Fakty - turczynow

Artykuły - Turczynow (9)

 • Ukraina: Turczynow zapowiada działania przeciwko separatystom

  Ukraina: Turczynow zapowiada działania przeciwko separatystom

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zapowiedział w poniedziałek akcje antyterrorystyczne wymierzone przeciwko prorosyjskim separatystom, dążącym do oderwania wschodnich regionów kraju.
 • Turczynow ostrzega Rosję przed agresją wojskową

  Turczynow ostrzega Rosję przed agresją wojskową

  P.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ostrzegł w czwartek Rosję przed agresją wojskową i ostrzegł, że jakiekolwiek ruchy stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zostaną potraktowane jako atak na jego kraj.
 • Ukraina: Rośnie zagrożenie separatyzmem

  Ukraina: Rośnie zagrożenie separatyzmem

  Według szefa ukraińskiego parlamentu, w kraju wzrasta zagrożenie separatyzmem. Ołesandr Turczynow powiedział, że otrzymuje "niepokojące sygnały". Pełniący jednocześnie obowiązki prezydenta kraju, wydał takie oświadczenie z trybuny sejmowej.
 • Tymoszenko chce szybkiej debaty ws. swej dymisji

  Tymoszenko chce szybkiej debaty ws. swej dymisji

  Blok premier Ukrainy Julii Tymoszenko domaga się natychmiastowego zwołania posiedzenia parlamentu, który rozpatrzyłby wniosek o wotum nieufności dla jej rządu - poinformował wicepremier Ołeksandr Turczynow.
 • Kto myślał, że Tymoszenko da spokój - mylił się

  Kto myślał, że Tymoszenko da spokój - mylił się

  Julia Tymoszenko osobiście zaskarży w sądzie wynik drugiej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie i będzie się domagać, by rozprawa w tej sprawie była transmitowana przez telewizję - poinformował w poniedziałek szef jej sztabu wyborczego Ołeksandr Turczynow.
 • Julia przegrała wybory. Ale "tylko" prezydenckie

  Julia przegrała wybory. Ale "tylko" prezydenckie

  Nie ma podstaw do dymisji rządu premier Julii Tymoszenko - oświadczył w czwartek wicepremier Ołeksandr Turczynow, szef sztabu wyborczego Tymoszenko, która przegrała wybory prezydenckie na Ukrainie z kandydatem prorosyjskiej opozycji, Wiktorem Janukowyczem.
 • Sztab Tymoszenko: Wybory zostały sfałszowane

  Sztab Tymoszenko: Wybory zostały sfałszowane

  Druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie została sfałszowana na rzecz Wiktora Janukowycza - oświadczył w środę Ołeksandr Turczynow, szef sztabu wyborczego rywalki Janukowycza, premier Julii Tymoszenko.
 • Bush spotkał się z Tymoszenko

  Bush spotkał się z Tymoszenko

  Przebywający we wtorek w Kijowie prezydent USA George W. Bush spotkał się z premier Ukrainy Julią Tymoszenko - poinformował dziennikarzy ukraiński wicepremier Ołeksandr Turczynow.
 • Blok Tymoszenko: Czekamy na ugrupowanie Łytwyna

  Blok Tymoszenko: Czekamy na ugrupowanie Łytwyna

  Prozachodnie ugrupowania, które po niedzielnych wyborach parlamentarnych na Ukrainie prowadzą rozmowy o powołaniu pomarańczowej koalicji, gotowe są podzielić się stanowiskami z Blokiem byłego przewodniczącego parlamentu Wołodymyra Łytwyna - oświadczył w piątek jeden z czołowych polityków Bloku Julii Tymoszenko, Ołeksandr Turczynow.