Upały

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
upały ,

Artykuły - Upały (4)

 • Prognoza długoterminowa: Przed nami kolejna fala upałów

  Prognoza długoterminowa: Przed nami kolejna fala upałów

  Za nami kilka upalnych dni. Dla tych, którzy w najbliższym czasie liczyli na chwilę wytchnienia i ochłodzenie, nie mamy dobrych wieści. Ucieszą się za to wszyscy, którzy już teraz zaplanowali wypoczynek w kraju. Po weekendzie czeka nas kolejna fala upałów. Miejscami termometry będą wskazywać aż 33 stopnie Celsjusza.
 • Afrykańskie upały nad Polską

  Afrykańskie upały nad Polską

  Zbliża się najgorętszy weekend tego lata. W całym kraju temperatura dzisiaj osiągnie ponad 30 stopni powyżej zera. Na terenie prawie wszystkich województw nadal obowiązują alerty pogodowe najwyższego trzeciego stopnia. Eksperci ostrzegają, że tak ekstremalna pogoda może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia.
 • Będzie gorąco! W czwartek rekord lata

  Będzie gorąco! W czwartek rekord lata

  Nad Polskę nadciąga fala upałów. Zapowiada się najgorętszy tydzień tego lata. Termometry wskażą nawet 37 stopni Celsjusza.
 • Uwaga! Odwodnienie przy wysokich temperaturach grozi zgonem

  Uwaga! Odwodnienie przy wysokich temperaturach grozi zgonem

  Podczas upałów najważniejsze jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody do naszego organizmu. Dietetyk Anna Jelonek przekonuje, że do dobrego nawodnienia organizmu konieczne jest wypicie od 2 do 2,5 litra wody dziennie. - Nie jedzenie, a to co pijemy ma ogromne znaczenie. Sposób picia również. Nie wolno na raz wypić ogromnej ilości wody. Zalecane jest, żeby wypić co 45 minut do godziny objętość szklanki. Tak, żeby ta woda miała