urodziła

Artykuły - Urodziła (-6)

 • Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci

  Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci

  Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oceniła, że obecnie jest dobry moment na podjęcie decyzji i urodzenie "późnych" dzieci - drugiego, czy trzeciego. W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, tworzymy pozytywną atmosferę dla rodzin - zapewniła.
 • Rekordowo niska liczba urodzeń w kraju Kwitnącej Wiśni

  Rekordowo niska liczba urodzeń w kraju Kwitnącej Wiśni

  Japoński rząd poinformował w zeszłym tygodniu o rekordowo niskiej liczbie urodzeń - w Japonii urodziło się w 2016 roku najmniej dzieci od 1899 roku, gdy zaczęto prowadzić takie statystyki.
 • 1000 zł również na dzieci urodzone w 2014

  1000 zł również na dzieci urodzone w 2014

  Przepisy przejściowe dotyczące przyznawania świadczenia rodzicielskiego nie zawierają ograniczenia, na podstawie którego mogłyby je uzyskać tylko te dzieci, które przyszły na świat w 2015 r. Tak wynika z wyjaśnienia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Co do zasady świadczenie rodzicielskie obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. i jest przyznawane na dzieci urodzone po tej dacie. Jednak zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1217) możliwe jest też uzyskanie wsparcia na potomków, którzy przyszli na świat wcześniej.
 • 185 tys. funtów za przedwczesny poród

  185 tys. funtów za przedwczesny poród

  Brytyjka, która urodziła wcześniaka na wakacjach na Dominikianie będzie musiała zapłacić najprawdopodobniej 185 tys. funtów.