upał

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Upał (książka Marcina Ciszewskiego) ,

Artykuły - Upał (96)

 • Zapewnić wytchnienie od wysokiej temperatury. Pracodawcy będą mieli nowe obowiązki?

  Zapewnić wytchnienie od wysokiej temperatury. Pracodawcy będą mieli nowe obowiązki?

  Jeśli termometry wskażą powyżej 30 stopni C w miejscu pracy, firmy musiałyby podjąć działania zmniejszające jej uciążliwość, np. wdrożyć dodatkowe przerwy. Takimi pomysłami zajmie się Rada Dialogu Społecznego.
 • Jak przetrwać najgorszy upał

  Jak przetrwać najgorszy upał

  Wysokie temperatury powietrza stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia, a także życia ludzi. Upał jest groźny zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, osób przewlekle chorych, małych dzieci i niemowląt. Przypominamy, jak chronić organizm przed skwarem.
 • Jemy i nawadniamy ciało

  Jemy i nawadniamy ciało

  Tegoroczne lato serwuje nam niemal afrykańskie upały. Jakkolwiek nie stanowi to zmartwienia dla wypoczywających nad wodą lub w cieniu drzew, to dla osób żyjących w dużych, szczelnie zabetonowanych miastach taka aura jest niemałym wyzwaniem.
 • Upał bez koszulki. Wrocławski magistrat przytacza przepisy

  Upał bez koszulki. Wrocławski magistrat przytacza przepisy

  Czy za chodzenie po mieście bez koszulki można dostać mandat? W związku z falą upałów wrocławski magistrat przytacza przepisy.
 • Najlepsze sposoby na upał!

  Najlepsze sposoby na upał!

  W Polsce od kilku tygodni panują upały. Termometry przekraczają 30 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury i słońce mogą być groźne dla zdrowia. Zobacz, kto powinien szczególnie uważać i jak powinieneś się przed nimi chronić.
 • 10 sposobów na upał w domu

  10 sposobów na upał w domu

  Klimatyzatory i wentylatory to nie jedyny ratunek w upalne dni. W walce z temperaturą pomóc może wiele trików, których obszerną listę przygotował Open Finance.
 • Nie tylko woda

  Nie tylko woda

  Termometr dawno przekroczył trzydzieści pięć stopni w cieniu. O ile mamy szczęście być na urlopie – taką aurę przekuć możemy w bezmiar korzyści. Dużo trudniej przetrwać w rozpalonym betonie wielkich miast. Podstawowa zasada: nawadniamy ciało.
 • Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Przełom sierpnia i września będzie gorący. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad południową i centralną część kraju napływa gorące zwrotnikowe powietrze. Upały potrwają od niedzieli do wtorku. Pogorszenie pogody przyjdzie w środę.
 • Ile będą kosztować nas tegoroczne upały?

  Ile będą kosztować nas tegoroczne upały?

  Tegoroczna rekordowa fala upałów sprawia, że obecne lato będzie jednym z najcieplejszych w historii, z temperaturami osiągającymi 35-40 st. C w trakcie ostatnich 2 tygodni (około 5 stopni powyżej przeciętnej). Ekstremalne warunki pogodowe mogą mieć wpływ zarówno na inflację, jak i aktywność całej gospodarki.
 • Upał kosztowny dla pracodawców

  Upał kosztowny dla pracodawców

  Z powodu wysokich temperatur firmy mogły już stracić miliardy złotych. Zmęczony upałem pracownik jest rozkojarzony i rozdrażniony, pracuje wolniej.

Filmy - Upał (6)

 • W upał ochłodzisz się gorącym napojem lub jedzeniem?

  W krajach, w których jest bardzo gorąco często jada się i pije rzeczy, które są gorące. W Maroku klasycznym napojem jest gorąca herbata miętowa z cukrem. Czy ciepłe potrawy i napoje przynoszą ochłodę? - Ten paradoks, z tego co wiem, polega na tym, że jeśli zjemy coś ciepłego to ta różnica temperatur jest trochę mniejsza. My odczuwamy niższą temperaturę. Czy tak jest? Nie wiem. Wydaje mi się, że warto pamiętać o tym, że nasza dieta powinna uwzględniać ciepłe posiłki. Wcale nie jest tak, że gdy jest upalny dzień to cały czas powinniśmy jeść lodowate jedzenie. Chociaż dobry chłodnik i lody to fajna rzecz – mówi newsrm.tv Grzegorz Łapanowski, ambasador projektu „Mokotów na widelcu”.
 • Domowy sposób, by pozbyć się brzydkiego zapachu stóp

  Stopy to, podobnie jak pachy, jedno z tych miejsc na ciele, które niemal bezustannie się poci. Samo pocenie się to prawidłowe zjawisko, które pomaga m.in. schładzać organizm, jednak potliwość stóp w znakomitej większości przypadków przynosi przykrą konsekwencję. Brzydki zapach stóp po tym, jak spędzą wiele godzin w szczelnie oplatającym skórę obuwiu, to norma. Są jednak banalne, domowe sposoby, by wspomóc się w walce z eliminacją przykrych zapachów. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest higiena - nic nie zastąpi regularnego mycia stóp i wybierania przewiewnych butów z naturalnych materiałów!
 • Jak zrobić wodę ogórkową na upalne dni?

  Woda ogórkowa to dosłownie eliksir świeżości i zdrowia! Idealnie nadaje sie do wspomagania nawadniania ciała, zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni, kiedy tracimy wodę wręcz ekspresowo. Wszystko za sprawą ogórka, który jest idealnie zbilansowany pod względem składników, które wspomagają regulację gospodarki wodnej naszych organizmów! Co ważne, ogórek jest niskokaloryczny i pomaga usuwać z organizmu złogi i szkodliwe toksyny. Zobaczcie, jak w parę chwil zrobić wodę ogórkową - świetnie sprawdza się nie tylko latem!
 • Jak szybko schłodzić napój?

  Ciepłe napoje - zwłaszcza te gazowane - nigdy nie smakują tak dobrze, jak wtedy, gdy są mocno schłodzone. Ochładzanie naszego ulubionego napoju - bez znaczenia, czy to kola, czy piwo - może trwać jednak długo. Co zrobić, by w kilka chwil cieszyć się zimnym napojem z puszki lub butelki? Zobaczcie nasz prosty sposób. Zawsze działa!