Unia Eropejska

Artykuły - Unia Eropejska (16)

Filmy - Unia Eropejska (8)

 • Ekologicznie. Unijne dekrety na trzecią dekadę XXI wieku

  Oglądajcie i żyjcie "Ekologicznie". Sylwia Majcher i Ela Sawerska pokażą Wam, jak łatwo i szybko wejść na ścieżkę eko i żyć zgodnie z duchem idei zero waste! Proste rozwiązania i sprytne pomysły nie tylko przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i portfela. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by w domowym budżecie zostało coś na wakacje i nie tylko!
 • Zadłużamy się najszybciej wśród państw UE

  W ostatnich dwóch latach dług publiczny spośród państw UE najszybciej rośnie w Polsce. Są kraje, które okres dobrej koniunktury gospodarczej wykorzystują, aby poprawić stan finansów publicznych.
 • UE już nie chce czekać na maruderów, Polska może zostać sama

  Jednolity rynek to szansa na dalszy rozwój Polski, potrzebne jest więc zacieśnianie współpracy w ramach UE. Poszczególne kraje nie są w stanie samodzielnie konkurować gospodarczo z USA czy Chinami. Dyskusja o tym, czy powstanie Europa różnych prędkości, już się skończyła - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i członek Rady Dialogu Społecznego.
 • Arendarski: Niepewna przyszłość Polski w UE i unijnych funduszy?

  Polska nie otrzymuje nic z Unii Europejskiej. Wnosimy do niej takie składki, że to, co dostajemy w zamian jest ich pokryciem. Ta śmiała teza jest oczywiście kłamstwem. Wystarczy sprawdzić liczby – w latach 2014-2020 Polska otrzyma 105, 8 mld euro, przy czym nasza składka wynosi ponad 23 mld euro. Otrzymamy więc 82,2 mld euro.