Tygodnik Powszechny

Artykuły - Tygodnik Powszechny (61)

 • 8 marca 1953 r. Władze zawieszają wydawanie "Tygodnika Powszechnego"

  8 marca 1953 r. Władze zawieszają wydawanie "Tygodnika Powszechnego"

  Z powodu odmowy opublikowania w numerze z 8 marca 1953 roku nekrologu zmarłego trzy dni wcześniej Józefa Stalina, władze zawiesiły wydawanie "Tygodnika Powszechnego".
 • 24 marca 1945. Ukazał się pierwszy numer "Tygodnika Powszechnego"

  24 marca 1945. Ukazał się pierwszy numer "Tygodnika Powszechnego"

  ”Życząc pomocy Bożej i powodzenia nowemu pismu katolickiemu, przesyłam redakcji i współpracownikom arcypasterskie błogosławieństwo. Ufam, że po tyloletnim przymusowym milczeniu, myśl katolicka znajdzie w nim godny wyraz, a dusze nasze zdrowy pokarm w tych przełomowych dla Kościoła i Narodu chwilach" - pisał w liście opublikowanym w pierwszym numerze - Adam Stefan Sapieha, Metropolita Krakowski, inicjator powstania pisma.
 • 25 grudnia 1956 r. „Tygodnik Powszechny” z gwiazdką

  25 grudnia 1956 r. „Tygodnik Powszechny” z gwiazdką

  W kioskach pojawił się, po ponad trzyletniej przerwie, „Tygodnik Powszechny”. Władze PRL zamknęły pismo, gdy w numerze z 8 marca 1953 r. redakcja nie opublikowała nekrologu po śmierci Stalina, w formie narzuconej przez cenzurę (żądano by na pierwszej stronie umieścić wielki portret Stalina w żałobnej obwódce).
 • Holland z Medalem św. Jerzego

  Holland z Medalem św. Jerzego

  Agnieszka Holland i ks. Michał Heller otrzymają w sobotę w Krakowie Medale św. Jerzego - honorowe nagrody przyznawane przez "Tygodnik Powszechny" za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym.
 • "Tygodnik Powszechny": W "GPC" nieprawdziwe informacje o ks. Bonieckim

  "Tygodnik Powszechny": W "GPC" nieprawdziwe informacje o ks. Bonieckim

  "Gazeta Polska Codziennie" opublikowała nieprawdziwe informacje o ks. Adamie Bonieckim - oświadczył we wtorek "Tygodnik Powszechny". W artykule "Pasterz Nergala i Palikota" "GPC" napisała m.in., że ks. Boniecki wyraził opinię, że w Sejmie nie powinien wisieć krzyż.
 • Sejm uczcił pamięć Jerzego Turowicza

  Sejm uczcił w piątek setną rocznicę urodzin Jerzego Turowicza, wieloletniego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". Był on orędownikiem otwarcia Kościoła na współczesny świat - głosi przyjęta przez posłów uchwała.
 • Kraków: 100. rocznica urodzin Jerzego Turowicza

  Odsłonięcie dwóch tablic pamiątkowych, specjalne spotkanie Salonu Poezji i debata "Jerzy Turowicz na XXI wiek" to niektóre z wydarzeń zaplanowanych w Krakowie w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin dziennikarza, publicysty, wieloletniego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego".

Filmy - Tygodnik Powszechny (1)