uprowadzenie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Uprowadzenie (Film (1993)[Fire in the Sky] Reż.Robert Lieberman) ,

Artykuły - Uprowadzenie (12)

 • Rutkowski: To co się tam stało, to idealny scenariusz filmowy

  Rutkowski: To co się tam stało, to idealny scenariusz filmowy

  - Do dziś nie mam pojęcia, dlaczego ta akcja nie odbiła się szerokim echem w polskich mediach, w przeciwieństwie do sprawy małej Madzi z Katowic. Przecież to, co się stało w Norwegii, to idealny scenariusz filmowy. Może to dlatego, że wszystko zakończyło się happy endem? — zastanawia się detektyw Krzysztof Rutkowski...
 • Polski dziennikarz zakładnikiem islamistów w Syrii

  Polski dziennikarz zakładnikiem islamistów w Syrii

  Polski fotoreporter Marcin Suder został porwany przez uzbrojonych islamskich bojowników w kontrolowanej przez rebeliantów miejscowości Sarakib (Saraqeb) w prowincji Idlib, na północnym zachodzie Syrii - poinformowali działacze syryjskiej opozycji. MSZ próbuje ustalić, co się z nim dzieje.
 • Śledztwo ws. zaginionego. Prokuratura publikuje wizerunek

  Śledztwo ws. zaginionego. Prokuratura publikuje wizerunek

  Wizerunek zaginionego 20 lat temu dziennikarza Jarosława Ziętary z uwzględnieniem progresji wiekowej opublikowała na swojej stronie internetowej Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.
 • Media: W okolicach Damaszku uprowadzono 48 irańskich pielgrzymów

  Czterdziestu ośmiu irańskich pielgrzymów zostało porwanych w sobotę w okolicach Damaszku przez "uzbrojone grupy terrorystyczne" - poinformowały irańskie media, powołując się na konsula Iranu w stolicy Syrii.
 • Piraci uprowadzili grecki tankowiec u wybrzeży Omanu

  Piraci uprowadzili na Morzu Arabskim u wybrzeży Omanu grecki tankowiec z ładunkiem 135 tys. ton ropy naftowej - poinformował w piątek armator.
 • "Kwestia zwłok Olewnika nie podważa wyroku"

  "Kwestia zwłok Olewnika nie podważa wyroku"

  Nawet ewentualne ustalenie, iż znalezione w 2006 r. zwłoki nie są szczątkami Krzysztofa Olewnika, nie podważa postępowania sądowego oraz wyroku, jaki zapadł w procesie o jego uprowadzenie i zabójstwo - powiedział przewodniczący wydziału karnego płockiego Sądu Okręgowego, Dariusz Wysocki.
 • Córka Pavarottiego debiutuje jako autorka libretta opery

  Córka Pavarottiego debiutuje jako autorka libretta opery

  Córka zmarłego przed dwoma laty światowej sławy włoskiego tenora Luciano Pavarottiego, Cristina, debiutuje jako autorka libretta opery. Napisała ona słowa do opery pod tytułem "Uprowadzenie", skomponowanej przez Hiszpana Alberto Garcię Demestresa.
 • 23 byłych agentów CIA skazanych in absentia

  23 byłych agentów CIA skazanych in absentia

  Włoski sędzia skazał dziś in absentia 23 Amerykanów - 22 byłych agentów CIA i jednego pułkownika sił powietrznych USA - na kary do ośmiu lat więzienia za uprowadzenie w Mediolanie w 2003 roku i wywiezienie do Egiptu muzułmańskiego duchownego, podejrzewanego o terroryzm.
 • Polka oskarżona o uprowadzenie własnego dziecka

  Kolejny przypadek Polki oskarżonej o uprowadzenie własnego dziecka. Dziś sąd w Turku w Wielkopolsce nakazał wydać mieszkance tej miejscowości 4-letniego syna ojcu Włochowi. Kobieta rozstała się z Włochem i wróciła do matki zabierając z sobą syna. Jak uznał sąd, zgodnie z Konwencją Haską, było to uprowadzenie.
 • "Akt wojny" wobec Izraela

  "Akt wojny" wobec Izraela

  Bojownicy szyickiego Hezbollahu uprowadzili w środę rano na pograniczu libańsko-izraelskim dwóch żołnierzy Izraela. Szef rządu w Jerozolimie Ehud Olmert nazwał to "aktem wojny" ze strony Libanu, a izraelskie wojsko niemal natychmiast rozpoczęło natarcie na cele w południowym Libanie. Trwa też izraelska ofensywa w Strefie Gazy.