trybunał arbitrażowy

Artykuły - Trybunał arbitrażowy (126)

 • Pjongczang 2018. CAS odrzucił apelacje 47 Rosjan

  Pjongczang 2018. CAS odrzucił apelacje 47 Rosjan

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił apelację 47 Rosjan od decyzji MKOl o wykluczeniu ich z igrzysk z Pjongczangu. W czwartek taką samą decyzję podjął odnośnie 13 innych odwołań sportowców i działaczy z tego kraju.
 • Branża wiatrakowa pozywa Polskę. Przedsiębiorcy będą walczyć o odszkodowania

  Branża wiatrakowa pozywa Polskę. Przedsiębiorcy będą walczyć o odszkodowania

  Kilkunastu zagranicznych inwestorów z branży energetyki wiatrowej powiadomiło polski rząd, że będzie dochodzić wielomilionowych odszkodowań przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym.
 • CAS odrzucił apelację chińskich sztangistek

  CAS odrzucił apelację chińskich sztangistek

  Trybunał Arbitrażowy d/s. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił apelację dwóch reprezentantek Chin w podnoszeniu ciężarów, złotych medalistek igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, zdyskwalifikowanych po wykryciu u nich zabronionych środków dopingowych.
 • Zakaz transferowy dla Atletico podtrzymany przez Trybunał Arbitrażowy

  Zakaz transferowy dla Atletico podtrzymany przez Trybunał Arbitrażowy

  Atletico Madryt nadal nie może dokonywać transferów. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie podtrzymał zakaz transferowy, nałożony przez FIFA. Hiszpański klub został ukarany za naruszenie przepisów dotyczących pozyskiwania zagranicznych piłkarzy poniżej 18. roku życia.
 • Therese Johaug kontra FIS. Minister popiera biegaczkę

  Therese Johaug kontra FIS. Minister popiera biegaczkę

  Zdyskwalifikowana za doping Therese Johaug domaga się, by jej rozprawa odwoławcza przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu była jawna. Wspiera ją w tych staraniach Linda Hofstad Helleland, norweska minister kultury i sportu oraz wiceprzewodnicząca międzynarodowej agencji antydopingowej. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie zgadza się na jawność rozprawy.
 • Narciarskie MŚ: CAS nie dopuścił zawieszonych Rosjan

  Narciarskie MŚ: CAS nie dopuścił zawieszonych Rosjan

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił prośbę pięciorga zawieszonych za doping rosyjskich biegaczy narciarskich o prawo startu w rozpoczynających się w środę mistrzostwach świata w Lahti.
 • Nesta Carter odwołał się od dyskwalifikacji za doping

  Nesta Carter odwołał się od dyskwalifikacji za doping

  Jamajski sprinter Nesta Carter, który w 2008 roku triumfował w Pekinie w olimpijskiej sztafecie 4x100 m wspólnie m.in. z Usainem Boltem, złożył do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) odwołanie od dyskwalifikacji za doping.
 • CAS odrzucił apelację Serbii w sprawie Kosowa

  CAS odrzucił apelację Serbii w sprawie Kosowa

  Apelacja Serbskiej Federacji Piłkarskiej, która nie chciała uznać za zgodnego z prawem przyjęcia do FIFA i UEFA Kosowa, została odrzucona przez Trybunał Arbitrazowy ds. Sportu w Lozannie (CAS).
 • W poniedziałek decyzja CAS w sprawie Seppa Blattera

  W poniedziałek decyzja CAS w sprawie Seppa Blattera

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie w poniedziałek wyda decyzję w sprawie byłego prezydenta FIFA Josepha Blattera - poinformował międzynarodowy sąd. 80-letni Szwajcar domaga się skrócenia sześcioletniej dyskwalifikacji.
 • Trybunał Arbitrażowy przyznał rację Cracovii

  Trybunał Arbitrażowy przyznał rację Cracovii

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl uchylił decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z dnia 12 lipca 2016 roku w sprawie zamknięcia stadionu Cracovii na jeden mecz Lotto Ekstraklasy.