układ

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Układ (Film (2013)[Closed Circuit] Reż.John Crowley) ,

Artykuły - Układ (759)

 • Dane osobowe na wagę złota? Nowe regulacje zmienią układ sił pomiędzy konsumentami a firmami

  Dane osobowe na wagę złota? Nowe regulacje zmienią układ sił pomiędzy konsumentami a firmami

  Aż 95 proc. badanych deklaruje, że podczas robienia zakupów lub podejmowania decyzji o wyborze usługi zwraca uwagę na to, czy wymaga się od nich podania danych osobowych. Blisko połowa z nich ma negatywny stosunek do ich udostępniania instytucjom lub firmom, a 83 proc. przynajmniej raz zrezygnowało ze skorzystania z usługi po zapoznaniu się z warunkami przetwarzania danych osobowych.
 • Nowy układ zbiorowy w Portach Lotniczych

  Nowy układ zbiorowy w Portach Lotniczych

  Zapisy nowego układu zbiorowego w PPL wejdą w życie 1 października 2014 r. Zastąpi on dokument wypowiedziany przez pracodawcę w marcu br.
 • Jak elektroniczne palenie wpływa na układ krążenia?

  Jak elektroniczne palenie wpływa na układ krążenia?

  Śląscy naukowcy z Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu już od niemal roku badają wpływ elektronicznego palenia na nasze zdrowie. Czy e-papierosy są zdrowsze od tych tradycyjnych? Czy elektroniczne palenie może skutkować chorobą nowotworową?
 • Lena Najdecka, Rodzina Wenclów. Układ

  Lena Najdecka, Rodzina Wenclów. Układ

  To już nie wizja przyszłości. To rzeczywistość.
 • Już niedługo będziemy chłodzić smartfony woskiem?

  Już niedługo będziemy chłodzić smartfony woskiem?

  Badacze z Uniwersytetu Michigan zaproponowali, aby do chłodzenia układów napędzających smartfony wykorzystać materiał przypominający wosk.
 • Elemental Holding: Nowa linia recyklingu układów drukowanych

  Tesla Recycling - spółka wchodząca w skład Elemental Holding, wiodącej w Polsce grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi - uruchomiła nową linię do recyklingu układów drukowanych w zakładzie w Grodzisku Mazowieckim. Ukończenie wartej niemal 3 mln złotych inwestycji znacznie zwiększyło możliwości przetwórcze istniejącej już instalacji. Szacuje się, że po osiągnięciu pełnej przepustowości nowa linia podwoi wydajność pracy urządzeń do recyklingu układów pochodzących z najczęściej przetwarzanych układów drukowanych.
 • Adonis - nowy układ Samsunga

  Adonis - nowy układ Samsunga

  Samsung pracuje nad nowym procesorem z serii Exynos, który otrzymał nazwę kodową „Adonis”. Czym charakteryzuje się nowa jednostka i kiedy trafi na rynek?
 • Nord Stream zmienił układ w Europie

  Uruchomiony w 2011 r. Gazociąg Północny - Nord Stream zmienił układ przesyłu gazu w Europie. Niedawno szef Gazpromu Aleksiej Miller zapowiedział analizy możliwości rozbudowy gazociągu o trzecią i czwartą nitkę po dnie Bałtyku bezpośrednio z Rosji do Niemiec.
 • Monodiety

  Monodiety

  Monodieta to odżywianie na bazie tylko jednego produktu. Taka kilkudniowa dieta gwarantuje głębokie oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, wpływa korzystnie na metabolizm i poprawia nasze samopoczucie.