specjalnych.