Uniwersytet

Artykuły - Uniwersytet (271)

 • Egipt: Studenci protestujący w Kairze starli się z policją

  Egipt: Studenci protestujący w Kairze starli się z policją

  Studenci popierający Bractwo Muzułmańskie, przez władze Egiptu uznane za organizację terrorystyczną, w sobotę starli się z policją na kampusie uniwersytetu w Kairze i podpalili dwa budynki - podała państwowa telewizja.
 • Polki studiują na największym uniwersytecie dla kobiet na świecie

  Uniwersytet Księżniczki Nory w Rijadzie składa się z 32 kampusów. Ogromny kompleks, pod którego wrażeniem była żona prezydenta Anna Komorowska podczas grudniowej wizyty w Arabii Saudyjskiej, może przyjąć 60 tys. osób. Studiują na nim trzy Polki.
 • Pełna blokada Uniwersytetu Sofijskiego

  Pełna blokada Uniwersytetu Sofijskiego

  Główny budynek Uniwersytetu Sofijskiego całkowicie zablokowali w poniedziałek studenci, protestujący tam od dwóch tygodni. Domagają się dymisji rządu Płamena Oreszarskiego, popieranego przez lewicę i zrzeszający bułgarskich Turków Ruch na rzecz Praw i Swobód.
 • Tam "miniówki" nie uświadczysz

  Tam "miniówki" nie uświadczysz

  Zaczął się rok akademicki i zaczęła się walka studentów z akademicką biurokracją. Tym razem przeszła ona najśmielsze oczekiwania.
 • Uniwersytet Warszawski w rankingu uczelni Times Higher Education

  Uniwersytet Warszawski w rankingu uczelni Times Higher Education

  Wśród 400 najlepszych uczelni świata, zestawionych w najnowszym rankingu brytyjskiego tygodnika Times Higher Education, znalazła się tylko jedna z Polski - Uniwersytet Warszawski. Uczelnia zajęła miejsce w pierwszej połowie czwartej setki.
 • Ranking najlepszych uczelni na świecie

  Ranking najlepszych uczelni na świecie

  Massachusetts Institute of Technology, Harvard oraz Cambridge uznano za najlepsze uniwersytety na świecie według Quacquarelli Symonds (QS), brytyjskiej firmy, która co roku publikuje ranking 200 najlepszych uczelni wyższych na świecie.
 • Dwie polskie uczelnie na liście najlepszych na świecie

  Dwie polskie uczelnie na liście najlepszych na świecie

  Kolejny rok z rzędu dwie polskie uczelnie znalazły się na liście pięciuset najlepszych uczelni na świecie. Uniwersytet Warszawski i Jagielloński zostały sklasyfikowane w czwartej setce.
 • Nie dla Umberto Eco

  Nie dla Umberto Eco

  Umberto Eco nie będzie doktorem honoris causa praskiego Uniwersytetu Karola. Szczególne zdziwienie Czechów wywołuje uzasadnienie władz uczelni w sprawie nieprzyznania słynnemu włoskiemu pisarzowi honorowego doktoratu.
 • Tak zaliczają studentki. Masz ochotę dołączyć?

  Tak zaliczają studentki. Masz ochotę dołączyć?

  Cztery dzielne i urodziwe studentki mają szansę zaliczyć, ale potrzebują waszej pomocy. O co konkretnie chodzi? Już wyjaśniamy...
 • Syria: Ponad 80 ofiar podwójnego wybuchu na uniwersytecie w Aleppo

  Syria: Ponad 80 ofiar podwójnego wybuchu na uniwersytecie w Aleppo

  Ponad 80 osób zginęło, a ponad 160 zostało rannych w podwójnej eksplozji we wtorek na uniwersytecie w Aleppo na północy Syrii. Trwały tam właśnie egzaminy semestralne - podały władze prowincji i źródła medyczne.

Filmy - Uniwersytet (1)

 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).