upadłości

Artykuły - Upadłości (2960)

 • Ukryte bankructwa firm

  Ukryte bankructwa firm

  Liczba bankrutujących firm bardzo zmalała. To sytuacja przejściowa. Kumulacja nastąpi dopiero w przyszłym roku. Wielką niewiadomą jest rynek mieszkaniowy.
 • "Puls Biznesu": Eksporterzy tracą spadochron

  "Puls Biznesu": Eksporterzy tracą spadochron

  Firmy ubezpieczające kredyty kupieckie, nie chcąc ryzykować, tną limity. To cios zwłaszcza dla handlujących z zagranicą. Państwo może ugasić pożar - pisze we wtorek "Puls Biznesu".
 • "Rzeczpospolita": Trzeba zawiesić ogłaszanie upadłości na czas epidemii

  "Rzeczpospolita": Trzeba zawiesić ogłaszanie upadłości na czas epidemii

  Wielu przedsiębiorców uważa, że wśród "szczepionek" dla firm dotkniętych skutkami epidemii powinno być zawieszenie na jej czas upadłości. Taki postulat pojawia się w związku z pracami parlamentarnymi nad tarczą antykryzysową - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Będzie bankrutować coraz więcej polskich firm

  Będzie bankrutować coraz więcej polskich firm

  W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. liczba upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce zwiększyła się zaledwie o 1,2 proc. Jednak w najbliższych miesiącach będzie ich coraz więcej, zwłaszcza w trzech branżach.
 • W Polsce przybywa bankrutów

  W Polsce przybywa bankrutów

  To już czwarty z rzędu rok, w którym rośnie liczba niewypłacalności polskich firm - wyliczają eksperci. Mimo gospodarczej koniunktury, wiele polskich firm wpada w tarapaty grożące bankructwem.
 • Rośnie liczba bankrutujących firm w Polsce

  Rośnie liczba bankrutujących firm w Polsce

  Na koniec roku liczba upadłości i restrukturyzacji firm wzrośnie o 20 proc. To może być zaskakujące, gdy polska gospodarka rośnie tak szybko. Jakie są przyczyny wyższej fali bankructw?
 • Coraz większe zagrożenie bankructwami, także dla polskich firm

  Coraz większe zagrożenie bankructwami, także dla polskich firm

  W naszym regionie Europy będzie bankrutować coraz więcej firm, dotyczy to także Polski. Pogarszająca się płynność przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że przeżywają one najwyższe tempo wzrostu gospodarczego od 2008 r. Będzie więcej upadłości już w przyszłym roku.
 • KUKE spodziewa się, że w 2017 roku upadnie ok. 600 firm

  KUKE spodziewa się, że w 2017 roku upadnie ok. 600 firm

  KUKE spodziewa się, że w 2017 r. upadnie ok. 600 firm - wynika z komunikatu Korporacji. W styczniu upadło 47 firm, tyle samo ile przed rokiem.
 • Ważne zmiany w rozwiązywaniu sporów konsumenckich

  Ważne zmiany w rozwiązywaniu sporów konsumenckich

  Dziś wchodzi w życie ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Nowe regulacje będą mieć istotny wpływ m.in. na podmioty rynku finansowego i ich klientów. Instytucje te będą musiały informować klientów o sposobach pozasądowego rozwiązywania ewentualnych sporów. Rzecznik Finansowy, który będzie instytucją właściwą dla podmiotów z sektora finansowego, zyska nowe narzędzia, które ten proces usprawnią.
 • Nadchodzi fala restrukturyzacji w placówkach medycznych?

  Nadchodzi fala restrukturyzacji w placówkach medycznych?

  Nowe zasady kontraktowania, wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w połączeniu z redukcją taryf dla wybranych świadczeń, mogą doprowadzić do radykalnego ograniczenia liczby funkcjonujących w Polsce placówek medycznych. Dla wielu prywatnych placówek jedyną szansą jest sprawnie przeprowadzona restrukturyzacja. Ale prawdziwy kłopot czekać może publiczne ZOZ-y - przekonują eksperci.

Filmy - Upadłości (1)

 • Rynek czeka fala upadłości firm!

  W Polsce w minionym miesiącu zbankrutowała blisko setka przedsiębiorstw, czyli o jedną czwartą więcej niż przed rokiem. – Lipiec jest pod tym względem miesiącem rekordowym – mówi Grzegorz Błachnio, ekspert Euler Hermes. Od przeszło 10 lat nie było takiej liczby upadłości. Pogłębiają się przede wszystkim problemy w branży budowlanej, ale kłopoty mają również firmy produkcyjne i usługowe. Co gorsze, nie widać żadnych symptomów poprawy. Komentuje Grzegorz Błachnio, ekspert w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes z Grupy Allianz.