upał

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Upał (książka Marcina Ciszewskiego) ,

Artykuły - Upał (96)

 • Zapewnić wytchnienie od wysokiej temperatury. Pracodawcy będą mieli nowe obowiązki?

  Zapewnić wytchnienie od wysokiej temperatury. Pracodawcy będą mieli nowe obowiązki?

  Jeśli termometry wskażą powyżej 30 stopni C w miejscu pracy, firmy musiałyby podjąć działania zmniejszające jej uciążliwość, np. wdrożyć dodatkowe przerwy. Takimi pomysłami zajmie się Rada Dialogu Społecznego.
 • Jak przetrwać najgorszy upał

  Jak przetrwać najgorszy upał

  Wysokie temperatury powietrza stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia, a także życia ludzi. Upał jest groźny zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, osób przewlekle chorych, małych dzieci i niemowląt. Przypominamy, jak chronić organizm przed skwarem.
 • Jemy i nawadniamy ciało

  Jemy i nawadniamy ciało

  Tegoroczne lato serwuje nam niemal afrykańskie upały. Jakkolwiek nie stanowi to zmartwienia dla wypoczywających nad wodą lub w cieniu drzew, to dla osób żyjących w dużych, szczelnie zabetonowanych miastach taka aura jest niemałym wyzwaniem.
 • Upał bez koszulki. Wrocławski magistrat przytacza przepisy

  Upał bez koszulki. Wrocławski magistrat przytacza przepisy

  Czy za chodzenie po mieście bez koszulki można dostać mandat? W związku z falą upałów wrocławski magistrat przytacza przepisy.
 • Najlepsze sposoby na upał!

  Najlepsze sposoby na upał!

  W Polsce od kilku tygodni panują upały. Termometry przekraczają 30 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury i słońce mogą być groźne dla zdrowia. Zobacz, kto powinien szczególnie uważać i jak powinieneś się przed nimi chronić.
 • 10 sposobów na upał w domu

  10 sposobów na upał w domu

  Klimatyzatory i wentylatory to nie jedyny ratunek w upalne dni. W walce z temperaturą pomóc może wiele trików, których obszerną listę przygotował Open Finance.
 • Nie tylko woda

  Nie tylko woda

  Termometr dawno przekroczył trzydzieści pięć stopni w cieniu. O ile mamy szczęście być na urlopie – taką aurę przekuć możemy w bezmiar korzyści. Dużo trudniej przetrwać w rozpalonym betonie wielkich miast. Podstawowa zasada: nawadniamy ciało.
 • Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Upalny koniec wakacji, od środy chłodniej

  Przełom sierpnia i września będzie gorący. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Nad południową i centralną część kraju napływa gorące zwrotnikowe powietrze. Upały potrwają od niedzieli do wtorku. Pogorszenie pogody przyjdzie w środę.
 • Ile będą kosztować nas tegoroczne upały?

  Ile będą kosztować nas tegoroczne upały?

  Tegoroczna rekordowa fala upałów sprawia, że obecne lato będzie jednym z najcieplejszych w historii, z temperaturami osiągającymi 35-40 st. C w trakcie ostatnich 2 tygodni (około 5 stopni powyżej przeciętnej). Ekstremalne warunki pogodowe mogą mieć wpływ zarówno na inflację, jak i aktywność całej gospodarki.
 • Upał kosztowny dla pracodawców

  Upał kosztowny dla pracodawców

  Z powodu wysokich temperatur firmy mogły już stracić miliardy złotych. Zmęczony upałem pracownik jest rozkojarzony i rozdrażniony, pracuje wolniej.

Filmy - Upał (13)

 • Nadchodzą gorące i burzowe dni. Jak przetrwać upał?

  Nadchodzą gorące i przy okazji burzowe dni. Gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do spędzania czasu na powietrzu, próbujemy schłodzić się w czterech ścianach. Jak przetrwać upał? Sprawdź, co robić, by dogodzić sobie w gorące dni. (Press Association/x-news)
 • Szczeniak bierze pierwszą kąpiel w basenie

  Co może robić szczeniak podczas upalnych wakacji? Kąpać się. W końcu pies, jak każde dziecko, musi taplać się w wodzie, potem tarzać na trawie, schnąć i znowu kąpać. To była pierwsza kąpiel Peytona w basenie. Jak na pierwszą próbę, poszło mu całkiem dobrze. Trzeba pochwalić szczeniaka za odwagę. (STORYFUL/x-news)
 • Zmęczony upałem niedźwiedź postanowił wykąpać się w basenie

  Niedźwiedź czarny postanowił się ochłodzić w przydomowym basenie. Najpierw spacerował po jego brzegu, a potem wskoczył do wody. Po wyjściu z wody pobawił się chwilę sprzętem ogrodowym i wrócił do lasu. Niedźwiedzią sjestę nakręciła właścicielka domu. (STORYFUL/x-news)
 • Pies wykopał sobie idealny dół do… schłodzenia

  Wriggly, bo tak wabi się ten piękny, puchaty pies, walczy z upałami na swój sposób. Nie musi chować się w cieniu, wystarczy mu… wygodny dół w ziemi. Postanowił zająć się tym sam! (STORYFUL/x-news)