ucieczki

Artykuły - Ucieczki (102)

 • Wielka ucieczka poza miasto

  Wielka ucieczka poza miasto

  W ciągu dekady z miast przeniosło się na wieś prawie ćwierć miliona osób - donosi "Rzeczpospolita". Liczba mieszkańców 908 polskich miast zmalała od 2002 r. o prawie 300 tys. osób. Główną przyczyną jest to, że 241 tys. osób przeniosło się na wieś.
 • Zgwałcił kobietę podczas wspólnej ucieczki z Korei Płn.

  Uciekinier z Korei Północnej został skazany na karę trzech lat więzienia za zgwałcenie kobiety w trakcie ucieczki z komunistycznej ojczyzny - podała agencja AFP.
 • Korea Płn.: Wzmocniono nadzór nad granicą z Chinami

  Władze Korei Płn. zainstalowały kamery monitorujące na granicy z Chinami oraz wzmocniły na niej zasieki z drutu kolczastego, by powstrzymać wzrost liczby ucieczek swych obywateli i zminimalizować wpływy z zagranicy - podała we wtorek agencja Yonhap.
 • Morderca w sutannie

  Morderca w sutannie

  Roman Maryś był wikarym we wsi położonej niedaleko Poznania. Młody, przystojny ksiądz wzbudzał ogromne zaciekawienie parafianek... Bliższa znajomość z jedną z kobiet stała się przyczyną zbrodni.
 • Ucieczka Hansa Franka

  Ucieczka Hansa Franka

  Co takiego zaszło w domu pisarza, że ten aż zachrypł? Bo z pewnością nie takim tonem rozmawia się o sztuce w takim towarzystwie... Przedstawiamy nieznany, "karkonoski", epizod z jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Polski - rejterady Hansa Franka, nierzadko nazywanego "katem Polaków".
 • Kariera hakera

  Kariera hakera

  Nie wychodząc z domu, potrafią ukraść z banku pieniądze lub dane z komputera i zatrzeć za sobą wszelkie ślady.
 • Wielka ucieczka z Maze

  Wielka ucieczka z Maze

  25 października minie kolejna rocznica najbardziej spektakularnej ucieczki więźniów w historii Irlandii Północnej. Z osławionego więzienia Maze pod Belfastem uciekło 38 członków Irlandzkiej Armii Republikańskiej.
 • "FAZ" o katastrofie: Rosja współodpowiedzialna?

  Ze śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej wyłania się "obraz zbiorowej ucieczki od odpowiedzialności w ostatnich minutach" przed katastrofą - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Jak się siedzi w Stanach

  Jak się siedzi w Stanach

  Więzienie Spring Creek (oficjalna nazwa to Spring Creek Correctional Center, SCCC) jest jedynym ośrodkiem o podwyższonym bezpieczeństwie na Alasce.
 • "Mam w głowie zamarznięte dzieci". Wywiad z Marią Blumencron

  "Mam w głowie zamarznięte dzieci". Wywiad z Marią Blumencron

  "Jest dwoje takich tybetańskich dzieci, które siedzą mi w głowie. To zamarznięte dzieci ze zdjęcia, które zobaczyłam w niemieckiej ZDF. Od tego czasu moje życie się zmieniło." O niebezpiecznych wyprawach przez Himalaje i dylematach rodziców, decydujących się często na dożywotnią rozłąkę, opowiada w rozmowie z Interią Maria Blumencron.