Biznes - Turcja

Artykuły - Turcja (174)

 • Bank centralny Rosji ratuje rubla

  Bank centralny Rosji ratuje rubla

  Rosyjski bank centralny przeznaczył na wsparcie kursu rubla w ciągu jednego dnia, 20 kwietnia, kwotę 222 mln dolarów - podały media w Moskwie w środę, powołując się na raport banku. Jest to najwyższa kwota, odkąd 10 marca bank rozpoczął sprzedaż waluty na rynku.
 • Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  W ciągu prawie pięciu lat od kryzysu migracyjnego Unia Europejska nie rozwiązała żadnego z długiej listy problemów na swoich granicach.
 • Turcja: Rząd zwiększa kontrolę nad nadawcami rtv w internecie

  Turcja: Rząd zwiększa kontrolę nad nadawcami rtv w internecie

  Turecka Najwyższa Rada Radia i Telewizji (RTUK) rozpoczęła kontrolowanie nadawców telewizyjnych i radiowych, którzy rozpowszechniają swe serwisy i programy przez internet. Dekret w tej sprawie opublikowano w czwartek w oficjalnym biuletynie państwowym.
 • Spadek wartości liry po dymisji szefa banku centralnego Turcji

  Spadek wartości liry po dymisji szefa banku centralnego Turcji

  Wartość tureckiej liry spadła w poniedziałek o ok. 2 proc. w stosunku do amerykańskiego dolara po tym jak prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zdymisjonował szefa banku centralnego. W poniedziałek rano dolar kosztował 5,73 liry.
 • Moody's obniżył rating Turcji

  Moody's obniżył rating Turcji

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating zdolności kredytowejTurcji z Ba3 do "śmieciowego" poziomu B1 z dalszą negatywną perspektywą i z ryzykiem niewypłacalności rządu.
 • MFW oczekuje problemów fiskalnych w Polsce?

  MFW oczekuje problemów fiskalnych w Polsce?

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) dostrzega problem w polskim sektorze finansów publicznych. Według Funduszu w 2020 r. deficyt w tym sektorze wzrośnie w naszym kraju do 3,1 proc. PKB. Pozostałe szacunki dla Polski w porównaniu do innych krajów rozwijających się wyglądają stosunkowo dobrze - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Wakacyjne waluty: Turecka lira

  Wakacyjne waluty: Turecka lira

  Turecka gospodarka w czwartym kwartale 2018 r. weszła w recesję. W bieżącym roku można spodziewać się, że tureckie PKB praktycznie nie wzrośnie, a jego tempo będzie bliskie zera. TRY jest nadal bardzo wrażliwy, także z perspektywy politycznej. Kolejnym czynnikiem mogącym osłabić kurs TRY na początku drugiego kwartału br. są wyniki lokalnych wyborów w Turcji, które w dużych miastach wygrała opozycja.
 • "NYT" o politycznym trzęsieniu ziemi dla Erdogana

  "NYT" o politycznym trzęsieniu ziemi dla Erdogana

  Niedzielne wybory samorządowe w Turcji, to dla prezydenta tego kraju Recepa Tayyipa Erdogana polityczne trzęsienie ziemi; ich rezultaty pokazują, że ma on słabe strony - ocenia we wtorek "New York Times".
 • Turcy nie wierzą w lirę. Wielka ucieczka do dolara

  Turcy nie wierzą w lirę. Wielka ucieczka do dolara

  Drastyczny spadek rezerw walutowych Turcji i rekordowy poziom depozytów w zagranicznych walutach gospodarstw domowych spowodował silną przecenę liry. Fatalna sytuacja gospodarcza Turcji może się jeszcze pogorszyć, bo władze patrzą na rzeczywistość przez różowe okulary i perspektywę lokalnych wyborów - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Biznesowe nadzieje z Turcją rozbiły się o kryzys

  Biznesowe nadzieje z Turcją rozbiły się o kryzys

  Rok temu, 17 października, podczas szczytu polsko-tureckiego, krajowy biznes z nadzieją patrzył w stronę rynku nad Bosforem. Ambitne plany współpracy zakładały nawet podwojenie wzajemnej wymiany handlowej.