uchylenie immunitetu

Artykuły - Uchylenie immunitetu (6)

 • "Nowa rzeczywistość prawna" ws. wniosku o uchylenie immunitetu Janowi Buremu

  "Nowa rzeczywistość prawna" ws. wniosku o uchylenie immunitetu Janowi Buremu

  Sejmowa komisja regulaminowa ma się dzisiaj zająć wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu Janowi Buremu, w związku ze śledztwem toczącym się w sprawie afery z ustawianiem konkurów w NIK. Linia obrony posła PSL, do której dotarło radio RMF FM, została przygotowana przez jego prawnika, a także kolegę z klubu Józefa Zycha.
 • Sejm uchylił immunitet byłemu posłowi Ruchu Palikota

  Po wniosku komendanta Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy w związku z wykroczeniem drogowym Sejm uchylił w środę immunitet posłowi Armandowi Ryfińskiemu (koło Bezpieczeństwo i Gospodarka).
 • Komisja rekomenduje uchylenie immunitetu posłowi Ryszardowi Zbrzyznemu

  Komisja rekomenduje uchylenie immunitetu posłowi Ryszardowi Zbrzyznemu

  Sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich zarekomendowała w środę uchylenie immunitetu posłowi SLD Ryszardowi Zbrzyznemu, o co wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Sprawa dotyczy zarzutu składania fałszywych zeznań.
 • Agent Tomek najbardziej bimba z ograniczeń prędkości

  Tylko w lipcu i sierpniu Prokuratura Generalna skierowała do Sejmu 8 wniosków o uchylenie immunitetów poselskich za wykroczenia drogowe - ustalił reporter RMF FM.
 • Sędziowie nietykalni!

  Uchylenie immunitetu nie wystarcza, żeby aresztować sędziego. Każde pozbawienie wolności sędziego wymaga odrębnego zezwolenia sądu. Jedynym wyjątkiem jest zatrzymanie na gorącym uczynku przestępstwa.
 • Nietykalni kierowcy z ul. Wiejskiej?

  Nietykalni kierowcy z ul. Wiejskiej?

  W sejmowych kręgach SLD zrodził się pomysł, by policjanci nie mieli prawa karać posłów mandatami za wykroczenia drogowe. Mogliby jedynie sprawdzić samochód i sporządzić notatkę służbową. By pociągnąć posła do odpowiedzialności, policja musiałaby zwrócić się do Sejmu z prośbą o uchylenie immunitetu.

Filmy - Uchylenie immunitetu (2)