turystyka górska

Artykuły - Turystyka górska (2)

 • W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą ten ruch zintensyfikować - ma temu służyć akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", której trzecia edycja będzie miała miejsce od 6 do 8 października. Zgłosiło się do niej 560 podmiotów oferujących usługi turystyczne.
 • Wyprawa w góry to nie spacer po Krupówkach

  Wyprawa w góry to nie spacer po Krupówkach

  Turystyka wysokogórska to nie jest spacer po deptaku w Krynicy, czy po Krupówkach. Do niej trzeba się odpowiednio przygotować, a przede wszystkim zachować sporo rozsądku.

Filmy - Turystyka górska (3)

 • Zabójcze zimno. Najpierw pojawiają się dreszcze i zawroty głowy

  Turyści na szlakach górskich w samych butach i bieliźnie, w letnim stroju, w wiosennej kurtce, w butach na obcasach – to nie żart. Ostatnio często czytamy o takich sytuacjach. Nieodpowiednie ubranie, głupie wyzwania internetowe, brawura, doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Wycieczka w góry, gdy panują trudne zimowe warunki, naprawdę nie jest dla każdego. Każdego roku w Polsce umiera z wychłodzenia około 100 osób. Te przerażające statystki pokazują, jak groźna może być hipotermia.
 • Tatry Mountain Resorts chce rozszerzać zakres świadczonych usług

  Tatry Mountain Resorts, spółka organizująca zimowy wypoczynek, chce podnieść jakość świadczonych usług i poszerzyć działalność o parki rozrywki. W marcu br. planuje podpisanie umowy kupna pierwszego funparku za około 40 mln euro na granicy Chorzowa i Katowic. Doprowadzenie inwestycji do końca ma kosztować od 50 do 100 mln euro. Spółka ma zapewnione finansowanie ze strony funduszy private equity, ale nie wyklucza emisji akcji lub obligacji, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu m.in. przedsięwzięć w czeskim Szpindlerowym Młynie oraz Szczyrku. – Na koniec marca mamy wyznaczony termin podpisania umowy kupna wesołego miasteczka i wierzę, że się to w końcu uda – przekonuje Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts (TMR).
 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.