umowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Umowa (Film (2008)[The Deal] Reż.Steven Schachter) ,

Artykuły - Umowa (155)

 • Kiedy w umowie występuje reprezentant, a kiedy pełnomocnik?

  Kiedy w umowie występuje reprezentant, a kiedy pełnomocnik?

  Umowy najmu podpisywane są z różnymi podmiotami - osobami fizycznymi, przedsiębiorcami, a także ich różnorodnymi przedstawicielami. Problematyczną kwestią jest natomiast często rozróżnienie osoby reprezentanta od pełnomocnika. Co ich łączy, a co dzieli? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Jak prawidłowo określić strony podpisywanej umowy?

  Jak prawidłowo określić strony podpisywanej umowy?

  Na co dzień towarzyszą nam różnego rodzaju umowy. W ten sposób nawiązujemy stosunek pracy, kupujemy nieruchomość, wynajmujemy dom albo zlecamy realizację określonej usługi. Odpowiednie sformułowanie umów jest niezwykle istotne. W razie sporu to właśnie zawarty kontrakt stanowi bowiem podstawowy dowód w sądzie. Jak prawidłowo określić strony podpisywanej umowy? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Spółka Marcina Szumowskiego z miliardową umową

  Spółka Marcina Szumowskiego z miliardową umową

  OncoArendi Therapeutics, którego prezesem i właścicielem 9,18 proc. akcji jest Marcin Szumowski, brat byłego ministra zdrowia, podpisał z belgijską firmą Galapagos wieloletnią umowę na rozwój platformy chitynazowej oraz udzielenie globalnej licencji na podwójne inhibitory chitynaz, w tym cząsteczkę OATD-01. Spółka ma otrzymać w ramach płatności wstępnej 25 mln euro w ciągu 30 dni. Umowa zakłada też kolejne płatności w przypadku pomyślnego rozwoju projektu, łącznie do ok. 1,5 mld zł.
 • Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

  Po zawarciu umowy sprzedaży samochodu musisz pamiętać o dopełnieniu kilku formalności. Inne masz obowiązki, jeśli jesteś nabywcą, a inne, gdy sprzedałeś pojazd. Jedną z istotniejszych kwestii jest to, co dzieje się z ubezpieczeniem OC. Czy nowy właściciel może dalej korzystać z polisy, którą otrzymał od sprzedającego?
 • Full serwis, czyli abonament z telefonem

  Full serwis, czyli abonament z telefonem

  Dwu- lub nawet trzyletnie umowy stałe podpisywane z klientami gwarantują operatorom telekomunikacyjnym regularne wpływy do budżetu. Podpisując taką umowę, zyskują również klienci, którzy planują swoje wydatki. Dlatego abonament z telefonem to korzyść dla obu stron.
 • Prezydent podpisał ustawę w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  Prezydent podpisał ustawę w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ​Prezydent podpisał ustawę dotyczącą pomocy przy zbiorach, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.
 • Umowa z Prairie w sprawie kopalni J. Karski naraziłaby na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - MŚ

  Zawarcie z PD Co z grupy Prairie Mining umowy użytkowania górniczego obejmującego złoże Lublin, w sytuacji braku spełnienia przesłanek warunkujących prawo pierwszeństwa narażałoby Ministra Środowiska na zarzut braku racjonalnej gospodarki złożem - poinformowało biuro prasowe resortu środowiska. We wtorek Prairie Mining poinformowało o podjęciu działań prawnych przeciwko ministerstwu środowiska w ramach projektu budowy kopalni Jan Karski. W ostatnich pięciu dniach Praire Mining straciło na GPW ponad 31 proc.
 • ​Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie projektu ustawy ws. zatrudniania przy zbiorach

  ​Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie projektu ustawy ws. zatrudniania przy zbiorach

  Sejm nie poparł w czwartek wniosku Platformy Obywatelskiej o odrzucenie projektu ustawy dot. zatrudniania osób przy zbiorach. Projekt wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych. Umowa ma być oskładkowana i obowiązywać do 120 dni.
 • Odpisy obniżą EBITDA Orange Polska o 196 mln zł w IV kwartale

  Odpisy obniżą EBITDA Orange Polska o 196 mln zł w IV kwartale

  Nowa umowa społeczna na lata 2018-2019 oraz ostateczne rozliczenie umowy za lata 2016-2017 obniżą wynik EBITDA (patrz definicja na końcu tekstu w ramce) Orange Polska o 196 mln zł w czwartym kwartale 2017 roku.
 • MKiDN: umowa dot. odkupienia Polskich Nagrań nie może zostać sfinalizowana w 2017 r.

  MKiDN: umowa dot. odkupienia Polskich Nagrań nie może zostać sfinalizowana w 2017 r.

  Umowa dotycząca odkupienia przez Skarb Państwa przedsiębiorstwa Polskie Nagrania nie może zostać sfinalizowana w 2017 r. ze względu na ograniczenia formalno-prawne - poinformował w piątek resort kultury. MKiDN nie wyklucza podjęcia ponownych negocjacji w przyszłości - podano.

Filmy - Umowa (8)