UNICEF

Artykuły - UNICEF (82)

Filmy - UNICEF (8)

 • Agnieszka Radwańska jako Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Wideo

  - To wspaniała inicjatywa, że poprzez sport możemy również pomagać wielu osobom na całym świecie. Cieszę się, że my, sportowcy, możemy połączyć siły i pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Jestem do tego gotowa – powiedziała Agnieszka Radwańska. Nasza tenisistka, która niedawno zakończyła karierę, została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.
 • Wzruszający apel Shakiry: Uchodźcy to też ludzie!

  Shakira pojawiła się na konferencji UNICEF-u, poświęconej edukacji wczesnoszkolnej. Przy tej okazji gwiazda wyraziła zaniepokojenie sytuacją uchodźców. - To bez wątpienie największy kryzys humanitarny naszych czasów. Zdjęcie martwego chłopczyka wyrzuconego na brzeg morza, pokazuje tę ludzką tragedię. Uświadamia nam, że uchodźcy to ludzie! Obok tego dziecka nie możemy przejść obojętnie, ponieważ dzieci nie mogą ponosić kosztów wojny – apelowała gwiazda. Kończąc przemowę, artystka wykonała fragment piosenki „Imagine” Johna Lennona.
 • Dom w piwnicy. Ukraina XXI wieku

  Na wschodzie Ukrainy ponad 1000 dzieci - jak szacuje UNICEF - wciąż ukrywa się w piwnicach i podziemnych bunkrach. Mają bardzo ograniczony dostęp do wody, środków sanitarnych i żywności. W rejony dotknięte konfliktem wysyłana jest pomoc, to jednak ciągle kropla w morzu potrzeb.
 • Maszyna, która zamienia pot w wodę pitną

  UNICEF wspólnie z agencją PR Deportivo i Gothia Cup wspólnymi siłami stworzyli urządzenie, która przemienia pot w wodę nadającą się do picia. Ich nadrzędnym celem było zwrócenie uwagi świata na ludzi pozbawionych dostępu do wody pitnej.