trucizna

Artykuły - Trucizna (25)

Filmy - Trucizna (4)

 • Czym jest nowiczok, którym otruto agenta Skripala?

  - Nowiczok to substancja niezwykle tajemnicza - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Krzysztof Paturej z Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie. - Wiemy, że był to związek chemiczny kilkakrotnie groźniejszy od dotychczasowych związków chemicznych, ale nie został włączony do żadnych wykazów, żadnych kategorii broni chemicznej - zaznaczył. Dlaczego wykorzystano tę substancję, aby otruć agenta Siergieja Skripala i jego córkę? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bisfenol A - trucizna zawarta w opakowaniach na żywność. Dlaczego jest szkodliwa?

  Naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu Exeter stwierdzili, że bisfenol A, który znajduje się w opakowaniach na żywność, może przenikać do naszego organizmu i wywoływać choroby. W jaki sposób związek chemiczny może dostać się do krwiobiegu? Jakie problemy ze zdrowiem może spowodować? W "Dzień Dobry TVN" dietetyk kliniczna z Instytutu Żywności i Żywienia Hanna Stolińska-Fiedorowicz opowiedziała o tej substancji i jej wpływie na organizm. W czym najlepiej przechowywać żywność? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Alkohol uratował kota przed śmiercią

  Roczny kot został przewieziony do weterynarza po tym jak wypił śmiertelnie trującą ciecz - odmrażacz. Szczęście uśmiechnęło się do zwierzaka. Lekarz wiedział, że jedynym lekarstwem na to jest... etanol. Kotu podano 20 ml wódki, dzięki czemu uratowali mu życie.
 • Nauka BEZ fikcji: Jadowite zwierzęta

  Mówi się, że na każdym zdjęciu zrobionym w Australii znajduje się przynajmniej kilkanaście stworzeń, które mogą cię zabić. Oczywiście jest to nadinterpretacja. Warto jednak pamiętać, że także w Polsce istnieją takie trucizny, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Zobaczcie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.