twardy

Artykuły - Twardy (59)

 • Twardy Puck do zgryzienia

  Twardy Puck do zgryzienia

  Nie przebrzmiał jeszcze głośny spór o miedziowe koncesje między KGHM a kanadyjską firmą Miedzi Copper, a już zanosi się na kolejny - pisze "Puls Biznesu". Chodzi o złoża soli kamiennej, soli potasowej, ale i miedzi oraz gazu łupkowego w okolicach Pucka.
 • Najlepsze maszyny bojowe świata

  Najlepsze maszyny bojowe świata

  Siła ognia, odporność na zniszczenia, precyzja uderzenia czy "niewidzialność". Każda z tych cech może mieć decydujące znaczenie na polu walki. Dlatego armie na całym świecie inwestują ogromne pieniądze we wdrażanie nowatorskich technologii wojskowych bądź modernizację używanego już sprzętu.
 • Kalemba: Będę prowadzić twarde rozmowy z Czechami o polskiej żywności

  Kalemba: Będę prowadzić twarde rozmowy z Czechami o polskiej żywności

  Minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Luksemburgu, że zamierza prowadzić twarde rozmowy z Czechami na temat ich zarzutów wobec jakości polskiej żywności. Rozmowy polsko-czeskie mają się odbyć w Pradze 6 maja.
 • Twarde żądania od Erbudu

  Do końca lutego eksperci wskazani przez lotnisko w Modlinie mają zaakceptować plan naprawczy drogi startowej wraz z harmonogramem - poinformował wiceprezes portu Marcin Danił. Dodał, że przewidziane w harmonogramie prace mają się skończyć do 31 maja br.
 • Polska mówi twarde nie

  Ministerstwo rolnictwa przekazało już informację KE o zakazie upraw roślin genetycznie modyfikowanych - dowiedziała się PAP w biurze prasowym resortu rolnictwa. Chodzi o zakaz wysiewu kukurydzy MON810 i uprawy ziemniaków Amflora.
 • "Sęp": Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań

  "Sęp": Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań

  Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński i Daniel Olbrychski - m.in. ci aktorzy są w obsadzie thrillera "Sęp". Film, w reżyserii Eugeniusza Korina, z muzyką brytyjskiej grupy Archive, trafi do kin 11 stycznia.
 • Bond: Im starszy, tym częściej okazuje emocje

  Bond: Im starszy, tym częściej okazuje emocje

  - Ktoś, kto cierpiał w dzieciństwie, szybciej dorasta i staje się twardy - powiedział Daniel Craig, komentując ujawnione w "Skyfall" szczegóły z biografii agenta 007. - Im Bond jest starszy, tym częściej okazuje emocje - zwrócił uwagę aktor.
 • RPP ma twardy orzech do zgryzienia!

  - Większość członków RPP uważa, że rozważenie w przyszłości decyzji o podwyższeniu stóp procentowych NBP byłoby uzasadnione w przypadku, gdyby aktywność gospodarcza uległa tylko nieznacznemu osłabieniu, a inflacja nie wykazywałaby wyraźnego trendu spadkowego - wynika z opisu dyskusji na styczniowym posiedzeniu decyzyjnym Rady Polityki Pieniężnej.
 • Marcin Dorociński: Twardy i mocny

  Marcin Dorociński: Twardy i mocny

  - Za każdym razem, kiedy oglądam ten film, robi na mnie tak samo duże wrażenie - przyznał Marcin Dorociński, odtwórca głównej roli w filmie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego.
 • Amanda Peet: Twarda laska

  Amanda Peet: Twarda laska

  Kiedy rozpoczynała hollywoodzką karierę występem w filmie "Twarda laska" (2001), reżyserzy najczęściej obsadzali ją w niezobowiązujących, komediowych rolach. Obchodząca dziś 40. urodziny Amanda Peet udowodniła jednak, że jest aktorką wszechstronną.