UFO

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
UFO (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - UFO (197)

Filmy - UFO (8)

 • 40. lat minęło od domniemanego lądowania UFO w Emilcinie

  "Zdarzenie w Emilcinie" to jeden z najgłośniejszych w Polsce przypadków związanych z doniesieniami o spotkaniach z UFO. Mieszkający we wsi Emilicin rolnik Jan Wolski, 10 maja 1978 roku, miał spotkać dziwne istoty i ich kosmiczny statek. Czy tzw. zdarzenie w Emilcinie było mistyfikacją? Czy istnieje życie pozaziemskie? Rozmawiali o tym w "Dzień Dobry TVN" Wiktor Niedzicki, fizyk i popularyzator nauki oraz Janusz Zagórski, dziennikarz i ufolog. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dziwny obiekt na niebie wywołał przerażenie

  Niezwykły materiał filmowy z Chin. Na niebie pojawił się tajemniczy obiekt. Obserwatorzy uznali, że to... UFO. Inni, że to dziwny układ chmur. Potem wszystko zniknęło, a wyjaśnienia brak.
 • UFO nad miastem! Reakcja zdumiewająca

  Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to także nie Superman. W takim razie może UFO? Nie wiadomo do końca. Tajemniczy obiekt latający pojawił się w czwartek nad Las Vegas. Reakcja autora filmu jest zdumiewająca. Sądził on, że obserwuje spadający meteoryt. Według lokalnych mediów, w rzeczywistości były to szczątki rosyjskiej rakiety kosmicznej.
 • Dziwny, świetlisty punk na niebie. Dowód na istnienie UFO?

  Niektóre osoby twierdzą, że nad Placem Kapitolu w Tuluzie widziały dziwny, ruchomy świetlisty punkt. Zjawisko to bada Xavier Passot, kierownik grupy badawczo-informacyjnej ds. niezidentyfikowanych zjawisk w przestrzeni powietrzno-kosmicznej. Ta nietypowa komórka powstał w latach 70. ubiegłego wieku i działa przy Francuskim Ośrodku Kosmicznym w Tuluzie. Pochodzenie owego punku na razie pozostaje zagadką. – To zjawisko do dziś pozostaje niewytłumaczone. Najbardziej prawdopodobna hipoteza to taka, że widziano helikopter, ale wiele elementów ją obala, na przykład brak charakterystycznego hałasu, czy intensywność światła – tłumaczy Xavier Passot. Naukowiec nie uważa jednak, aby takie sprawy były dowodem na istnienie UFO. – Czasem chodzi o halucynacje, czasem o mistyfikację. Na naszym niebie mogą faktycznie pojawić się jakieś dziwne obiekty, ale ich pochodzenie to zupełnie inna problematyka – dodaje Passot.