Biznes - ulga zdrowotna

Artykuły - Ulga zdrowotna (4)

 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Jeżeli złożymy PIT roczny, ale nie zapłacimy podatku, to możemy zostać ukarani za uporczywe niepłacenie podatku. - Oprócz odsetek dostaniemy mandat na 5-10 proc. zaległości - mówił gość CZATerii Artur M. Brzeziński, doradca podatkowy, wydawca portalu ePodatnik.pl. - Podatki to czysta matematyka, więc zawsze trzeba policzyć co nam się opłaca, a co nie - radził ekspert w trakcie czatu na temat rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od fiskusa? Czy prywatną rehabilitację można odliczyć w PIT? Jak uniknąć podatku przy sprzedaży mieszkania - o tym przeczytasz w poniższej relacji.
 • Będzie nowa ulga zdrowotna?

  Będzie nowa ulga zdrowotna?

  Pieniądze, które pacjent wyda w ciągu roku na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, będzie mógł odliczyć od dochodu - to jedno z podstawowych założeń ustawy przygotowywanej przez Ewę Kopacz. Jak jednak sprawdziła reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka, zapowiedź ulgi podatkowej to niezły, ale jedyny konkret resortu zdrowia.
 • Finanse publiczne i akcyza są najważniejsze

  Dla Ministerstwa Finansów obecnie najważniejsze są prace nad projektem nowej ustawy akcyzowej, finansami publicznymi i reformą administracji skarbowej. Resort nie planuje większych nowelizacji prawa podatkowego. Zmiany dla samych zmian nie są bowiem potrzebne.
 • PIT: Wróci ulga zdrowotna?

  PIT: Wróci ulga zdrowotna?

  Rząd chce przywrócić od przyszłego roku ulgę na zdrowie. Dobrym rozwiązaniem byłby powrót do sprawdzonych już w praktyce rozwiązań sprzed sześciu lat, szczególnie że z roku na rok korzystało z niej coraz więcej podatników.