Unipetrol

Artykuły - Unipetrol (73)

 • Zmiany w zarządzie Unipetrolu - nowy prezes Krzysztof Zdziarski

  Rada nadzorcza czeskiego Unipetrolu odwołała prezesa spółki Andrzeja Modrzejewskiego i członka zarządu Roberta Małłka. Na nowego prezesa spółki powołano Krzysztofa Zdziarskiego, a na wiceprezesa Tomasza Wiatraka. Obaj obejmą stanowiska 10 marca.
 • Modrzejewski nowym szefem czeskiego Unipetrolu

  Modrzejewski nowym szefem czeskiego Unipetrolu

  Andrzej Modrzejewski, b. prezes PKN Orlen w latach 1999-2002, został wybrany na szefa Unipetrolu - czeskiej spółki z grupy płockiego koncernu.
 • Czeska spółka Orlenu ma kłopoty

  Czeska spółka Orlenu ma kłopoty

  Poważne awarie w obu należących do Unipetrolu rafineriach - w Litvinovie oraz w Kralupach - odbiją się na wynikach finansowych tej, kontrolowanej w 63 proc. przez PKN Orlen czeskiej spółki. Dodatkowo na linii płocki koncern - mniejszościowi akcjonariusze Unipetrolu iskrzy.
 • Orlen chce połączyć czeskie spółki Benzina i Unipetrol RPA

  Orlen chce połączyć czeskie spółki Benzina i Unipetrol RPA

  W najbliższych tygodniach dojdzie do połączenia czeskich spółek Benzina i Unipetrol RPA z grupy Unipetrol, w którym PKN Orlen posiada 62,99 proc. akcji. Jak tłumaczy płocki koncern, celem jest optymalizacja struktury jego aktywów w Czechach.
 • Pogotowie strajkowe w czeskich zakładach Orlenu

  Pogotowie strajkowe w czeskich zakładach Orlenu

  Działające w Unipetrolu związki zawodowe ogłosiły pogotowie strajkowe. Jak podają czeskie media, pracownicy koncernu zażądali zwiększenia wynagrodzenia. Według związków podwyżka dotyczyłaby około 1800 pracowników koncernu.
 • Grupa ORLEN umacnia się w Czechach

  Grupa ORLEN umacnia się w Czechach

  Unipetrol, spółka zależna PKN ORLEN, zaakceptował ofertę włoskiego koncernu ENI dotyczącą nabycia akcji Česká Rafinérská, stanowiących 32,445% kapitału zakładowego tej spółki. Łączna kwota transakcji szacowana jest na 30 milionów EUR.
 • MOL kupuje aktywa w Czechach, Rumunii i na Słowacji

  MOL kupuje aktywa w Czechach, Rumunii i na Słowacji

  Węgierski MOL porozumiał się z włoskim koncernem Eni na temat zakupu spółek zależnych Eni, w tym m.in. 208 stacji paliw Agip i biznesu hurtowego w Czechach, Rumunii i na Słowacji. MOL jest także gotowy kupić udziały Eni w Ceska Rafinerska, ale prawo pierwokupu ma Unipetrol ( spółka zal PKN Orlen) - podał MOL w komunikacie.
 • Na wynikach PKN Orlen ciążą Możejki

  Na wynikach PKN Orlen ciążą Możejki

  EBITDA PKN Orlen SA wyniosła w I kw. 2014 roku 316 mln zł, co oznacza spadek o 174 mln zł rdr. Orlen Lietuva miał w tym okresie 89 mln zł straty EBITDA, po spadku o 195 mln zł - podał Orlen w komunikacie.
 • Unipetrol zwiększa udziały w spółce Česká Rafinérská

  Dzisiaj UNIPETROL, a.s. ("Unipetrol"), spółka z Grupy ORLEN, podpisał z Shell Overseas Investments B.V. ("Shell") umowę kupna akcji ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. ("Česká Rafinérská") stanowiących 16,335 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Łączna kwota transakcji wyniosła 27,2 mln USD.
 • PKN Orlen podpisał kontrakt na dostawy ropy do czeskiego Unipetrolu

  PKN Orlen podpisał kontrakt na dostawy ropy do czeskiego Unipetrolu

  PKN Orlen zawarł z rosyjskim Rosnieft Oil Company kontrakt długoterminowy na dostawy ponad 8 mln ton ropy naftowej typu REBCO do Unipetrolu, czeskiej spółki płockiego koncernu. Wartość kontraktu to ok. 20,4 mld zł - podał w piątek PKN Orlen.