Sport - Turcja

Artykuły - Turcja (205)

 • Piłkarz Cevher Toktas zeznał, że zamordował swoje dziecko

  Piłkarz Cevher Toktas zeznał, że zamordował swoje dziecko

  Niewiarygodna historia wydarzyła się w Turcji. Były piłkarz tamtejszej ekstraklasy Cevher Toktas zeznał, że z zimną krwią zamordował pięcioletniego syna. Do zdarzenia doszło w szpitalu.
 • Koronawirus w piłce. Liga turecka zawieszona

  Koronawirus w piłce. Liga turecka zawieszona

  Liga turecka została zawieszona. Decyzję wymusili piłkarze, a podjął ją minister sportu. Zawieszone zostały także zmagania w koszykówce i siatkówce.
 • Koronawirus atakuje. Turcy nie zawiesili rozgrywek

  Koronawirus atakuje. Turcy nie zawiesili rozgrywek

  Turcja pozostaje jednym z nielicznych krajów, w których mimo pandemii koronawirusa nie zawieszono piłkarskich rozgrywek ligowych. Zwolennicy ich kontynuacji mają nowy argument - bez futbolu będzie więcej rozwodów.
 • Piłkarze Turcji prowokują, UEFA wszczyna śledztwo

  Piłkarze Turcji prowokują, UEFA wszczyna śledztwo

  UEFA powołała specjalnego "inspektora dyscyplinarnego", który ma złożyć raport po tym, co stało się w Paryżu w czasie meczu Francji z Turcją. Piłkarze gości dwukrotnie pokazali salut wojskowy, jednoznacznie odnosząc się do sytuacji politycznej i ataku Ankary na tereny kurdyjskie. Telewizja tego nie pokazała.
 • Turcja chce zorganizować Euro 2024

  Turcja chce zorganizować Euro 2024

  Turecka Federacja Piłkarska (TFF) ubiega się o status gospodarza mistrzostw Europy w 2024 roku. W czwartek złożyła oficjalne dokumenty dotyczące kandydatury - poinformowała UEFA. Dwa dni wcześniej zrobili to Niemcy.
 • Turcja chce organizować piłkarskie Euro 2024

  Turcja chce organizować piłkarskie Euro 2024

  Turcja zamierza zgłosić swoją kandydaturę do organizacji Euro 2024. Kraj ten trzy razy chciał organizować mistrzostwa Europy, ale nie otrzymał takiego prawa.
 • Turcja niestraszna polskim ligowcom

  Turcja niestraszna polskim ligowcom

  Niestabilna sytuacja nad Bosforem sprawia, że zachodzi pytanie o zimowe obozy polskich drużyn w Turcji. Co roku większość zespołów naszej Ekstraklasy, a także wiele z 1. ligi, tłumnie wyjeżdża w tym kierunku. Jak będzie teraz? - Ja nie widzę różnicy w ilości. Leci tam przecież Legia, Wisła, Pogoń, czy inni - mówi Edward Socha, znany piłkarski działacz, który pomaga wielu klubom w organizacji zimowych zgrupowań na tureckiej Riwierze.
 • Galatasaray zwolnił trenera Hamzaoglu

  Galatasaray zwolnił trenera Hamzaoglu

  Hamza Hamzaoglu nie jest już trenerem piłkarzy Galatasarayu Stambuł.
 • Krzyczeli "Allah Akbar" podczas minuty ciszy. Trener: Nie mogli wytrzymać?

  Krzyczeli "Allah Akbar" podczas minuty ciszy. Trener: Nie mogli wytrzymać?

  Towarzyski mecz Turcji z Grecją rozpoczął się od zgrzytu. Część tureckich kibiców nie uszanowała minuty ciszy. Skrytykował ich m.in. selekcjoner narodowej reprezentacji Fatih Terim.
 • Trzecie etapowe zwycięstwo Cavendisha w Turcji

  Trzecie etapowe zwycięstwo Cavendisha w Turcji

  Brytyjczyk Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) odniósł trzecie zwycięstwo etapowe w kolarskim wyścigu Dookoła Turcji. Na mecie siódmego odcinka kolejne miejsca zajęli Włosi - Andrea Piechele (Bardiani) i Kristian Sbaragli (MTN).

Filmy - Turcja (5)