ubezpieczenie OC

Artykuły - Ubezpieczenie OC (81)

 • Liczy się wysoka rentowność ubezpieczeń

  Liczy się wysoka rentowność ubezpieczeń

  Ubezpieczyciele rozpoczęli - na razie skromną - wojenkę cenową polegająca na obniżaniu stawek OC i podgryzają udziały w tym rynku PZU. Ale największa polska firma ubezpieczeniowa mówi: nie będziemy o nie walczyć za cenę rentowności. I pokazuje wzrost zysku netto w I półroczu do 1,48 mld zł, czyli o 5 proc.
 • UFG: młodzi mężczyźni bez OC są bez szans

  UFG: młodzi mężczyźni bez OC są bez szans

  Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC jest w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się na jazdę bez tego obowiązkowego ubezpieczenia - wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego*. Najczęściej robią to mężczyźni w wieku do 25 lat, ale i też najczęściej wykrywani są przez UFG jako nieubezpieczeni. Najgorliwiej zaś do obowiązku zakupu polisy komunikacyjnej podchodzą mieszkańcy Podkarpacia, Małopolski i Lubelskiego.
 • Masz małe dzieci i zwierzęta? Pomyśl o OC mieszkaniowym

  Masz małe dzieci i zwierzęta? Pomyśl o OC mieszkaniowym

  Zagrożeń i wypadków w codziennym życiu nie da się uniknąć, ale można ograniczyć ich finansowe skutki. Zamiast płacić sąsiadowi z własnej kieszeni lepiej zdać się ubezpieczyciela, by to on poniósł koszty związane z naprawą szkody.
 • Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  W sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie wypełnia obowiązku zapewnienia auta zastępczego, jaki wynika z odpowiedzialności ubezpieczeniowej, nie może on negować kosztów wynajmu takiego auta przez poszkodowanego, o ile mieszczą się one w granicach cen średnio rynkowych - orzekł sąd w sprawie przedsiębiorcy dochodzącego roszczenia o zapłatę od firmy ubezpieczeniowej (wyrok Sądu Rejonowego Szczecin - Centrum w Szczecinie, Wydział XI Gospodarczy z 4 marca 2019 r., sygnatura akt XI GC 911/18).
 • Zawód fizjoterapeuty - nowe obowiązki od czerwca 2019 r.

  Zawód fizjoterapeuty - nowe obowiązki od czerwca 2019 r.

  Z dniem 1 czerwca weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozporządzenie doprecyzowuje kwestie ubezpieczenia zawodowego, jakie musi posiadać każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą. W świetle nowych przepisów takie ubezpieczenie mają obowiązek posiadać wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą – zarówno w formie podmiotu leczniczego, a także jako indywidualna lub grupowa praktyka fizjoterapeutyczna.
 • Kierowcy zapłacą więcej za OC. Pieniądze trafią do ofiar

  Kierowcy zapłacą więcej za OC. Pieniądze trafią do ofiar

  Poszkodowani sprzed wielu lat nie będą musieli walczyć w sądach o renty. Wypłaci je Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, na który zrzucają się ubezpieczyciele.
 • Kupujesz stary samochód? Sprawdź, ile zapłacisz za OC!

  Kupujesz stary samochód? Sprawdź, ile zapłacisz za OC!

  Zakupu starego samochodu, po pozornie atrakcyjnej cenie, może okazać się niezbyt udaną inwestycją. Dopiero później zaczyna się chłodna kalkulacja, która pokazuje, że wraz z wiekiem auta, na ogół rośnie też cena OC, przez co zakup może okazać się mniej opłacalny.
 • Obowiązkowe wyposażenie samochodu. Co warto mieć ponadto?

  Obowiązkowe wyposażenie samochodu. Co warto mieć ponadto?

  Prawo ściśle reguluje kwestię obowiązkowego wyposażenia samochodu. Należy do niego przede wszystkim gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Niestosowanie się do przepisów może skończyć się przykrymi konsekwencjami w postaci mandatu w wysokości do 500 zł. Istnieje także szereg dodatkowych przedmiotów, które, choć nie są prawnie wymagane, zawsze warto mieć pod ręką. O czym mowa?
 • Auto dla młodego kierowcy nie musi być drogie w OC!

  Auto dla młodego kierowcy nie musi być drogie w OC!

  Zdałeś już prawo jazdy? Prawdopodobnie lada moment czeka Cię zakup pierwszego samochodu. A czy wiesz, że wybór odpowiedniego modelu pozwoli Ci zaoszczędzić na OC nawet kilkaset złotych?
 • UE szykuje transgraniczne kontrole OC pojazdów

  UE szykuje transgraniczne kontrole OC pojazdów

  W tym tygodniu PE zadecyduje o transgranicznych kontrolach pojazdów bez ubezpieczenia OC. To jeden z pomysłów KE, która we środę ma głosować nad lepszą ochronę ofiar wypadków drogowych.