upiór w operze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Upiór w operze (Film (2004)[The Phantom of the Opera] Reż.Joel Schumacher) , Upiór w operze (Film (1925)[The Phantom of the Opera] Reż.Rupert Julian) Upiór w operze (Film (1943)[Phantom of the Opera] Reż.Arthur Lubin)

Artykuły - Upiór w operze (22)

 • Błagałem o "Mrocznego rycerza"!

  Błagałem o "Mrocznego rycerza"!

  Joel Schumacher? To prawda, są w Hollywood bardziej rozpoznawalne nazwiska. Amerykański reżyser w ciągu swojej trwającej 30 lat kariery zdołał nakręcić jednak aż 25 filmów. To one są jego wizytówką. Tym, którzy słyszą o nim po raz pierwszy, z pewnością więcej powiedzą tytuły: "Upadek" (1993) z Michaelem Douglasem, "Klient" (1994) z Susan Sarandon, "Batman Forever" (1995), "Upiór w operze" (2004).
 • Słynny kompozytor vs. krytycy

  Słynny kompozytor vs. krytycy

  Długo oczekiwana kontynuacja musicalu "Upiór w operze" spotkała się z krytycznym przyjęciem prasy. Sprawę bagatelizuje autor sztuki, słynny kompozytor Andrew Lloyd Webber.
 • Następca Seana Connery'ego

  Następca Seana Connery'ego

  Dzięki rolom w filmach "Upiór w operze" i "300" ten 40-letni Szkot stał się jedną z największych gwiazd Hollywood. Teraz będziemy mogli go oglądać w dreszczowcu "Prawo zemsty", który w piątek, 27 listopada, wszedł na ekrany polskich kin.
 • Lekcje tańca Gerarda Butlera

  Lekcje tańca Gerarda Butlera

  Gerard Butler ("Upiór w operze", "300") w ramach przygotowań do swojego najnowszego filmu "Brzydka prawda" przeszedł profesjonalny kurs nauki tańca. Prowadziła go Julianne Hough - jedna z instruktorek amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami".
 • Łukasz Zagrobelny spokorniał

  Łukasz Zagrobelny spokorniał

  Łukasz Zagrobelny zdaje się mieć teraz swoje pięć minut. Ogólnokrajową popularność przynosi mu "Taniec z gwiazdami", gdzie występuje u boku Anny Głogowskiej, piosenka "Nie kłam, że kochasz mnie" nagrana z Eweliną Flintą powoli zyskuje status przeboju, a w musicalu "Upiór w operze" gra główną rolę (upiora Eryka).
 • Maria Bello u boku Pierce'a Brosnana

  Maria Bello u boku Pierce'a Brosnana

  Maria Bello ("Historia przemocy", "Auto Focus" i Gerard Butler ("Upiór w operze", "Jutro nie umiera nigdy") wystąpią u boku Pierce'a Brosnana ("Jutro nie umiera nigdy", "Krawiec z Panamy" w niezależnym thrillerze "Butterfly on a Wheel". Reżyserem filmu jest Mike Barker ("Good Woman").
 • Carrey i Schumacher kręcą razem

  Carrey i Schumacher kręcą razem

  Jim Carrey ("Bruce Wchechmogący", "Zakochany bez pamięci") i Joel Schumacher ("Upiór w operze", "Telefon") prowadzą rozmowy w sprawie filmu "The Number 23" - donosi magazyn "Variety". Scenariusz filmu, który wyprodukuje wytwórnia New Line Cinema, napisał Fernley Philips. Zdjęcia mają rozpocząć się w listopadzie 2005.
 • Gwiazdy toną z "Posejdonem"

  Gwiazdy toną z "Posejdonem"

  Kurt Russell ("Vanilla Sky", "Policja"), Richard Dreyfuss ("Zamach na Reagana", "Paparazzi"), Emmy Rossum ("Pojutrze", "Upiór w operze") i Mike Vogel ("Teksańska masakra piłą mechaniczną", "Havoc") zagrają główne role w remake'u słynnego katastroficznego filmu "Tragedia Posejdona". Nad nową wersją opowieści pracuje Wolfgang Petersen ("Gniew oceanu", "Troja").
 • Connelly i Wilson w "Little Children"

  Connelly i Wilson w "Little Children"

  Jennifer Connelly ("Piękny umysł") i Patrick Wilson ("Upiór w operze") dołączyli do obsady filmu "Little Children". Obraz, w którym główną rolę zagra Kate Winslet ("Zakochany bez pamięci"), będzie adaptacją powieści Toma Perrotta. Na fotelu reżysera zasiądzie Todd Field, autor głośnego dramatu "Za drzwiami sypialni".
 • Weekend w kinie

  Weekend w kinie

  Musical "Upiór w operze", węgierski film "Kontrolerzy", amerykańska komedia sensacyjna "Ocean's Twelve: Dogrywka" oraz hiszpański dramat "Tajemnica Galindeza" - to tytuły, które w piątek, 14 stycznia, zadebiutują na ekranach polskich kin.