transport przyszłości

Artykuły - Transport przyszłości (22)

 • Przyszłość transportu - trendy na 2020

  Przyszłość transportu - trendy na 2020

  Gromadzenie i analiza danych oraz rozwój szybkich sieci komórkowych 5G będą miały w najbliższych latach kluczowe znaczenie w kontekście monitoringu flot pojazdów. Informacje te pozwolą firmom jeszcze szybciej podejmować kluczowe decyzje biznesowe. Zdaniem ekspertów Verizon Connect w 2020 roku warto zwrócić uwagę na pięć wyraźnych trendów w rozwoju branży.
 • Hyperloop - czy Polacy chcieliby jeździć pociągiem bez okien?

  Hyperloop - czy Polacy chcieliby jeździć pociągiem bez okien?

  Dla prawie połowy Polaków brak prawdziwych okien w "wagonie" byłby sporą niedogodnością. Konstrukcja kapsuły kolei próżniowej nie pozwoli podziwiać widoków w trakcie podróży, ale rozwiązaniem tego problemu mogą być wirtualne okna wyświetlające nasz "widok" oraz multimedialne panele z dostępem do filmów, muzyki czy gier komputerowych - wynika z badania potencjału wprowadzenia do powszechnego użytku technologii Hyperloop.
 • Walmart testuje autonomiczne pojazdy dostawcze

  Walmart testuje autonomiczne pojazdy dostawcze

  Amerykańska sieć supermarketów ogłosiła testy bezzałogowych pojazdów mających ułatwić dostarczanie artykułów spożywczych do klientów.
 • Autonomiczne taksówki Uber trafią do kolejnego miasta

  Autonomiczne taksówki Uber trafią do kolejnego miasta

  Jeszcze tej jesieni znany przewoźnik rozpocznie mapowanie miasta Dallas. Wszystko pod kątem stworzenia tras dla autonomicznych samochodów.
 • "Rzeczpospolita": NIK o budowie Rail Baltica

  "Rzeczpospolita": NIK o budowie Rail Baltica

  - Litwa, Łotwa i Estonia lepiej radzą sobie z budową Rail Baltica. U nas modernizacja się ślimaczy - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Zdaniem Izby projekt ma poślizg i doszło przy nim do działań niegospodarnych - podała wtorkowa "Rzeczpospolita".
 • Mikrosamochody elektryczne zrewolucjonizują transport

  Mikrosamochody elektryczne zrewolucjonizują transport

  Mikrosamochody elektryczne mogą zrewolucjonizować transport w mieście. Zmniejszą problem smogu i braku parkingów. Do połowy tego stulecia ponad 2/3 populacji będzie mieszkańcami dużych miast. To rodzi wyzwania związane z komunikacją, takie jak korki, miejsca parkingowe czy emisja spalin. Odpowiedzią na nie ma być mikromobilność, czyli takie rozwiązania, które ułatwiają pokonywanie szybko i wygodnie krótkich dystansów po mieście. Najlepiej nadają się do tego lekkie pojazdy zasilane prądem: rowery, hulajnogi, skutery czy małe samochody elektryczne.
 • Nowa "piątka" PiS: Partia rzuca 40 miliardów złotych

  Nowa "piątka" PiS: Partia rzuca 40 miliardów złotych

  Od 1. lipca 2019 r. wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.
 • InPost wprowadza samochody elektryczne

  InPost wprowadza samochody elektryczne

  InPost wprowadza elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30 proc. tej floty InPost będą stanowić samochody elektryczne.
 • Czy tak będzie wyglądać transport w przyszłości?

  Czy tak będzie wyglądać transport w przyszłości?

  Niedawno zakończone Targi Motoryzacyjne w Genewie to okazja do przyjrzenia się temu, co w przyszłości zaoferować może branża motoryzacyjna. Szwajcarski producent Rinspeed zaprezentował tam swoją wizję pojazdu, który przeobrazi transport publiczny w osobisty środek transportu.
 • Spółki portfelowe ARP stworzą pierwszy w Polsce pojazd hybrydowy

  Spółki portfelowe ARP stworzą pierwszy w Polsce pojazd hybrydowy

  W perspektywie dwóch lat powstanie prototyp hybrydowego pojazdu szynowego. "PLUS", bo taką ma mieć nazwę, to wspólna inicjatywa spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej ARP .