upadłości

Artykuły - Upadłości (14)

 • KUKE spodziewa się, że w 2017 roku upadnie ok. 600 firm

  KUKE spodziewa się, że w 2017 roku upadnie ok. 600 firm

  KUKE spodziewa się, że w 2017 r. upadnie ok. 600 firm - wynika z komunikatu Korporacji. W styczniu upadło 47 firm, tyle samo ile przed rokiem.
 • Ważne zmiany w rozwiązywaniu sporów konsumenckich

  Ważne zmiany w rozwiązywaniu sporów konsumenckich

  Dziś wchodzi w życie ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Nowe regulacje będą mieć istotny wpływ m.in. na podmioty rynku finansowego i ich klientów. Instytucje te będą musiały informować klientów o sposobach pozasądowego rozwiązywania ewentualnych sporów. Rzecznik Finansowy, który będzie instytucją właściwą dla podmiotów z sektora finansowego, zyska nowe narzędzia, które ten proces usprawnią.
 • Nadchodzi fala restrukturyzacji w placówkach medycznych?

  Nadchodzi fala restrukturyzacji w placówkach medycznych?

  Nowe zasady kontraktowania, wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w połączeniu z redukcją taryf dla wybranych świadczeń, mogą doprowadzić do radykalnego ograniczenia liczby funkcjonujących w Polsce placówek medycznych. Dla wielu prywatnych placówek jedyną szansą jest sprawnie przeprowadzona restrukturyzacja. Ale prawdziwy kłopot czekać może publiczne ZOZ-y - przekonują eksperci.
 • W lipcu wzrosła liczba upadłości firm w Polsce

  W lipcu wzrosła liczba upadłości firm w Polsce

  W lipcu opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw (wobec 69 w lipcu ub.r.). Od początku roku opublikowano informacje o 435 upadłościach wobec 465 w tym samym okresie ub. roku.
 • Długi hoteli rosną mimo dobrej koniunktury

  Długi hoteli rosną mimo dobrej koniunktury

  Większość hoteli w Polsce budowana jest przez osoby, które nie znają się na hotelarstwie ani turystyce - pisze "Rzeczpospolita".
 • Coraz mniej firm po kreską. To najlepszy wynik od ponad 10 lat

  Coraz mniej firm po kreską. To najlepszy wynik od ponad 10 lat

  Tak małej jak w ubiegłym roku liczby średnich i dużych firm deficytowych w przemyśle nie było od ponad dekady.
 • KUKE: Coraz mniej firm ogłasza bankructwo

  KUKE: Coraz mniej firm ogłasza bankructwo

  Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w lutym 2016 r. ogłosiły upadłość 47 przedsiębiorstw. Było to tyle samo co w styczniu 2016 r. oraz o -19,0 proc. mniej niż w lutym 2015 r., w którym upadło 58 podmiotów. W lutym 2016 r. najwyższe natężenie upadłości wystąpiło w województwie zachodniopomorskim (1,57 proc.), natomiast najniższe w województwie podlaskim (0,32 proc.). Średnie natężenie upadłości spółek prawa handlowego w Polsce uległo obniżeniu do poziomu 0,98 proc. z 1,01 proc. przed miesiącem, przed rokiem w lutym wynosiło ono 1,15 proc.
 • Raport: 10 miesięcy po wprowadzeniu nowej ustawy konsumenckiej

  Raport: 10 miesięcy po wprowadzeniu nowej ustawy konsumenckiej

  Wkrótce minie rok od wejścia w życie ustawy o prawach konsumenta. Jednak nie wszystkie e-sklepy dostosowały się do obowiązujących przepisów. Prawie 73 procent e-sklepów ma nadal istotne błędy w swoich regulaminach, np. 10 dni na odstąpienie od umowy zamiast 14. Z czym nadal e-przedsiębiorcy mają problemy?
 • KUKE: W maju upadło 71 firm, o 18,3 proc. więcej licząc miesiąc do miesiąca

  KUKE: W maju upadło 71 firm, o 18,3 proc. więcej licząc miesiąc do miesiąca

  W maju upadłość ogłosiło 71 firm, o 18,3 proc. więcej niż w kwietniu - podała w komunikacie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, powołując się na dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego. KUKE podniosła prognozę tempa wzrostu PKB do 3,7 proc. z 3,5. proc. przewidywanych miesiąc wcześniej.
 • W Polsce zaczyna upadać coraz więcej małych firm. Przegrywają z koncentracją rynku

  W Polsce zaczyna upadać coraz więcej małych firm. Przegrywają z koncentracją rynku

  Euler Hermes, spółka z Grupy Allianz, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeanalizowała sytuację polskich firm w kontekście bankructw - w maju 2015 roku oficjalnie opublikowano informację o upadłości 75 przedsiębiorstw, wobec 79 w maju roku ubiegłego (-5 proc.).

Filmy - Upadłości (1)

 • Rynek czeka fala upadłości firm!

  W Polsce w minionym miesiącu zbankrutowała blisko setka przedsiębiorstw, czyli o jedną czwartą więcej niż przed rokiem. – Lipiec jest pod tym względem miesiącem rekordowym – mówi Grzegorz Błachnio, ekspert Euler Hermes. Od przeszło 10 lat nie było takiej liczby upadłości. Pogłębiają się przede wszystkim problemy w branży budowlanej, ale kłopoty mają również firmy produkcyjne i usługowe. Co gorsze, nie widać żadnych symptomów poprawy. Komentuje Grzegorz Błachnio, ekspert w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes z Grupy Allianz.