Biznes - Tygrys

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
tygrys ,

Artykuły - Tygrys (34)

 • Promują się jako wschodzący tygrys Europy

  Centroprawicowy rząd Węgier, który przejął od stycznia prezydencję w Radzie UE, promuje kraj jako "wschodzącego tygrysa Europy Środkowej", który dzięki reformom gospodarczym ma być w stanie konkurować nie tylko z Chinami, ale i Afryką.
 • Polska to przyczajony tygrys

  Polska to przyczajony tygrys

  Polska to przyczajony tygrys europejskiej gospodarki, który szykuje się do skoku - uważa Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group Polska.
 • Sąsiad Polski to znowu agresywny tygrys

  Sąsiad Polski to znowu agresywny tygrys

  Niedawno Słowacja słabła w oczach i była w ogonie Europy. Teraz ma największy wzrost gospodarczy z całej Unii (27 państw). W pierwszym kwartale zwyżka PKB wyniosła tam aż 4,5 procent rok do roku.
 • Papierowy tygrys? Do 2020 r. Chiny prześcigną USA

  Papierowy tygrys? Do 2020 r. Chiny prześcigną USA

  - Pieniądze to rzecz, której nienawidzę. Ale bez nich, nie da się żyć - mawiał Mao Zedong. Dziś, 60 lat po powstaniu komunistycznych Chin, banknoty z jego podobizną stają się gorącym tematem. Bo choć Mao marzył o gospodarce bezpieniężnej, ekonomiści wskazują chińskie juany jako walutę, która zastąpi amerykańskie dolary.
 • Azjatyckie tygrysy zaskoczyły formą

  Azjatyckie tygrysy zaskoczyły formą

  Azjatycki Bank Rozwoju (ADB) podniósł w poniedziałek prognozy wzrostu gospodarczego dla rozwijających się państw tego regionu i ocenił, że okazały się one bardziej odporne na kryzys, niż zakładał kilka miesięcy temu. Zaapelował jednak do rządów, aby nie rezygnowały pochopnie z podjętych działań stymulacyjnych.
 • Szansa dla naszego tygrysa

  Rozmowa z Czesławem Warsewiczem, byłym prezesem spółki PKP Intercity oraz analitykiem rynku kolei.
 • Nadbałtyckie tygrysy wyleniały

  Nadbałtyckie tygrysy wyleniały

  Gospodarki trzech krajów nadbałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii - czeka w 2009 roku spadek PKB o ponad 10 proc. - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska w opublikowanych prognozach.
 • Słowacki tygrys ma papierowe zęby

  Słowacki tygrys ma papierowe zęby

  Kraj naszego południowego sąsiada - Słowacja - z powodu światowego kryzysu wpadnie w recesję. Według tamtejszego banku centralnego (Národna Banka Slovenska, NBS), produkt krajowy brutto w stałych cenach skurczy się w 2009 r. rok do roku o 2,4 procent. Zwyżka w 2008 r. wyniosła w sumie 6,4 procent, lecz zadyszka przyszła już w końcu roku.
 • Były europejski tygrys ma "ekonomicznego kaca"

  Były europejski tygrys ma "ekonomicznego kaca"

  Irlandzki minister finansów Brian Lenihan stwierdził, że irlandzka gospodarka jest obecnie na etapie "kaca", po dwóch dekadach wzrostu.